Jednoduchý recept na výrobu slivkového džemu s čokoládovou polevou na zimu

Slivkový džem v čokoláde je bohatý na živiny. Tento dezert nestráca svoju popularitu. Používa sa ako nezávislé jedlo na čaj a konzumuje sa s palacinkami, tvarohovými koláčmi, palacinkami a domácimi oplatkami. Tento džem sa tiež pridáva ako náplň do koláčov a iných druhov pečiva.

Varenie

Na výrobu džemu na zimu sa vyberajú iba zrelé plody akýchkoľvek odrôd. Listy a chvosty sa z nich odstránia, potom sa namočia do studenej vody a dôkladne sa umyjú. Potom sa slivky nakrájajú na plátky a ich semená sa vyhodia.

Nasekané ovocie sa rozloží v širokej miske, ktorej steny by mali byť vysoké. Vrstvy sa posypú granulovaným cukrom a nechajú sa, kým sa neobjaví šťava.

Prírezy sa vyrábajú pomocou akéhokoľvek druhu orechov. Najskôr sa však ich jadrá vyčistia a sušia v panvici alebo v rúre za stáleho miešania niekoľko minút. Po ochladení a zbavení plevy sa orechy rozdrvia.

Ak doma nedôjde k uvoľneniu šťavy ani po niekoľkých hodinách, pridá sa pohár jablčnej šťavy alebo voda. Kastról so slivkami sa umiestni na mierny ohrev až do varu a potom sa vyberie zo sporáka. Po 60 minútach sa postup opakuje.

slivka v čokoláde

Môže dôjsť k niekoľkým prístupom, až kým jam nezmizne a vlhkosť sa neodparí. Pri poslednom varení sa k nemu pridávajú orechy a vanilka. Po začiatku varu sa misky s produktom odložia a zavedie sa do nich čokoláda. Zaseknutý džem nepretržite miešajte, kým sa plátky nerozpustia.

Príprava hlavných zložiek

Za najchutnejšie zimné ošetrenie sa právom považuje prerezať džem alebo z maďarskej odrody sliviek (odroda Ugorka), ktorá má najvyššiu šťavnatosť. Ďalšou črtou tohto druhu je to, že je ľahké oddeliť kosti od dužiny.

Džem je vyrobený z čerstvého ovocia alebo mrazeného. Ak sa použije druhá možnosť, plody sa najprv rozmrazia a potom zlikvidujú v cedníku tak, aby všetka voda bola pohárom. Potom sa slivky presunú.

krémová čokoládová marmeláda

Mnoho žien v domácnosti pridáva do džemu jablká, vlašské orechy, mandle, zázvor a citrusové plody na piknik. Je veľmi populárne pridávať koňak alebo rum počas varenia - 2 lyžice. l. na 1 kg sliviek. Pikantní milovníci používajú aj horkú červenú papriku.

Metódy varenia

Slivka v čokoláde sa pripravuje podľa rôznych receptov.Niekto rád pridáva vanilku do džemu, aby dal produktu voňavú poznámku, zatiaľ čo niekto používa čokoládu namiesto kakaa a naopak. Nižšie sú uvedené niektoré recepty na výrobu úžasného zákusku.

Jam „Slivka v čokoláde“: klasický recept

Tento originálny ovocný džem sa ľahko varí. Varenie si vyžaduje nasledujúce prísady:

pohára a čokolády

 1. Slivka - 2 kg.
 2. Kakao - 40 g.
 3. Cukor - 1 kg.
 4. Vanilkový cukor - 10 g.

Ovocie sa olúpa, posype granulovaným cukrom (pol kilogramu) a dá sa na extrakciu šťavy na niekoľko hodín. Hneď, ako bude k dispozícii dostatočné množstvo sirupu, sa do sliviek nahlási druhá polovica cukru a kakaa. To všetko je dôkladne premiešané a prenesené do tichého ohňa až do varu. Džem sa varí asi 1 hodinu, treba ho premiešať.

Slivkový džem s čokoládovou polevou: s orechovými jadierkami a maslom

Na varenie musíte pripraviť:

čokoláda a slivka v okolí

 1. Slivka - 1 kg.
 2. Horká čokoláda - 100 g alebo kakao - 2 lyžice. l.
 3. Vlašské orechy - 50 g.
 4. Maslo - 100 g.
 5. Granulovaný cukor - 900 g - 1,3 kg.
 6. Vanilín voliteľný - 10 g.

Plody sa dôkladne umyjú a semená sa odstránia. Polovica pripraveného cukru sa naleje do olúpaných plátkov. Slivka sa umiestni na teplé miesto na 4 hodiny, aby sa vytvorila šťava.

Po uplynutí stanoveného času sa panvica zohreje na nízku teplotu, do nej sa naleje zvyšný granulovaný cukor. Zmes sa varí 10 minút, aby sa zložky navzájom dobre premiešali. Potom sa pridá maslo a kakao. Džem sa varí ďalšiu hodinu. Je dôležité nezabudnúť na miešanie, inak je možné spálenie. Nasekané orechy a vanilín sa nalejú 10 minút pred koncom.

Džem „Slivka v čokoláde“: s jablkami

Na prípravu tohto zákusku potrebujete tieto zložky:

slivka s jablkami

 1. Slivka Ugorka - 400 g.
 2. Jablká - 2-3 ks.
 3. Cukor - 350 g.
 4. Horká čokoláda - 50 g.
 5. Vanilka, škorica.

Plody sa umyjú pod tečúcou vodou, potom sa vyčistia a zbavia semien. Kôra sa odstráni z jabĺk. Všetko ovocie sa melie v mixéri. Korenie, kakao a cukor sa ukladajú do inej misky.

Jablkový pretlak a slivky sa umiestnia na sporák a varia sa na miernom ohni až do varu, na začiatok ktorého sa pridá vyššie uvedená zmes zo zvyšných zložiek. Všetko je dobre premiešané a povarené 5-7 minút, potom je pridaná čokoláda. Zaseknutý papier sa z rúry neodstráni, kým sa úplne nerozpustí.

Zasekajte čokoládovú slivku v pomalom hrnci

Jam uvarený v pomalom hrnci je zaručene perfektný. Faktom je, že odtok a ďalšie komponenty sú v miske tohto kuchynského spotrebiča maximálne nasýtené. Obstarávanie si vyžaduje tieto produkty:

 1. Slivka - 1 kg.
 2. Cukor - 1 kg.
 3. Kakao - 40 g.

Plody sa umyjú tak, aby nebola narušená ich integrita. Potom sa nakrájajú na polovice a kosti sa odstránia. Slivka sa pokryje cukrom a nechá sa niekoľko hodín extrahovať šťavu.

Akonáhle sa v nádobe objaví dostatočné množstvo kvapaliny, vypustí sa a vystaví sa strednému teplu. K tomu sa pridáva kakao, ktoré sa dôkladne premieša tak, aby nevznikali hrudky. Po varení sa sirup naleje do viacvrstvovej misky, do ktorej sa vložia plátky slivky.

Na displeji sa na 60 minút vyberie režim „hasenia“. Tentoraz stačí pripraviť dezert.

lyžica s lekvárom

Slivkový džem v čokoláde s kakaom

Za účelom liečby si musíte kúpiť:

 1. Slivka - 0,5 kg.
 2. Cukor - 400 g.
 3. Kakao - 20 g.
 4. Maslo - 40 g.

Z umytého a sušeného ovocia sa vyberú jamy a potom sa drvia, až kým nie sú hladké. Pridá sa cukor, potom sa zmes varí 15 minút pri miernom ohni. Je dôležité odstrániť penu, inak to môže v budúcnosti znížiť skladovateľnosť produktu.

Do džemu sa pridá kakao, potom sa varí ďalších 10 minút, potom sa pridá maslo a zmes sa opäť varí 10 minút.

Slivkový džem s kakaom a vanilkou

Pre túto mimoriadnu pochúťku budete potrebovať:

zaseknutie na podlahe

 1. Slivka - 4 kg.
 2. Cukor - 2 kg.
 3. Kakao - 10 lyžíc. l.
 4. Vanilkový cukor - 4 vrecká.

Slivka sa zbaví semien, prikryje sa polovične granulovaným cukrom, dôkladne sa premieša a vylúhuje sa 4 hodiny. Po uplynutí tejto doby sa zvyšok cukru naleje do panvice a zmes sa nechá variť 10 minút. Potom sa pridá kakao a potom sa džem varí na miernom ohni 1 hodinu.

Na konci pridajte vanilkový cukor. Dezert sa naleje horúco do sterilizovaných pohárov.

Jam „Plum in chocolate“ je skutočne úžasne chutná a veľmi zdravá pochúťka, ktorá osloví absolútne každého, aj najnáročnejšieho labužníka. Nie je ťažké pripraviť ho, pri príprave prísad stačí dodržiavať odporúčania a prísne dodržiavať receptúru.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica