TOP 10 receptov o tom, ako zmraziť paradajky v mrazničke na zimu, celé a na kúsky

Paradajky nestrácajú svoju hodnotu po celý rok. Aj keď sa považujú za letnú zeleninu, sú žiadané aj počas zimy. V zime nie je chuť tak výrazná ako v lete, preto vynaliezavé ženy v domácnosti dodávajú paradajky od leta do zimy. Zmrazovanie je bežný spôsob zberu paradajok. Každá žena v domácnosti vie, ako zmraziť paradajky v mrazničke na zimu.

Je možné zmraziť paradajky na zimu

Niektorí ľudia sa pýtajú, či je vôbec možné zmraziť paradajky, ak nestratia svoj vkus. Paradajky sa môžu zmraziť, a dokonca je to potrebné. Áno, keď sú zmrazené, niektoré živiny strácajú svoju silu, ale mrazená zelenina je pre telo oveľa zdravšia ako konzervované paradajky.

mraziace paradajky

Pravidelná konzumácia paradajok prispieva k pozitívnym zmenám v ľudskom tele:

 • práca gastrointestinálneho traktu je normalizovaná;
 • krv sa čistí;
 • práca kardiovaskulárneho systému je stabilizovaná;
 • zlepšuje sa celkový stav tela;
 • zvýšenie účinnosti;
 • zlepšuje sa fungovanie imunitného systému;
 • vlasy, nechty, zuby sú posilnené;
 • riziko onkológie je znížené;
 • metabolické procesy sa vykonávajú správne.

Zmrazovanie zeleniny na zimu vždy vám umožní diverzifikovať jedlo a urobiť ho tak chutnejším a zdravším.

celé a po častiach

Vlastnosti mrazu

Štúdie ukázali, že ak je jedlo zmrazené, stráca až 30% svojich živín. Stáva sa to kvôli nedostatku profesionálneho vybavenia na mrazenie. Podniky používajú šokové mrazenie produktov, ktoré im umožňuje zachovať si maximum živín a vitamínov.

Väčšina moderných mrazničiek neposkytuje rýchle zmrazenie. Proces zmrazovania potravín je pomerne pomalý, čo ovplyvňuje ďalší obsah vitamínov a minerálov v nich.

Vlastnosti mrazu

Pri rozmrazovaní produkt stráca svoj pôvodný tvar a všetky mikroelementy odchádzajú s vodou.

Aby sa nejakým spôsobom zachovali užitočné vlastnosti zeleniny, mali by sa pri mrazení zohľadniť niektoré vlastnosti:

všetky stopové prvky sú preč

 1. Zmrazená by mala byť iba čerstvá zelenina. Ideálny čas po prinesení paradajok zo záhrady pred zmrazením je 6 hodín.
 2. Paradajky by nemali byť zhnité, pokrčené alebo inak poškodené.
 3. Paradajky sa musia dôkladne umyť pod tečúcou vodou.
 4. Paradajky by sa mali zmrazovať v malých dávkach. Jeden kontajner by mal obsahovať jednu porciu.
 5. Nádoba, v ktorej budú rajčiaky zmrazené, musí byť vzduchotesná, aby vzduch neprenikol.
 6. Je prísne zakázané rozmrazovať a znovu zmrazovať produkt. Ak to chcete urobiť, podpíšte nádobu, v ktorej sa uskladní mrazená zelenina, aby ste v prípade potreby dostali požadovaný produkt z mrazničky.

Na pultoch obchodov sa predávajú špeciálne vrecká alebo nádoby na mrazenie, ktoré zabezpečujú tesnosť a kvalitu skladovania.

čerstvá zelenina

Výber a príprava vhodného ovocia

Aby bolo zmrazenie vysokej kvality, musíte ovocie starostlivo vyberať. Paradajky by mali byť čerstvé, mäsité. Mali by sa uprednostňovať rajčiaky so strednou zrelosťou. Ak sú prezreté, stratia svoju hustotu, ktorá je potrebná na zmrazenie ovocia.

Zelené paradajky tiež nie sú vhodné na mrazenie, pretože nemajú výrazné chuťové vlastnosti, navyše môžu do misky pridať horkú chuť.

Pred zakúpením konkrétnej odrody paradajok by ste si mali zvoliť spôsob, akým sa paradajky zmrazia. Napríklad odroda čerešní je vhodná na mrazenie celého ovocia.

zbierať ovocie

Kvalitné zmrazenie závisí aj od starostlivej prípravy zeleniny. Pri príprave rajčiakov by sa malo postupovať podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel:

 • ovocie z paradajok dôkladne opláchnite studenou vodou;
 • rozotrite paradajky na papierové utierky, aby dobre zaschli;
 • zvoľte spôsob zmrazenia.

Pri umiestňovaní paradajok do mrazničky ich položte na iné potraviny, aby nestratili svoj tvar.

dobre vysušiť

Príprava chladničky

Mraznička musí udržiavať optimálnu teplotu pre mrazenie zeleniny. Vyžaduje sa ako prvý mrazená zelenina, rozložte ich na lepivú fóliu, potom rozložte paradajky v porciovaných vreckách na zmrazenie zeleniny a pošlite ich do mrazničky na dlhodobé skladovanie.

Predmrazte miesto na zmrazenie paradajok v mrazničke. Zelenina by sa mala umiestňovať na iné potraviny, aby nestratila svoj tvar.

Príprava chladničky

Najlepšie spôsoby, ako zmraziť paradajky doma

Ak chcete zabrániť tomu, aby sa paradajky po zmrazení stali beztvarými a bez chuti, musíte sa naučiť, ako ich správne skladovať. Existuje veľa rôznych spôsobov, ako zmraziť paradajky doma:

 1. Celé ovocie.
 2. Plátky bez šupky.
 3. Kruhy na pizzu.
 4. V kusoch.
 5. Vo forme mrazeného paradajkového pretlaku vo formách.
 6. Plnené paradajky.
 7. Zmraziť paradajky a korenie.
 8. Vo forme paradajkovej šťavy.

bez chuti, keď je zmrazený

Každá žena v domácnosti má svoj vlastný spôsob zamŕzania. Je dôležité vybrať si pre seba ten najlepší, čo pomôže diverzifikovať vaše obľúbené jedlo.

Celé ovocie

Zmrazenie celého ovocia je celkom jednoduché. Pre túto možnosť mrazenia sú vhodné odrody paradajok Cherry a Cream.

Je to dostatočné na umytie zeleniny pod chladnou vodou, na roztieranie vlhkosti na papierové utierky. Paradajky môžete zmraziť. Paradajky potom vložte do vreciek špeciálne určených na mrazenie a vložte ich do mrazničky na uskladnenie.

metóda zmrazenia

Plátky bez šupky

Červená zelenina sa zmrazí aj bez pokožky. Táto metóda sa používa, pretože po zamrznutí sa šupka stáva ťažšou, niektorým sa to nepáči.

Ak chcete správne zmraziť olúpané paradajky, postupujte takto:

mrazivá kôra

 • dôkladne umyte zeleninu;
 • odstráňte stonky zo zeleniny;
 • paradajky ponorte do vriacej vody na pol minúty, potom ich opláchnite studenou vodou;
 • šupky paradajok;
 • položte zeleninu na film a prikryte ju celofánom;
 • zeleninu v mrazničke vopred zmrazte 24 hodín;
 • zabalte zmrazené paradajky do porcií do vreciek na zmrazenie, do mrazničky ich pošlite na ďalšie zmrazenie.

V budúcnosti môže byť mrazená zelenina použitá na prípravu prvých jedál, šalátov. A tiež na vypchávanie.

studená voda

Kruhy na pizzu

Mrazenie paradajok v plátkoch je veľmi užitočné pri príprave pizze, rýchlych sendvičov. Pre túto možnosť mrazenia stačí paradajky poriadne opláchnuť v studenej vode a nechať uschnúť. Potom plátky pripravte na tenké plátky, nalepte ich do mrazničky. Po predzmrazení vložte krúžky do špeciálnych vreciek na dlhodobé skladovanie.

Kruhy na pizzu

V kusoch

Pre tento spôsob zmrazenia si musíte zvoliť mäsité paradajky s tvrdou pokožkou. Rezanie sa vykonáva na kocky alebo tenké plátky. Ak chcete, môžete olúpať paradajky. Zelenina sa okamžite distribuuje do mraziacich vreciek. Mrazené plátky paradajok sa pridávajú priamo do riadu bez toho, aby bolo potrebné predbežné rozmrazovanie.

tvrdá pokožka

Paradajkové pyré, zmrazené vo formách

Na tento spôsob mrazenia sa používajú šťavnaté, dokonca aj mierne prezreté paradajky. Paradajky sa pomelú v mlynčeku na mäso alebo v mixéri. Hotové paradajkové pyré je rozložené v plechovkách. Ako formy sa používajú obvyklé formy zo silikónového koláča alebo ľadu.

Aby sa zabránilo tomu, aby paradajka vytiekla z formy, nelejte pretlak na samý okraj. Paradajkový pyré zamrzne 8 až 10 hodín, potom sa z foriem vyberie vo forme zmrazených kúskov a uloží sa do porciovaných vreciek.

mrazené vo formách

Mrazené plnené paradajky

Plody tvrdých odrôd sú vhodné na vypchávanie. Plnenie paradajok začína rezaním jadra ovocia. Na vypchávanie sa používa akákoľvek náplň na žiadosť hostesky. Môže to byť mäso, šampiňón, zeleninová náplň.

Plnené paradajky sa položia na dosku, umiestnia sa do mrazničky, vopred zmrazené. Potom sa zelenina prenesie do vreciek a vloží sa do mrazničky na ďalšie zmrazenie.

srdce ovocia

V mrazničke s korením

Paradajky a paprika budú veľmi chutným doplnkom k jedlu. Môžu sa plniť a mraziť spolu na skvelé varenie. V prípade papriky sa všetky rovnaké činnosti vykonávajú ako s paradajkami. Mal by byť dôkladne opláchnutý, vysušený, obalený a vložený do mrazničky. Keďže paprika má oveľa tvrdšiu textúru ako paradajky, nemusíte ju najskôr zmraziť.

Pred zmrazením paradajok paprikou by sa malo podniknúť niekoľko krokov:

 1. Pripravte paradajkovú šťavu.
 2. Mleté korenie.
 3. Skombinujte korenie s paradajkovou šťavou.
 4. Nalejte do foriem.
 5. Vložte do mrazničky na uskladnenie.

zmraziť spolu

Paradajkový džús

Väčšina vynaliezavých žien v domácnosti okamžite premení paradajky na paradajkovú šťavu a zmrazí ich. Za týmto účelom sa celé paradajky dobre umyjú pod tečúcou vodou, nakrájajú na kúsky a nasekajú sa v mixéri. Pripravená šťava sa naleje do foriem a vloží do mrazničky.

Paradajková šťava dokonale diverzifikuje akékoľvek jedlo. V tekutej forme si paradajky oveľa viac zachovávajú vitamíny a prospešné vlastnosti.

prospešné vlastnosti

Koľko a ako sa skladujú mrazené paradajky

Obdobie skladovania zeleniny závisí výlučne od výkonu mrazničky a od teploty v nej udržiavanej. Optimálna teplota pre dlhodobé skladovanie paradajok je 18 stupňov pod nulou. Táto teplota umožní, aby mrazené paradajky vydržali 10 - 12 mesiacov. Ak je teplota nižšia, skladovateľnosť sa zníži na 4-6 mesiacov.

Paradajky sa skladujú v špeciálnych vreckách, kde bude obmedzený prístup vzduchu.

závisí od sily

Rozmrazovanie mrazeného ovocia

Zásada rozmrazovania paradajok bude závisieť od metódy použitej na ich zmrazenie.Celkom mrazené paradajky sa rozmrazujú pri izbovej teplote. Keď sa paradajky trochu roztopia, môžete ich pohodlne rezať.

Ak sú rajčiaky na šalát, nemusia sa rozmrazovať. Stačí ich nakrájať na tenké plátky a pridať do šalátu.

celé ovocie

Ak chcete do misky pridať ošúpané paradajky, mali by sa na niekoľko sekúnd umiestniť do nádoby s vriacou vodou, potom sa šupka ľahko odstráni.

Červená zelenina zmrazená iným spôsobom sa pridáva do pokrmov iba v zmrazenej forme, ktorá sa predtým nerozmrazuje.

nie vopred rozmrazené

Čo môžete variť

Mrazené ovocie sa používa na prípravu rôznych chutných jedál. Rovnako ako čerstvé paradajky, aj mrazená zelenina sa môže hodiť pre akékoľvek jedlo. Mrazené celé ovocie sa pridáva do prvých jedál, zeleninových dusených šalátov, šalátov a iných.

Dobrá studená zeleninová pochúťka sa získava z paradajkového pretlaku, ak k nej pridáte viac kaviáru z cukety a baklažánu. Paradajkový pretlak sa tiež používa ako omáčka alebo namiesto kečupu.

môžu byť uvarené

Nasekané paradajky sú užitočné na pridávanie do pizze, miešaných vajíčok, horúcich sendvičov a iných svačiniek na báze paradajok.

Paradajky sú teda vhodné na spotrebu nielen čerstvé, ale aj mrazené. Je dôležité zvoliť si pohodlný spôsob zmrazenia paradajok pre seba a potom ich použiť na rôzne obľúbené jedlá. Paradajky by sa mali pripraviť na mraziaci proces, správne skladovať, rozmrazovať a chutne variť.

Paradajka je zelenina, ktorá obohatí telo esenciálnymi vitamínmi a ozdobí každé jedlo!

občerstvenie pomocou

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica