TOP 8 receptov na výrobu vlašských orechov na zimu

Exotická pochúťka z vlašských orechov si získala veľkú obľubu vďaka svojej neobvyklej chuti a množstvu užitočných vlastností. Existuje veľa receptov na výrobu vlašských orechov, ktoré vám umožňujú uspokojiť akékoľvek chuťové želania.

Tajomstvo výroby orechového džemu na zimu

Ak chcete pripraviť chutnú a zdravú pochúťku, musíte vziať do úvahy rôzne triky, ktoré skúsení kuchári využívajú. Zvyčajne to trvá veľa času, kým sa džem uvarí kvôli potrebe odstrániť horkosť z orechov.

Jemnosti výberu produktu

V prípade džemu musíte vybrať veľké jadrá vo fáze voskovej zrelosti. Dôležitým výberovým kritériom je absencia akýchkoľvek chýb, vrátane trhlín a priehlbín v škrupine.

Začiatkom júla sa vlašské orechy vytvorili stredne, ale škrupina zostáva mäkká.

Ak je možné maticu ľahko rozdeliť nožom alebo prepichnúť špáradlom, potom je vhodné ju pridať do jamu. Stred by mal byť pevný, ale nie ako želé.

Ako správne pripraviť nádoby?

Správna príprava nádob pomáha zaistiť bezpečnosť obrobkov na dlhú dobu. Na sterilizáciu plechoviek v domácnosti sa odporúča dodržiavať tieto pravidlá:

  1. Nádoby sa dôkladne umyjú a kontrolujú, či neobsahujú triesky a iné vady. Musíte tiež skontrolovať stav poťahov - ak sa krútia, je žiaduce, aby sa používali prvýkrát.
  2. Na sterilizáciu sa poháre umiestnia hore nohami na kovové sito namontované na nádobu s vodou. Voda zovrie a pary z vnútornej strany. Sterilizácia trvá asi 15 minút, po čom je potrebné dávať poháre na čistú handričku bez toho, aby ste ich prevrátili.
  3. Alternatívnym spôsobom sterilizácie je praženie v peci. Premyté nádoby sa umiestnia do rúry a zapnú sa zahrievanie na 160 stupňov. Poháre musíte zohrievať, kým nie sú úplne suché.
  4. Tesné uzávery sa tesne pred použitím varia vo vode 10 až 15 minút. Aby ste sa nespálili, mali by ste vrchnáky s varenými pinzetami vybrať.
  5. Pomocou nádob so sklenenými viečkami a železnými svorkami môžete pripraviť viečka spolu s nádobami a tesnenia udržiavať vo vriacej vode.

džem s orechmi

Výhody a poškodenie produktu

Vlašské orechy majú veľa prospešných vlastností, preto konzumácia lahôdok má pozitívny vplyv na stav ľudského tela. Medzi hlavné prospešné vlastnosti patrí:

  1. Posilnenie imunitného systému. Výrobok obsahuje častice železa, zinku a kobaltu, takže orechy tvoria nedostatok vitamínov, čo je obzvlášť dôležité na jeseň a na jar.
  2. Prevencia kardiovaskulárnych chorôb. Prítomnosť vitamínov A a E v zmesi má priaznivý účinok na činnosť orgánov a čistí krvné cievy od cholesterolu a toxínov.
  3. Zlepšenie tráviaceho systému. Jadrá vlašských orechov obsahujú proteín rastlinného pôvodu, ktorý optimalizuje fungovanie čriev a žalúdka a tiež bráni rozvoju dysbiózy.

orechový džem

Zraneniu jedlom orechového džemu môžete čeliť len pri nadmernom používaní. Výrobok má vysoký obsah kalórií, takže ak máte sklon k obezite, musíte správne vypočítať množstvo produktu. Musíte byť tiež opatrní pri chronických zápalových ochoreniach gastrointestinálneho traktu.

Ako variť vlašský orechový džem doma?

V závislosti od vašich preferencií vkusu si môžete vybrať vhodný recept na výrobu džemu. Experimentovaním s pridaním rôznych prísad získate nezvyčajnú chuť ošetrenia.

výhody a škody

Klasický recept na zelenú maticu

Vrchná vrstva kôry nezrelých jadier sa odreže a zložka sa naplní vodou. Orechy sú namočené počas troch dní a voda sa vymieňa dvakrát denne. Potom sa orechy prenesú na 3 hodiny do roztoku sódy.

Namočené orechy sa dôkladne umyjú a jeden deň sa nalievajú vodou.

Pripravený produkt sa vloží do vriacej vody a varí sa počas 10 minút, potom sa naleje studenou vodou. Varenie sa vykonáva znova po 8-10 hodinách. Nasledujúci deň pripravte sirup, pridajte orechy a varte podľa štandardnej receptúry na prípravu džemu - zmiešajte 2 kg cukru a vody.

orechový džem

V arménčine

Pri príprave džemu v arménčine musíte najprv namočiť orechy do čistej vody a potom do zmesi tekutiny a haseného vápna. Namočený produkt sa prepláchne pomocou šrotu a varí sa pol hodiny, najskôr vo vode s kamencom a potom vo vriacej vode.

Pri varení sirupu sa do hlavnej prísady okrem hlavnej prísady pridáva aj korenie, ktoré je zabalené v gázovom vrecku.

Potom sa džem musí uvariť do mäkka - najskôr 4-5 hodín na miernom ohni a potom, po ochladení, kým sirup nebude hustý. Na konci varenia pridajte kyselinu citrónovú.

V bulharčine

Ak chcete vyrobiť bulharský džem, musíte postupovať podľa klasického receptu. Rozdiel je v použití klinčekov a kardamómu ako prísad.

lahodný džem

V ukrajinčine

Ukrajinský recept zahŕňa použitie mladých orechov. Nalejú sa do vody s kyselinou citrónovou a potom sa varia v sirupe s pridaním klinčekov.

S čokoládou

Pridanie kakaového prášku dodáva džemu čokoládovú chuť. Kakao sa pridáva 15 minút pred koncom varenia, ostatné kroky sa uskutočňujú podľa klasického receptu.

S kyselinou citrónovou

Pomocou ktoréhokoľvek z receptov sa môže pridať kyselina citrónová. Zložka vám umožní urobiť džem s jemnejšou konzistenciou.

zaseknúť sa na stôl

Maticový džem bez vápna

Obyčajná jedlá sóda sa môže používať ako náhrada za vápno. Toto nemení dobu namáčania.

Angreštový recept

Na 60 g jadier orechov sa používa 0,4 kg egrešov. Orechy sa pripravujú podľa štandardného receptu a odrezky a chvosty sa vyberajú z egrešov a nechajú sa 2-3 minúty namočiť do vriacej vody. Ďalší recept je klasický.

Podmienky skladovania

Priemerná trvanlivosť džemu je 1 rok. Liečba by mala byť ponechaná v chladničke alebo v tmavej chladnej miestnosti.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica