Jednoduché recepty na výrobu broskyňového džemu s pomarančmi na zimu

Broskyňový džem s pomarančmi poteší chuť citrusov a jemných broskýň v každom ročnom období. Nie je to sladká sladká chuť, takže chuť je odhalená ako celok. Džem môžete použiť v pečive alebo ako predjedlo na čaj a zaseknúť sa ako náplň do sendvičov.

Varenie

Môžete ho variť nielen z nakrájaných kúskov ovocia, ale aj z celých broskýň. Stačí si vybrať najmenšie a zrelé ovocie. Vyrovnávanie môže pomôcť zjemniť tvrdé ovocie a tvrdé šupky. Tento jednoduchý postup spočíva v ponorení ovocia do vriacej vody na niekoľko minút a následnom ochladení v studenej vode.

Môžete zachovať farbu broskýň namočením do roztoku s kyselinou citrónovou (1 lyžička na pohár vody). Jam je skvelý na experimentovanie s prísadami. Broskyne sa kombinujú so všetkým ovocím, čo vedie k zaujímavým kombináciám chutí.

V každom prípade sa však musí starostlivo odmerať množstvo cukru.

Univerzálny spôsob kontroly pripravenosti na uviaznutie

Potrebujete naberať malú hmotu z vriaceho hrnca lyžičkou a položte ju na čajový tanierik. Ak kvapka nezmení tvar, drží rovnomerne a nerozširuje sa, je zaseknutie pripravené.

Výber broskýň na džem

Akékoľvek ovocie, ktoré by ste našli na pultoch supermarketov, urobí. Ak sú plody stále pevné a nezrelé, môžu sa použiť v klasickom džeme. A v prípade džemu je lepšie brať prezreté a mäkké ovocie.

veľa broskýň

V počiatočnej fáze sa odporúča triediť ovocie: všetky zrelé a dostatočne pevné plody vložte do jedného kontajnera a zvyšok do druhého na jam.

Spôsoby, ako urobiť broskyňu a pomarančový džem

K broskyňovému džemu sa zvyčajne pridáva kyselina citrónová, aby sa udržala dlhšie a bez cukru, ale pomaranče to tiež robia. Používajte citrusovú dužinu a iba chuť. Sila horkosti závisí od toho - cíti sa skôr v kôre pomarančov. Z tohto dôvodu sa odporúča, aby drť s chuťou odobrali drvinu, ale vo všeobecnosti obidve možnosti dávajú podobný výsledok.

džem na varenie

Keď sa objaví pena, musí sa odstrániť štrbinovou lyžičkou.

Takýto džem sa môže vyrábať tradičným spôsobom - na sporáku a vo viacvrstvovom mikrovlnnom rúre alebo vôbec bez varenia.

Jednoduchý recept na zimu

zloženie:

 • Broskyne - 600 g.
 • Veľká oranžová - 1 kus.
 • Cukor - 600 g.

broskyňové rezy

Algoritmus akcií:

 1. Najprv musíte umyť a olúpať broskyne a jamy.Potom ich nakrájajte na malé kocky.
 2. Vyberte kôru z umytého a suchého pomaranča. To je možné dosiahnuť strúhaním. Nakrájanú kôru nakrájajte na malé kúsky, zbavte sa semien vo vnútri ovocia.
 3. Rozložte dužinu a pomarančovú kôru, broskyne a cukor v smaltovanej panvici, zamiešajte a nechajte pôsobiť 1 hodinu. Šťava by sa mala oddeliť od zmesi.
 4. Dajte na vysokú teplotu a varte. Potom hmotu varte ďalších 40 minút pri nízkej spotrebe kachlí.
 5. Nalejte džem do sterilizovaných nádob a stočte.

broskyňový džem

Broskyňový džem s pomarančom bez varenia

Čerstvo pripravené a čerstvé džemy podľa tohto receptu nie sú v žiadnom prípade menej kvalitné ako klasický recept. A je oveľa jednoduchšie pripraviť sa, a čo je najdôležitejšie, rýchlejšie. Všetko potrebné na varenie je ovocné a skladovacie poháre, ktoré sa musia sterilizovať. Liečbu je potrebné uchovávať iba v chladničke.

zloženie:

 • Broskyne - 1 kg.
 • Malá oranžová - 1 kus.
 • Granulovaný cukor - 800 g.

plátky pomarančov

Postup varenia:

 1. Ovocie, šupku, semená a jamy umyte.
 2. Vložte citrusovú a broskyňovú dužinu do mixéra a nasekajte ju.
 3. Vezmite hlbokú misku s hrubými stenami a tam pridajte výslednú hmotu. Pridajte cukor a premiešajte drevenou špachtľou. Niekoľkokrát miešajte, kým sa granulovaný cukor úplne nerozpustí.
 4. Zaseknutý papier je pripravený. Teraz ju môžete vložiť do pohárov a uložiť do chladničky na uskladnenie.

džem v pohári

Broskyňový džem s pomarančmi

Tento mierne horký predjedlo je ideálny pre ranné hrianky. Je dôležité, aby plody boli zrelé alebo prezreté, aj keď to trochu rozmaznajú. Kľúčom je vyrezať všetky nahnednuté oblasti pred varom.

zloženie:

 • Oranžová - 1 kus.
 • Broskyne - 1 kg.
 • Cukor - 700 gramov.

broskyňový džem

Krok za krokom recept:

 1. Najskôr musíte umyť broskyne a zlikvidovať ich kanón. To sa dá urobiť špongiou alebo namáčaním ovocia do vody a jedlou sódou na hodinu.
 2. Pomaranče dôkladne opláchnite, pretože sa pridávajú do džemu spolu so šupkou.
 3. Ďalej by ste mali ovocie nakrájať na kúsky, aby bolo vhodné umiestniť ich do mlynčeka na mäso. Odstráňte semená z citrusových plodov.
 4. Prejdite ovocie v mlynčeku na tekutú konzistenciu.
 5. Výsledná hmota sa vloží do hrnca, zmieša sa s cukrom a varí sa na miernom ohni až do varu.
 6. Potom znížte teplotu a varte ďalších 5 minút. Vypnite a ochladte. Rovnaké varenie opakujte 5 minút, až kým nedosiahnete požadovanú hrúbku.
 7. Distribúciu zaseknutého papiera do pohárov.

Ako uviaznuť

Skúsené ženy v domácnosti odporúčajú uchovávať hotový džem na suchom a chladnom mieste. Ak je liečivo už otvorené, je najlepšie ho presunúť do chladničky, aby výživné látky vydržali dlhšie.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica