Ako môžete doma zmraziť mliečne huby na zimu

Mlieko je slávny a obľúbený húb medzi zberačmi húb. Tradične sa akceptuje soľ alebo morenie. Pri studenom solení je zachovaná jeho hustá štruktúra, huby sú chrumkavé a veľmi chutné. Nie je však možné dlhodobo skladovať polotovary v mestskom byte a nakladané uhorky na balkóne sú vhodné iba na výrobu polievok alebo koláčov. Huby zmäknú a sú málo použiteľné ako nezávislé jedlo. Pri veľkých zberoch úrody sa môžu nakladať do pohárov, ale skladovanie v chladničke si vyžaduje miesto. Preto sa môže metóda zmrazenia použiť na konzervovanie húb.

Vlastnosti mrazených mliečnych húb

Je možné zachovať kvalitu produktu v maximálnej možnej miere, keď je rýchlo ochladený na -30 ° C, ale doma sú k dispozícii iba možnosti mrazničky, kde teplota nemôže byť nižšia ako 15-18 ° C. Pri tomto spôsobe zmrazenia veľké ľadové kryštály ničia bunkovú štruktúru produktu. Je možné za takýchto podmienok zmraziť lamelárne huby obsahujúce mliečnu šťavu.

Hrudka má husté telo a zdá sa, že by mala dokonale zamrznúť. Prítomnosť horkej mliečnej šťavy si však vyžaduje namáčanie. Okrem toho sa v lese tradične schovávajú pod vrstvou spadnutých listov, takže pred odoslaním na uskladnenie sa v každom prípade musia dôkladne umyť.

To všetko vyvoláva spravodlivé otázky, či je možné zmraziť mliečne huby bez výraznej straty kvality a chuti. Skúsenosti s hubami naznačujú, že existuje niekoľko metód na zmrazenie mliečnych húb, ale nie čerstvých.

pred mrazené huby podrobené tepelnému spracovaniu, v dôsledku čoho sa dosiahne trojitý účinok:

  • mikroorganizmy na povrchu surovín sú zničené;
  • časť bunkovej šťavy prechádza do vývaru, horkosť zmizne;
  • objem surovín sa zníži o 10 - 15%.

huby

Huby z čerstvého mlieka sú produktom podliehajúcim skaze, ktorý si vyžaduje spracovanie v deň zberu alebo nasledujúci deň. Preto je zmrazenie húb vhodné ako ďalší spôsob ochrany cenných plodín. Malé vzorky sa vyberú na solenie a zarastené vzorky sa môžu krájať a zmrazovať.

Všeobecné pravidlá prichádzajú k nasledujúcim krokom:

  • triedenie podľa typu a veľkosti;
  • čistenie a umývanie surovín;
  • tepelné spracovanie;
  • balenie chladených surovín do obalov;
  • zmrazenie.

Je potrebné vziať do úvahy objem mrazničky a skutočnosť, že raz zmrazené mliečne huby nemôžu byť znovu vystavené tomuto procesu. Objem kontajnerov alebo vriec, do ktorých je výrobok zabalený, musí obsahovať malé množstvo produktu určeného na jednorazovú prípravu.

Metódy prípravy húb na zmrazenie

Zmrazenie recept príde na výber, ako chcete radšej teplo huby. Môžu sa variť alebo vyprážať. Skúsme odpovedať na otázku, ako správne zmraziť mliečne huby v chladničke.

Mrazené varené mliečne huby

Triedené huby sa dôkladne umyjú a ponoria do vriacej vody. Od chvíle, keď sa voda uvarí, varí sa 10 až 15 minút. Proteín sa pod vplyvom teploty krúti, stvrdne, štruktúra húb je lepšie zachovaná. Potom sa hodia späť na sito, voda sa nechá odtiecť čo najviac. Ochladený polotovar sa balí do nádob umiestnených v mrazničke. Prípadne sa pripravené huby umiestnia do studenej slanej vody, od okamihu, keď sa uvaria, varia sa 5 až 10 minút, sušia sa a ukladajú do vriec.

Mrazené šampiňóny

Tento recept zahŕňa vyprážanie húb na panvici s prídavkom rastlinného oleja a korenia. Takže môžete spracovať klasifikáciu a príliš veľké vzorky ich rozrezaním na malé kúsky. Inou možnosťou prípravy húb na zmrazenie je vyprážanie bez oleja vo vlastnej šťave.

V obidvoch prípadoch sa surové huby umiestnia na panvicu na hlboké vyprážanie, vyprážajú sa 20 - 30 minút a snažia sa čo najviac odpariť vlhkosť. Pri vyprážaní sa v produkte začínajú aktívne procesy rozkladu bielkovín a uhľohydrátov, pričom sa tvoria nové látky. Výrobky majú výraznejšiu chuť a arómu. Vyprážané huby sa ochladia a zmrazia v porciovaných nádobách.

mliečne hríby vo vrecku

Mrazené solené mliečne huby

Ako možnosť uloženia úrody je možné zmraziť solené mliečne huby na zimu... V takom prípade musíte zabudnúť na elastickú štruktúru huby. Po rozmrazení zmäknú a dajú sa použiť na výrobu polievok ako náplne do koláčov.

V tomto prípade sa solené huby hodia na sito a mierne sa stlačia, pričom sa snaží čo najviac znížiť množstvo vlhkosti. Vložte do nádob a zmrazte. Aby sa proces urýchlil, huby sa premyjú soľankou, výhodne prevarenou vodou, sušia sa, balia sa a uchovávajú sa v mrazničke.

Tieto metódy zmrazenia znamenajú, že výrobky z húb musia byť najčerstvejšie. Iba v tomto prípade je možné obrobky bezpečne skladovať až šesť mesiacov. Huby odstránené z komory sa musia počas varenia rozmraziť.

mrazené mliečne huby

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica