8 vynikajúcich receptov na čerešňovú marmeládu Päť minút na zimu

Mnoho žien v domácnosti uprednostňuje varenie čerešňového džemu, ktoré sa volá „Pyatiminutka“. Koniec koncov, to nielen šetrí čas, ale tiež umožňuje zachovať všetky užitočné látky v plodoch. Ukázalo sa, že to je voňavý, chutný a sladký zážitok. Plody bez jadier sú úplne nasýtené cukrovým sirupom. Je ľahšie ich zjesť, zuby určite nebudú poškodené kosťami.

Zvláštnosti výroby čerešňového džemu "Pyatiminutka" na zimu

Skúsení kuchári poznajú a uvádzajú do praxe niektoré triky, ktoré vám pomôžu vytvoriť chutnú čerešňovú marmeládu. Okrem toho sa obrobok nebude dlhodobo zhoršovať.

  1. Aby sa plody nezmenili, varia sa v smaltovanej miske alebo v nádobe z nehrdzavejúcej ocele.
  2. Bobule a granulovaný cukor sa odoberajú v rovnakých pomeroch.
  3. Pokiaľ je výrobok v ohni, musí sa neustále miešať, aby nespálil.
  4. Pena objavená na vrchu je úplne odstránená.

Keď je čerešňový džem pripravený, zapečatené nádoby sa prevrátia s vekom dole, zakryjú sa hrubou handričkou alebo prikrývkou a nechajú sa, až kým sa produkt úplne nevychladne.

Príprava nádob a prísad

Pozornosť by sa mala venovať príprave nádob a prísad. Na vytvorenie džemu sa odoberajú iba zrelé bobule a ovocie. Nesmú obsahovať modriny, známky poškodenia alebo kazu. Plody sa dôkladne umyjú pod tečúcou studenou vodou a vložia sa do cedníka na vypustenie vody.

nádoba na džem

V prípade džemu je lepšie brať čerešne gaštanovej farby. Koniec koncov, čím tmavšie sú, tým sú sladšie a chutnejšie. Kosť musí byť z každého ovocia odstránená pomocou špeciálneho nástroja.

Iba v tomto prípade bude strata šťavy minimálna. Hotový produkt sa umiestni do sterilizovanej nádoby, výhodne do malých sklenených pohárov.

Potom sa uzavrie nylonovými, polyetylénovými alebo cínovými viečkami naplnenými vriacou vodou a umiestni sa do skladovacieho priestoru.

Najlepšie recepty

Existuje veľa možností na výrobu čerešňového džemu. Každá žena v domácnosti bude schopná pripraviť dezert podľa svojich predstáv.

najlepšie recepty

Ľahký spôsob varenia

Toto je najjednoduchší spôsob, ako pripraviť sladké jedlo - „5 minút“.

Bobule sú pokryté bielym cukrom, hmota je dôkladne premiešaná a ponechaná 30-35 minút. Riad sa zapáli, produkt sa zohreje a 5 minút sa varí. Nádoba sa vyberie zo sporáka. Po pol hodine sa postup opakuje. O hodinu neskôr znovu varte 5 minút.

Hrubá možnosť želatíny

Aby bola pochúťka hustá, ovocie sa musí variť so želatínou. Najskôr sa namočí do vody v malom hrnci a nechá sa napučať po dobu uvedenú v pokynoch. Nádoba sa umiestni na sporák, tekutina sa varí 1-2 minúty. Čerešne posypte granulovaným cukrom, všetko premiešajte a riad zapálte. Hmota sa varí 5 minút, pridá sa želatína. Znovu priveďte do varu.

čerešňový džem so želatínou

S kyselinou citrónovou

Ak sa do džemu pridajú konzervačné látky, jeho trvanlivosť sa zvýši o 2 až 3 mesiace. Bobule sa zmiešajú s bielym cukrom a kyselinou citrónovou. Dajte na sporák a varte 5 minút. Nádoba sa uzavrie vekom a nechá sa pol hodiny. A potom sa čerešňový džem vloží do pohárov.

S malinami

Ukázalo sa, že veľmi chutná pochúťka, ak spolu varíte niekoľko plodov.

Čerešne a maliny sa berú v rovnakých pomeroch. A granulovaný cukor - rovnako ako bobule vážia. Všetky tri zložky sa zmiešajú a nechajú sa stáť 3,5 hodiny. Hmota sa privedie do varu a udržuje sa 5 minút v ohni. Potom trvajte 3,5 hodiny. Postup sa opakuje ešte dvakrát, ale doba státia sa skráti na 2,5 hodiny.

zaseknúť päť minút

Mrazené čerešne

Džemy môžete pripravovať zo zamrznutých čerešní a tiež z čerstvého ovocia. Navyše sa ukáže, že konečný produkt je chúlostivejší. Bobule sa roztopia, posypú bielym cukrom a nechajú sa 4,5 hodiny. Masu premiešajte, zapálte, privarte, varte 5 minút.

S rybízom

Do čerešní a višní je možné pridať ľubovoľnú farbu v pomere 1: 1. Ukázalo sa, že mierne kyslý džem. Bobule sa umiestnia do rôznych nádob, pridá sa granulovaný cukor, privedie sa do varu a nechá sa 3,5 hodiny. Čerešne a ríbezle sú zmiešané, uvedú sa 2 až 3 zlomené vanilkové tyčinky. Hmota sa varí po 5 minútach varu.

čerešňový džem s ríbezľami

S mätou a čiernym čajom

Do čerešňového džemu môžete pridať mätu a čierny čaj. Ukazuje sa, dezert so zvláštnou chuťou a vôňou.

Bobule sa zmiešajú s bielym cukrom. Silný sypaný listový čaj sa varí s bergamotom. Po 15 až 20 minútach sa naleje do ovocia, pridajú sa umyté listy mäty piepornej.

Po varení sa nádoba položí na malý oheň, varí sa ďalších 5 minút. Vyberte mätu, produkt sa naleje do pohárov.

Jam v Kyjeve

Urobenie tohto uviaznutia si bude vyžadovať čas a trpezlivosť od hostesky. Najskôr sa niektoré čerešne rozmiešajú v mixéri, potom sa šťava vytlačí cez tenkú fazuľa. Musíte pripraviť šťavu a ovocie v pomere 1:10. Vložte jednu nádobu bobule a granulovaný cukor do nádoby na varenie. Priveďte do varu, varte 5 minút. Zložky sa znovu vložia do rovnakého množstva, postup varenia sa opakuje. Deje sa to toľkokrát, koľko je v obchode.

jam v Kyjeve

Po poslednom zaťažení sa hmota uvedie do varu, oheň sa vypne. Nádoba sa uzavrie vekom a nechá sa pol hodiny. Hotový džem sa potom rozdelí medzi poháre.

Ako a ako dlho sa tento džem uchováva?

Najlepšie miesto na uskladnenie čerešní je v pivnici alebo chladničke (nie však v mrazničke). Nádoby sa tam dajú skladovať 1,5 roka. Hlavnou vecou je zabrániť zamrznutiu produktu. Uistite sa, že banky nie sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu.

Čerešňový džem je sladká pochúťka, ktorú nemôže nikto odmietnuť, bez ohľadu na pohlavie a vek. Aby mohla rozmaznávať svoju domácnosť, bude musieť žena prevziať monotónnu prácu odstraňovania kostí. Výsledkom je voňavý a jemný dezert.

Aké príjemné bude piť horúci čaj s chutným jedlom v chladnom zimnom období a spomenúť si na najlepšie momenty minulého leta. Alebo si môžete piecť koláče s čerešňovým džemom.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica