Najjednoduchšie možnosti, ako zmraziť petržlen na zimu v chladničke

Poďme hovoriť o tom, ako zmraziť petržlen na zimu v chladničke. Záhrada hojnosť je balzamom pre dušu majiteľov a zároveň veľa starostí. Nestačí pestovať plodinu, musí sa tiež zachovať.

Mraziaca petržlen je ideálna metóda na konzervovanie čerstvých bylín, zachovanie farby a chuti, čo uľahčuje použitie v kuchyni. Petržlen je najbežnejším korením: ľudia ho radi pridávajú do šalátov a polievok a používajú ho v ľudovom liečiteľstve a kozmetike. Nezáleží na tom, koľko petržlenu skladujete na zimu, bude stále malý.

Skúsený záhradník sa však nemusí učiť, ako sa starať o panstvo, aby v chladničke na zimu zmrazil dostatok zeleniny, petržlenu a iných bylín.

Ako správne pripraviť korenie

Zber petržlenu na zimu nemusí byť na konci sezóny. Čím častejšie sú konáre rezané, tým jemnejšia a šťavnatejšia vonná tráva znova rastie. Ak sa nedotknete kríkov až do konca leta, konáre sa stanú tvrdými. Posteľ petržlenu by mala mať takú veľkosť, aby jej časť mala čas na zotavenie, zatiaľ čo majitelia spolu pracujú. Ak v kuchyni používate korene petržlenu, musíte sa vopred rozhodnúť, ktoré kríky musíte na jeseň vykopať.

Zber petržlenu na zimu sa dá uskutočniť nielen pomocou chladu: tráva sa posype soľou, nakladá sa, nakladá sa zelenina a korene petržlenu. Druhá možnosť nie je tak bohatá na vitamíny, ale je vhodná na prípravu suchých zmesí korenia. Vitamíny a mikroelementy produktu môžu úplne chrániť iba priemyselné šokové zmrazenie. Ale ak urobíte všetko správne a rýchlo doma, môžete zo svojich medzier vyťažiť maximum.

Čerstvé zdravé listy sú vhodné na zimné skladovanie. Na zimu nezakrývajte zakúpenú petržlen zo supermarketu. Tam sú bylinky spracované konzervačnými látkami, vďaka ktorým sa korenie zmení na skutočný jed.

Plánovanie a príprava

Každá kuchyňa používa vlastné recepty, ako správne zmraziť petržlen. Aby sa neskôr mohla tráva použiť na varenie, je potrebné vziať do úvahy niekoľko dôležitých bodov:

  1. Pokiaľ je to možné, je lepšie vyhradiť v mrazničke samostatnú zásuvku na zeleninu a korenie, aby sa vôňa potravín nemiešala.
  2. Petržlen musí byť dobre umytý a dôkladne vysušený. Ak neodstránite prebytočnú vlhkosť, na konci zmrzne hmota na jednu hrudku.
  3. Baliaci materiál sa musí pripraviť vopred: vrecká na zips, potravinová fólia, formy na ľad, plastové nádoby.
  4. Zmrazovanie sa musí zabaliť múdro.Je dobré, ak sú greeny okamžite rozdelené na porcie. Prečo nemôžete ochutnať korenie v jednej veľkej taške? Zakaždým, keď vyberiete ďalšiu časť, celý obsah vaku príde do kontaktu so vzduchom a stratí svoje vlastnosti.
  5. Korenie by malo stačiť na celú zimu.

mrazená petržlenová vňať

Metóda mrazenia petržlenu by mala byť zameraná na riad, do ktorého sa pridá korenie. Zvážte niekoľko rôznych možností pridania k predjedlám, dresingovým šalátom a ozdobeniu. Pre všetky vaše obľúbené recepty musí existovať zodpovedajúca šablóna.

Metódy obstarávania

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je pripraviť zelené na zmrazenie. Musí sa umyť, vytriediť, zbaviť suchých a krívavých vetvičiek. Potom z petržlenu vytvorte zväzok a odrežte hrubé dolné stonky. Zostávajúce jemné lístie sa musí hodinu naliať veľkým množstvom vody, aby sa jemné dno piesku ponorilo na dno a slimáky a hmyz sa plazil na povrch. Po opätovnom vytriedení zelene a premytí pod tečúcou vodou. Teraz sa môže sušiť na kuchynskej utierke alebo na pergamene. Keď sa prebytočná vlhkosť odparí, môžete pripraviť mraz. Ponúkame niekoľko zaujímavých receptov o tom, ako správne zmraziť petržlen pre všetky príležitosti.

Najjednoduchší spôsob, ako zmraziť

Petržlen je nasekaný, rozložený na plech a poslaný do mrazničky. Nerežte zeleň príliš jemne: čím menej sa nôž dotýka listov, tým viac živín v nich zostane. Niektoré ženy v domácnosti jednoducho trhajú trávu rukami. Mrazená petržlenová vňať veľmi krehké a pri procese posúvania sa zlomí a ešte viac rozdrví.

príprava petržlenu

O hodinu neskôr sa mrazená petržlen vyberie z chladničky a prenesie sa do porciovaných vriec. Taký drobivý obrobok zaberá menej miesta, bude ľahké ho rozdeliť na časti a vyzerať krásne v polievke.

Niekto rád mrazí petržlen na zimu celou partiou, len ju plní do vrecka, ale potom je použitie takého prázdneho miesta veľmi nepríjemné. Ak to priestor v mrazničke umožňuje, môžete korenie naliať do plastovej nádoby a pevne ho uzavrieť.

Byliny si môžete dať na potravinovú fóliu a otáčaním rolky vložiť do mrazničky. Niektoré ženy v domácnosti milujú túto možnosť balenia. V zime môžete roztočiť kotúč a dostať z neho toľko zmrznutej zeleniny, koľko potrebujete.

Krásne vetvičky na zdobenie slávnostných jedál

Umyté a sušené listy zabalíme do potravinových fólií a umiestnime ich tak, aby pred použitím čo najmenej rušili. Zmrazenie petržlenu týmto spôsobom vyžaduje veľkú starostlivosť. Keď príde čas na použitie vetvičiek, je dôležité nechať obálku pred otvorením rozmraziť, inak sa ozdoba zlomí. Kučeravá petržlen je obzvlášť dekoratívny.

Kocky ľadu

Naplňte jemne nasekanú petržlenovú vatu do nádoby na ľad a naplňte ju trochou vody. Táto metóda je vhodná pre tých, ktorých mraznička nie je príliš naložená na zimu. Po úplnom zmrazení prenesieme kocky do vrecka.

Tieto kocky je možné pridať priamo do misky horúcej polievky, aby ste získali sviežu letnú chuť a pomohli rýchlejšie schladiť jedlo. Použitie takto zamrznutej zelene je veľmi vhodné na kryomasáž tváre. Kocky bielia a omladzujú pokožku.

Namiesto vody sa môžu zelené naliať olivovým olejom - bude to šalátová verzia mrazenia. Prípadne bude paradajková šťava fungovať. Osobne som to ľad s trochou citrónovej šťavy a medu na pikantné zeleninové šaláty.

Ideológovia pravého kozáka koziaka pripravujú kocky zelene s jemne nasekanou solenou slaninou a potom ich pomelú v trecej miske s cesnakom - to sa nazýva „drviaci“ boršč.Takéto malé triky uľahčujú časom overené recepty.

Zmrazenie tajomstva

Dobrá gazdinka nič nestratí. Môžu sa použiť aj spodné stonky petržlenu. Sú drsné, ale s vôňou a svižnou chuťou prevyšujú listy, majú viac šťavy a vitamínov. Ak sa pomelú v mixéri a zmrazia sa na kocky, môžu sa použiť ako prísada do vývaru. Zelená hmota sa pridáva po varení na hovädzie alebo bravčové mäso a dodáva vývaru ušľachtilú chuť a arómu. Takéto zelené môžete využiť aj v zime ako súčasť marinád na ryby alebo kuracie mäso.

príprava petržlenu

Pred zamrznutím sa musí koreň petržlenu umyť, ošúpať, nakrájať na malé kúsky a blanšírovať. Dáva každému jedlu špeciálnu pikantnú chuť.

Môže sa petržlen zmraziť v zmesi s iným korením? Samozrejme! Môžete ho zmiešať podľa svojho vkusu - s cibuľou, kôprom alebo divokým cesnakom, aby ste diverzifikovali chuť svojich obľúbených jedál s bylinkami. Zostáva len zvoliť, ako zmraziť petržlen na zimu, aby ste ho mohli využívať s výhodou a rozmanitosťou.

Zelení nie je možné opakovane rozmrazovať - ​​poškodí to. Tráva stratí svoje vlastnosti a stmavne. Ak z nejakého dôvodu musíte mrazničku vyprázdniť, môžete mrazničku vložiť do sterilizovaných sklenených nádob a naplniť ju jednoduchou marinádou.

Správne uvarená mrazená petržlenová vena sa môže bezpečne skladovať až do nasledujúcej záhradníckej sezóny. Aby ste to dosiahli čo najskôr, musíte sa postarať o záhradnú posteľ - zakryť ju na zimu a na jar natiahnuť film. V marci až apríli bude možné do potravín pridať prvé čerstvé listy.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica