Je možné zmraziť reďkovky na zimu a ako to urobiť správne

Často sa vynára otázka, či je možné zimu zmraziť reďkovky čerstvé, aby sa zachovali všetky vitamíny a štipľavá chuť. Túto zeleninu je ťažké skladovať, stráca svoje užitočné vlastnosti a v chladničke dostatočne rýchlo vädne, stáva sa tvrdou. Preto je vhodné ich hneď vykopať, umyť a zjesť počas prvých pár hodín. Ak je však úroda veľká, stojí za vyskúšanie pripraviť prípravky vo forme mrazenej zeleniny. Je to ľahké a dodržujte všetky požiadavky na starostlivé spracovanie pred zmrazením.

Vitamíny v tejto zelenine

Reďkev je pikantná zelenina s trochou štipľavosti. Radi ju pridajú do šalátov a kusy zeleniny. Oceňuje sa pre včasné dozrievanie ovocia a vysoké prínosy pre ľudské telo. Začiatkom jari prináša ovocie. Obsahuje veľa vitamínov a minerálov. Tieto vitamíny sa navyše vstrebávajú iba v čerstvej zelenine, reďkovky sa nemôžu tepelne variť.

Reďkvičky sú obzvlášť bohaté na vitamíny B. Pomáhajú srdcu, nervovému systému, žalúdku a zvyšujú účinnosť. Ďalej, pokiaľ ide o množstvo, je lepší ako vitamín C a E. Tieto látky posilňujú imunitný systém, dodávajú pokožke žiarivosť, dodávajú telu energiu a silu. Tieto vitamíny sú dôležité najmä v chladnom počasí, keď oslabený stav môže viesť k prechladnutiu a vírusom. Medzi vitamínmi je tiež veľa draslíka, horčíka, fosforu, vápnika a železa. Reďkev je dobrá pre dospelých i deti.

Reďkev má priaznivý vplyv na črevá, zlepšuje metabolizmus, umožňuje vám čistiť sa od toxínov. Preto ho musia neustále jesť tí, ktorí správne jedia, sú na diéte. Je to užitočné pre diabetikov. Nemá toľko cukru ako iná zelenina. Obsah tuku je 0,1%.

Každý chce nielen jesť zdravú zeleninu v lete, ale tiež ju uložiť na zimu, aby sa nikdy nevyliečili vírusovými chorobami a aby jedli iba zdravé jedlo. Ale v konzervovaných potravinách sa zabije polovica živín a marinády nie sú pre žalúdok veľmi užitočné. A potom by ste mali zmraziť reďkovky na zimu. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť.

reďkovky na stole

Vlastnosti skladovania reďkoviek

V chladničke sa reďkovky udržiavajú suché a vlhké.

 1. V suchom stave by sa mali skladovať iba mladé reďkovky. Musíte to urobiť zo záhrady, starostlivo ju očistiť od pôdy. Odrežte zeleň a nechajte korene. Sušte na špeciálnom materiáli. Potom zabalte do vriec na skladovanie zeleniny. Prikryte obrúskami. To je jediný spôsob, ako sa vitamíny úplne konzervujú dva týždne. Obrúsky sa menia každý deň, pretože sa na nich hromadí kondenzácia.

Existujú odrody, ktoré môžu byť uložené v piesku celú zimu. Vložili noviny do chladničky, nalial suchý piesok, nakrájali a čistili reďkovky a pochovali ho v tomto piesku. Musí byť čistý a drobivý.Takže v zime môžete jesť šaláty z čerstvých zdravých reďkoviek.

 1. Mokré skladovanie znamená zachovanie prospešných vlastností zeleniny v pohári s trochou vody. Nádoba je pevne uzavretá plastovým vekom. Táto metóda však neposkytuje dlhodobé konzervovanie vitamínov. Reďkovky môžu hniť.
 2. Tretím spôsobom je zmrazenie produktu. Vďaka vývoju novej technológie sa objavujú vylepšené mrazničky s funkciou konzervácie živín v zelenine. Zelenina sa zvyčajne pred zmrazením premyje, vysuší a vloží do špeciálnych vreciek. Mrazenú zeleninu teda môžete skladovať až do jari.

Ak chcete, aby reďkovky zostali čerstvé, musíte poznať všetky nuansy tohto produktu. Koniec koncov, prítomnosť mrazničiek neznamená vždy kvalitné uchovávanie vitamínov. Potrebujete vedieť, ako správne uchovávať vitamíny zeleniny v mrazničke.

nasekané reďkovky

Pravidlá mrazenia v mrazničke

Nie každý má predstavu o tom, ako na zimu zmraziť reďkovky, aby sa zachovali jej živiny a vitamíny. Existuje niekoľko požiadaviek na to, aby sa to urobilo správne a bez chýb. Musia sa študovať.

 1. Zelenina sa musí vytriediť, dôkladne umyť studenou vodou. Odrežte korene, zeleň, škvrny, hnilobu. Nakrájajte na plátky a mierne osušte.
 2. Štandardná teplota mrazničky nie je veľmi vhodná pre koreňovú zeleninu. Šťava, ktorá z nich tečie, sa postupne zmení na ľad a roztrhá dužinu. Celé užitočné kusy nebudú fungovať
 3. Aby sa predišlo chybám, mali by sa reďkovky zmraziť na mínus 30-40 stupňov. Rýchlo zmrazte, aby ste ho nastavili.
 4. Zmrazovanie pri nízkych teplotách nie je dlhšie ako 15 minút. Potom zeleninu vyberte a rýchlo preneste do čistých vreciek a potom ich vložte do mrazničky pri štandardnej teplote. Tam bude uložená už celú zimu.
 5. Bohužiaľ, nie každý má také výkonné mraziace jednotky. Sú profesionáli. A bez správnej teploty sa reďkovky jednoducho stanú pomaly, nie chrumkavé a zdravé.
 6. Je lepšie skladovať reďkovky v komore najviac tri mesiace, inak stratí svoje vlastnosti, ostrosť a pevnosť.
 7. Reďkovky sa môžu skladovať nielen nakrájané na plátky, ale aj na prúžky alebo nastrúhané.

kúsky reďkovky vo vrecku

Je možné zmraziť reďkovky na zimu, bude to však vyžadovať veľmi nízke teploty.

Najlepšie je jesť okamžite po vytrhnutí zo záhrady, takže bude omnoho chutnejšia a zdravšia.

Mnohí sa obávajú, či je možné na zimu zmraziť reďkovky, aby sa v nej zachovali všetky vitamíny. Samozrejme môžete. Je dôležité študovať všetky potrebné požiadavky na tento tvorivý proces a kúpiť profesionálny mraziaci box na potraviny. A potom bude možné zachovať niektoré z vitamínov tejto zeleniny, ktoré telo potrebuje na zimu. Úspešné medzery!

recenzia
 1. barbara
  1.01.2018 09:09

  Je veľmi ťažké zmraziť reďkovky tak, aby boli čerstvé po rozmrazení. Preto ju vždy zasadím v obmedzenom množstve, iba v lete na šaláty. Ale minulý rok na bioaktivátore BioGrow mali sme príliš veľa reďkoviek, takže sme to museli zmraziť. Mám pravidelnú chladničku so štandardnou teplotou mrazu. Reďkev po rozmrazení samozrejme nie je rovnaká ako zo záhrady, napriek tomu ju úspešne používame v okroshke, reďkovka je pre ňu ideálna.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica