Jednoduchý recept na výrobu broskyňového džemu na zimu

Prírezy na zimu sú osobnou záležitosťou každej domácnosti v domácnosti, ale takmer každý robí džem. Táto pochúťka je na zimnom stole nenahraditeľná. Ako kúsok leta so sebou na chladné zimné večery. Nie je ťažké pripraviť broskyňový džem, proces nemá žiadne zvláštnosti.

Existuje veľa receptov, pretože sa často objavujú nové pokusy letných obyvateľov a záhradníkov. Napriek tomu boli identifikované populárne, ktoré sú dnes u hostesiek populárne.

Peach jam: jemnosť varenia

Berúc do úvahy všetky nuansy pri výrobe džemu dostanú vynikajúci dezert, ktorý sa lieči všetkých príbuzných a priateľov:

 • Nie je potrebné sa zbaviť pokožky. Je to to, čo obsahuje viac živín. A bráni tomu, aby broskyne strácali tvar.
 • Pena ovplyvňuje konečnú chuť dezertu, odporúča sa ju odstrániť. Ale nie iba vtedy, keď sa uvarí broskyňová pochúťka, ženy v domácnosti odporúčajú opustiť ju.

broskyňové ovocie

 • Vrchol jamu bude daný prítomnosťou jadier v ňom.
 • Kyselina citrónová alebo šťava sa pridáva pred posledným varením, pretože plody nemajú kyslosť. A bez toho netrvajú dlho.
 • Po úplnom ochladení sa džem zahusťuje.

Pri ročnom varení si každá žena v domácnosti odvodzuje vlastné pravidlá a jemnosti z prípravy jedla.

Príprava broskýň

Pre každý recept je výber prísad mimoriadne dôležitý. Najskôr to platí pre hlavný výrobok, ktorý je jeho súčasťou.

Ako správne pripraviť broskyne na dezert:

 • Je lepšie kúpiť pevné, ale zrelé ovocie.
 • Ak je džem vyrobený z celých broskýň, je lepšie kúpiť si malé.
 • Pred použitím je lepšie blanšírovať tvrdé ovocie. Ak to chcete urobiť, je na 5 minút. máčané vo vriacej vode, potom pod prúdom studenej vody. Najprv musíte prepichnúť niekoľko dier, aby sa nepraskli.

broskyne na strome

 • Tesne pred použitím odstráňte mierne našuchorenú pokožku.
 • S kameňom budete musieť tvrdo pracovať, pretože zvláštnosťou všetkých broskýň je, že je veľmi ťažké z nich odstrániť. Na uľahčenie procesu zoberte nôž alebo lyžicu.
 • Plody tejto kultúry sú veľmi sladké, takže cukor sa musí vypočítať veľmi presne.

Chuť hotového dezertu priamo závisí od správnej prípravy ingrediencií.

Metóda varenia

Robiť džem nie je ťažké, je dôležité prísne postupovať podľa receptov. Hlavným spôsobom prípravy dezertu doma je varenie.

Broskyňový džem v plátkoch na zimu: jednoduchý recept

Ženy v domácnosti hľadajú jednoduché recepty na prípravu dezertov.Niekedy jednoducho nie je dosť času na vykonanie zložitých manipulácií.

Ako sa vytvára tento džem

Nie je nič komplikované, trvá to iba niekoľko dní, pretože dezert je vylúhovaný na dlhú dobu. Budete potrebovať rovnaké množstvo broskýň a cukru, kyseliny citrónovej.

džem s broskyňou v pohári

Plody sa umyjú, nakrájajú na plátky. Plátky sa ukladajú do niekoľkých stupňov a posypú sa cukrom. Potom sa obrobok vylúhuje niekoľko hodín pri izbovej teplote. Potom položte na mierny ohrev a postupne zahrievajte, aby sa cukor rozpustil. Odstráňte z tepla a nechajte úplne vychladnúť. Po premiešaní znova zapálte, varte 5 minút, nechajte vylúhovať 10-12 hodín. A tak 4 krát.

Počas infúzie nádobu nezatvárajte zaseknutým vekom.

Pri konečnom prístupe sa džem uvarí po dobu 8 minút. a pridajte kyselinu citrónovú na špičku noža. Umiestnia sa do sterilizovaných pohárov a zakryjú sa viečkami. Kým sa úplne nevychladne, udržiavajte ho pod prikrývkami hore nohami.

vzhľad broskyňového džemu

Hrubé broskyne

Odporúča sa používať zelenkavé alebo veľmi malé plody. Ale ich telo by malo byť pevné, pevné a husté. Džem sa varí po dlhú dobu niekoľkými spôsobmi.

Varenie hustý dezert

Budete potrebovať 3 kg broskýň, 4 kg granulovaného cukru a 0,5 lyžičky kyseliny citrónovej. Plody sa nakrájajú na plátky, vložia sa do vrstiev do misky a posypú sa granulovaným cukrom. Ďalej sa obrobok vylúhuje 6 až 8 hodín.

Pred zapálením všetko dôkladne premiešajte a nechajte variť. Pridá sa kyselina citrónová. Zmiešajte celý obrobok a povarte ho 5 minút. Potom sa deň vylúhuje pri izbovej teplote. Nádoba je pokrytá materiálom alebo gázou, je to nevyhnutné, aby sa nehromadila kondenzácia.

proces varenia broskyňového džemu

V tomto recepte sa kyselina citrónová pridáva nielen na konzerváciu, ale tiež na dodanie hotovej pochúťky jantárovej farbe.

Po tom, čo trváte na tom, znova zapálte. Priveďte do varu, nechajte džem variť 7 minút. Vyberte ju znova a nechajte dezert vychladnúť. Počas následného varenia by varenie malo byť takmer nepatrné, nechajte pôsobiť 20-25 minút v ohni.

Miešajte veľmi jemne, aby ovocné plátky zostali nedotknuté.

Na konci času vložte do pasterizovaných pohárov a zrolovať. Tento recept je vhodný na dlhodobé skladovanie.

hotový broskyňový džem

Recept "päť minút"

Rýchle varenie nezaručuje dlhodobé skladovanie. Preto je lepšie uvariť džem na okamžité použitie. Uchováva sa v chladničke niekoľko týždňov. Musíte si kúpiť 2 kg broskýň a 1 citrón. Granulovaný cukor v tomto recepte vyžaduje 1,5 kg.

Nakrájané ovocie nakrájajte na krásne plátky, posypte cukrom a nechajte ho stáť 3-4 hodiny. Pridajte citrónovú šťavu a bez miešania zapálte, pomaly zahrievajte. Pomocou drevenej špachtle pomôžte broskyniam vmiešať sa do sirupu. Po varení nechajte 5 minút, kým sa granulovaný cukor úplne nerozpustí. Vložte do pohárov, nechajte vychladnúť. Tento džem by ste mali vložiť do chladničky až po uplynutí jedného dňa a nemali by ste si to ihneď vyskúšať. Mal by byť dobre infúzny a namočený do cukrového sirupu.

broskyňový džem v miske

Vo viacvrstvovom

Varenie dezertu vo viaczásobníku uľahčuje tento proces, prakticky sa oň nemusíte starať. Džem sa ukáže byť trochu výtokom, ale dá sa použiť ako sirup na výrobu nápojov. Budete potrebovať 2 kg ovocia, 1,6 kg granulovaného cukru, 2 citróny a vodu.

Po dokončení receptu krok za krokom dostanú výbornú pochúťku pre čaj.

variť broskyne

 • Krok 1 Nakrájajte broskyne na veľké kliny, odstráňte jadrá.
 • Krok 2. Zmiešajte šťavu z 2 citrónov a 5 lyžíc. lyžice vody.
 • Krok 3. Obrobok sa umiestni do viacvrstvového kontajnera pokrytého cukrom. Pridá sa tam aj voda s citrónovou šťavou.

broskyňový vzhľad

 • Krok 4. Broskyne sa podávajú pri izbovej teplote niekoľko hodín.
 • Krok 5. Všetko je zmiešané a je nastavený režim „ochladzovania“. Zaseknutý papier sa ponechá 20 minút.

džem s broskyňami

 • Krok 6. Otvorte veko viacvrstvového miešadla a obsah premiešajte.Nastavte režim „Varenie v pare“, nechajte pôsobiť 15 minút. Potom nechajte deň stáť a nezabudnite otvoriť veko.
 • Krok 7. Potom znova nastavte rovnaký režim a nechajte zaseknutý papier 15 minút. Po zaznení signálu stroj vypnite, vložte zaseknutý papier do pripravených nádob, zvinte ho.

 broskyňový džem v miske

S citrónom

Všetky sladké zuby budú milovať citrusové džemy, ukázalo sa, že sú veľmi chutné. Toto diverzifikuje chuť a pridáva výhody dezertu. Na jeho prípravu potrebujete 2 kg broskýň a granulovaného cukru, 2 citróny.

Ovocie nakrájajte na plátky, posypte cukrom. Nechajte uvariť niekoľko hodín pri izbovej teplote. Semená vyberte z citróna a nakrájajte na plátky spolu so šupkou.

broskyne v miske vria

Keď sa uvarí dostatok šťavy na varenie, obrobok sa zapáli. Pomaly zahrievajte, jemne miešajte, aby nedošlo k zničeniu štruktúry broskýňových plátkov.

Použitie drevenej alebo plastovej špachtle nezničí štrukturálnu integritu plodu.

Keď sa džem uvarí, nechajte ho 5 - 7 minút v ohni. Pridajte plátky citróna. Vypnite ho a nechajte ho stáť hodinu. Potom znovu zapálte a povarte 5-6 minút, citrón vyberte z džemu, aby neskôr nemal horkú chuť. Nechajte vychladnúť, tretíkrát varte 10 minút. Hotovú pochúťku nalejte do pohárov, stočte sa a nechajte pri izbovej teplote, kým úplne nevychladne.

broskyňový džem v pohári

S oranžovou farbou

Varenie chutného a zdravého džemu. Používajú sa nielen citróny na dezert, ale aj pomaranče. Chuť je vynikajúca, ocení ju každá hosteska. Vezmite 3 kg broskýň, 1 kg pomarančov, 3 kg granulovaného cukru a citrónovej šťavy.

Ovocie sa nakrájajú na malé plátky, naleje sa do nich cukor a nechá sa niekoľko hodín stáť pri teplote miestnosti, až kým sa neobjaví požadované množstvo tekutiny. Pomaranče sa nakrájajú na plátky spolu so šupkou.

 broskyňový džem v pohári

Pred zapálením nádoby pridajte 3 lyžice. lyžice citrónovej šťavy. Priveďte do varu, zapaľujte 3-4 minúty. Vyberte a nechajte vychladnúť. Keď je džem teplý, pridajte pomaranče. Znovu priveďte do varu a varte 5-7 minút. Na ochladenie hodinu. Odstráňte z zaseknutého papiera oranžové krúžky. Potom znova zapnite najpomalší oheň a varte 10 minút.

Dezert je pripravený, podľa uváženia hostesky, je zvinutý do pohárov alebo ponechaný na jedlo.

 broskyňový džem v miske

bez cukru

Pre ľudí, ktorí nekonzumujú cukor, existuje taký recept. Budete potrebovať konzervované broskyne 0,85 kg, tekvicu 0,4 kg, sušené marhule 5 ks.

Tekvica a broskyne sa nakrájajú na kocky, sušené marhule sa nasekajú. Broskyňový konzervačný prostriedok sa vloží do ohňa, tekvica sa v ňom uvarí, kým sa nerozbije. Pridajte broskyne a sušené marhule, privarte. Nalieva sa do pripravených pohárov.

nakrájané broskyne

škorica

Príprava receptu nie je náročná, ženy v domácnosti radia, aby sa neurobili rýchle závery o nezrovnalosti. Najprv musíte variť a ochutnať a potom sa rozhodnúť. Potrebujete 2 kg broskýň, 2 škoricové tyčinky, 1,8 kg cukru, vody a kyseliny citrónovej.

Najprv sa pripraví sirup, pretože na to berú 1 polievkovú lyžicu. voda a 2 lyžice. Sahara. Broskyne sa súčasne krájajú a posypú granulovaným cukrom. Trvajte na tom, kým sa šťava neobjaví po dobu 5-6 hodín. Miešajte, zapaľujte na miernom ohni. V okamihu, keď sa džem začne variť, nalejte zohriaty sirup. Pridajte tam škoricu, varte 10 minút. Vypnite a nechajte vychladnúť a namočte na 2 hodiny. Znovu uvarte, vyberte škoricu, pridajte štipku kyseliny citrónovej, varte 10 minút. Usporiadajte v bankách, odložte na uskladnenie.

broskyne v litrovej nádobe

bez semien

Varenie broskýň s hrotmi predĺži trvanlivosť džemu. Preto väčšina žien v domácnosti uprednostňuje práve také recepty. Ich rozmanitosť je široko uvedená v tomto článku.

 broskyňový džem v pohári

S jablkom

Na prípravu dezertov budete potrebovať 0,55 kg broskýň a jabĺk, 1,3 kg cukru a 110 g vody. Hlavné zložky sa nakrájajú na plátky, pričom sa pripravuje sirup z celého objemu cukru a pol pohára vody. Potom sa do nej naleje ovocie, obrobok sa zvinie 4-5 hodín.

Varte na miernom ohni 15 minút, potom rozložte do pohárov a sterilizujte 10 minút. Liečba je pripravená.

broskyne a jablká

S malinami

Na výrobu tohto džemu potrebujete repný cukor s hmotnosťou 0,95 kg, 0,8 kg broskyňovej drene, 30 g citrónových semien, 0,3 kg malín, 70 ml vody a 130 ml citrónovej šťavy.

Predumyté a sušené citrónové semienka sa umiestnia do improvizovaného obväzového vrecka.

Maliny, kockové broskyne a voda sa ukladajú do samostatného riadu. Dajte na pomalý oheň. Priveďte do varu a pokračujte vo varení 15 minút. Potom pridajte cukor a citrónovú šťavu. Vak s kosťami je zviazaný tak, že je v zaseknutom stave, ale netopí sa. Priveďte do varu a pomocou špeciálneho teplomera stanovte teplotu. Po dosiahnutí by malo byť 105 - 110 ° C, vyberte citrónové semienka a usporiadajte zákusok do pohárov.

broskyňa a malina na stole

S zhelix

Na džemy zakúpte 1 balenie zhelfixu, 1 kg broskýň a 0,35 kg cukru.

Jemne nasekané broskyne sa prekryjú 150 g cukru a nechajú sa pri izbovej teplote počas 30 minút, pokiaľ je to možné.

Zvyšok cukru a želatíny sú dôkladne premiešané. Po vytečení šťavy z obrobku sa k nej pridá cukrová zmes so želatínou. Priveďte do varu na miernom ohni.

Varte iba 3 minúty, hotovú pochúťku vložte do pohárov a zrolovať.

zhelfix balenie

Úložné funkcie

Skladovateľnosť dobre pripraveného džemu je rok. Ak sú poháre sterilizované a viečka nie sú mechanicky poškodené. Výrobok skladujte na chladnom a chránenom mieste pred priamym slnečným žiarením.

Nie je ťažké pripraviť zdravé a chutné broskyňové ošetrenie. Musíte iba prísne dodržiavať túto technológiu a neignorovať žiadne kroky v recepte.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica