Jednoduchý recept na výrobu broskyňového džemu s citrónom na zimu

Neobvyklá kombinácia broskýň a citrusových plodov dodáva sviežosti a príjemnej kyslosti obvyklú chuť džemu. Navyše, obe zložky sú dosť lacné, najmä v lete. A pri výrobe broskyňového džemu s citrónom nie sú problémy.

Jemnosti výroby marmelády

Aby si ovocie zachovalo svoju farbu, je potrebné ich nielen blanšírovať, ale aj špeciálne zaobchádzať s cukrom. Mal by sa pridať na konci varu, inak sa bude správať ako roztavený karamel - zhnedne a zmení farbu ovocia.

Aby sa predišlo zlepovaniu broskýň, odporúča sa na varenie používať širokú a veľkú misku, napríklad umývadlo. Okrem toho sa tým ušetrí čas na varenie, pretože vykurovacia plocha je väčšia, a preto je odparovanie väčšie.

Výber hlavných zložiek

Mnoho ľudí si mylne myslí, že hmotnosť bezsemenných broskýň sa výrazne zníži, ale v skutočnosti je približná hmotnosť semien deväť gramov. Preto nemusíte presne počítať, koľko ovocia kúpiť, aby zodpovedali receptu.

Ako vyrobiť broskyňu a citrónový džem?

V závislosti od vašich preferencií chuti môžete variť dve odrody broskýňového džemu: kyslejšie a sladšie. V druhom prípade sa použije 600 gramov cukru a zostávajúce podiely zložiek sa nemenia. Krása nasledujúceho receptu je, že obsahuje málo cukru, takže chuť ovocia je jemnejšia, bohatšia a čerstvšia.

veľké broskyne

Jednoduchý recept na zimu

zloženie:

 • 300 gramov cukru.
 • 1 kilogram broskýň.
 • 1 veľký citrón alebo 2 malé.

Krok za krokom recept:

 1. Broskyne sa musia olúpať. Ak sú zrelé, nebude to problém, ale inak zjednodušenie úlohy uľahčí. Plody musíte ponoriť do vriacej vody a nechať ich ponorené do vody na 3 minúty. Potom ich vyberte a vypláchnite ich studenou vodou. Teraz je šupka tenká a krehká a ľahko sa uvoľní. Stáva sa, že plody sú úplne nezrelé a ani tento postup im nepomáha. V takom prípade je lepšie použiť nôž a sňať ovocie z nej.
 2. Ovocie nakrájajte na kusy akéhokoľvek tvaru a veľkosti, podľa preferencie. A ak je mäso broskýň veľmi mäkké, odporúča sa použiť rozdrvenie alebo vidličku a všetko jemne rozdrviť. Táto možnosť je však vhodnejšia na výrobu džemu ako na konzervovanie.
 3. Umyte citrón a vytlačte z neho šťavu.
 4. Ovocie vložte do panvice alebo misy a nalejte na výslednú citrónovú šťavu. Nastavte oheň na 1/3 maximálneho výkonu.V žiadnom prípade by ste nemali opúšťať kuchyňu, pretože džem sa musí neustále miešať, inak môže horieť;
 5. Ak sú plátky broskyne krehké (zvyčajne sa to stáva po 20 minútach varu z vrenia), pridajte cukor, dôkladne premiešajte a pokračujte vo varení ďalších 5 minút.
 6. Ak máte v úmysle zaliať poháre plastovými viečkami, mali by ste pred zatvorením pridať 1 polievkovú lyžicu. l. vodka. Pomôže to predĺžiť zaseknutie papiera. Je však lepšie používať sterilizované poháre a viečka.

broskyňový džem

Je lepšie skladovať takýto džem od úplného začiatku v chladničke, pretože vďaka malému množstvu cukru môže kvasiť.

Broskyňový džem s citrónovými klinmi

Varí sa rovnakým spôsobom ako štandardný broskyňový džem. Musíte však pripraviť citróny. Odstráňte z nich šupku, šupku a nakrájajte na plátky. V hotovom džeme nasiaknutom šťavou sa budú podobať kandizovaného ovocia.

citrónové kliny

Po infúzii broskýň po dobu 5 hodín spolu s cukrom tam pridajte plátky citróna a potom postupujte podľa klasického receptu.

Broskyňový džem s citrónom

Jemné a príliš zrelé ovocie, aj keď mierne rozmaznané, je ideálne na džem.

Budete potrebovať: 1,5 kg broskýň, 2 lyžice. l. čerstvo vylisovaná citrónová šťava, 300 g cukru.

postup:

 1. Oštepte ovocie a zbavte sa rozmaznaných oblastí.
 2. Ovocie namočte do vriacej vody po dobu 5 minút, potom opláchnite studenou vodou, odstráňte pokožku a odstráňte semená.
 3. Nasekajte jemne a zamiešajte s 1 lyžičkou citrónovej šťavy v smaltovanej miske.
 4. Jedlá dajte na miernu teplotu a udržiavajte, až kým ovocie nezačne vrieť.
 5. Po ich vytiahnutí je potrebné zbaviť sa prebytočnej kvapaliny pomocou cedníka. Vložte ovocie do mixéra a pridajte cukor.
 6. Po nasekaní broskýň dajte do hrnca a varte 15 minút po varení na miernom ohni.
 7. Hotový! Môže sa naliať do plechoviek.

džemy

Broskyňový džem s citrónom v pomalom sporáku

Je potrebné variť s otvoreným vekom, aby nedošlo k úniku zaseknutého papiera. Hlavnými programami sú „Polievka“, „Stewing“, „Pečenie“, ale niektoré modely viacjadrových strojov majú špeciálnu možnosť „Jam“:

 1. Vezmite 700 gramov broskýň, 1 malú citrón a 500 gramov cukru.
 2. Vytlačte šťavu z citróna a odstráňte šupky z broskýň, odstráňte semená a nasekajte ich na polovice.
 3. Dajte ovocie do viacvrstvovej formy a posypte cukrom. Zmiešať.
 4. Potom nastavte program „Stew“ alebo „Soup“ na 60 minút. Veko nesmie byť uzavreté, kým sa cukor úplne nerozpustí.
 5. Po 30 minútach sa môžete pozrieť na pripravenosť džemu. Na tento účel naložte trochu misky z misky a položte ju na tanierik. Džem by mal byť dostatočne silný a nemal by byť roztiahnutý.
 6. Na konci programu ju rozložte medzi poháre pomocou železných viečok a nechajte vychladnúť.

broskyne a citróny

Broskyňový a citrónový džem "Pyatiminutka"

Ak je ovocie veľmi zrelé a nežné a je ich veľa, môžete ušetriť veľa času tým, že uviaznete pomocou tohto rýchleho receptu.

zloženie:

 • Broskyne štiepané - 1 kg.
 • Citrónová šťava vylisovaná z 1 veľkého citróna.
 • Cukor - 1,5 kg.
 • Pohár vody - 1 ks.

broskyňový džem

Ako variť:

 1. Broskyne nakrájajte na malé kúsky, vytlačte šťavu z citróna. Zmiešajte všetky ingrediencie a pridajte tam granulovaný cukor. Nezabudnite ich zmiešať.
 2. Varte vodu s cukrom, až kým sa zrná úplne nerozpustia. Výsledný sirup sa zmieša s ovocím a nechá sa variť 5 hodín.
 3. Dajte panvicu s broskyňami do sirupu na miernom ohni. Je potrebné uvariť džem presne 5 minút.

skladovanie

Najlepšie je uchovávať liečivo na nie príliš horúcom a suchom mieste, kde priame slnečné svetlo nepreniká. Priemerná trvanlivosť džemu je približne dva roky.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica