Ako správne zmraziť rebarbora na zimu doma a je to možné

Mnoho letných obyvateľov na mieste rebarbora rastie, ale veľa ľudí nevie, čo s tým. Rastlina sa používa na varenie rôznych jedál a kompót. Mrazenie stopiek rebarbory ​​na zimu je ľahké. Ale v zime si z nej môžete uvariť chutné koláče.

Vybrali sme rebarbora na zmrazenie

Pred zamrznutím stoniek ich musíte vybrať správne:

  • Na mrazenie v zime sú vhodné iba pevné a šťavnaté stonky. Zvädnuté a vysušené nie sú vhodné na mrazenie.
  • Zrelé stonky sa musia olúpať, mladé by sa mali nechať takto.
  • Na stopkách by nemali byť príznaky poškodenia hmyzom a chorobami.

Na zmrazenie sú vhodné mladé rastliny aj zrelé rastliny. Neexistuje žiadny zásadný rozdiel.

Ako pripraviť rebarbora na zmrazenie?

Na zamŕzanie sa stonky zbierajú kedykoľvek v sezóne. Hlavná vec je, že časti rastliny sú veľké a úplne formované. Pred zamrznutím sú zrelé stonky olúpané. Mladí nemusia byť olúpaní, majú tenkú pokožku.

nasekané rebarbory

Potom sa stonky umyjú pod tečúcou vodou a položia sa na uterák. Je dôležité, aby obrobky boli úplne suché z vody. Po vyschnutí stoniek sa nakrájajú na štvorčeky. Ďalšie kroky závisia od zvolenej metódy zmrazenia.

Zmrazovacie metódy rebarbory

Rastlinu na zimu môžete zbierať doma rôznymi spôsobmi. Po správnom zmrazení sa zachovajú všetky živiny, ktoré sú pre túto rastlinu také bohaté.

Mrazené obrobky musíte v mrazničke skladovať najviac dva roky. Aj keď sa odporúča obrobky jesť v prvom roku. Čím dlhšie sú suroviny v mrazničke, tým menej budú chutné.

zmraziť žiarlivosť

Zmrazenie čerstvého rebarbora

Mnoho ľudí dáva prednosť zmrazeniu rastlín čerstvých. Za týmto účelom sú stonky rezané v koreňovom adresári. Mali by byť šťavnaté a silné. Šupka sa olúpa a samotné stonky sa potom dôkladne umyjú studenou vodou. Potom sa časti rastliny položia na uterák alebo noviny, aby vyschli vodu.

Keď sú časti rastliny suché, rozrežú sa na stredne veľké štvorce. Zložte plastové vrecká a vložte do mrazničky. Pred zamrznutím stonky vysušte, aby sa počas skladovania v nich nezhromaždil prebytočná tekutina.

Zmrazte rebarbora s cukrom

Ďalším spôsobom, ako zmraziť, je pridanie cukru. Prvý krok zmrazenia rebarbory ​​s cukrom je presne rovnaký ako v prvom recepte. Nasekané stonky sa potom musia zmiešať s granulovaným cukrom.Na dve poháre zoberte polovicu tej istej poháre cukru. Nechajte rebarbory ​​na niekoľko hodín, aby ste ju namočili.

žiariace žiarlivo

Usporiadajte obrobok v nádobách alebo plastových vreckách. Vložte mrazničku tak, aby bol obrobok úplne zamrznutý. Potom musíte obrobok odobrať a kusy oddeliť.

Ako zmraziť blanched rebarbora?

Suroviny môžu byť zmrazené v blanšírovanej forme. Najprv musíte spracovať surovinu a nakrájať ju na kúsky. Potom postupujte nasledovne:

  • Nalejte vodu do panvice a zapaľujte. Počkajte, kým sa prevarí.
  • Vložte niektoré suroviny do cedníka a na 1 minútu vložte do vriacej vody.
  • Potom ihneď vložte suroviny na niekoľko minút do studenej vody.
  • Počkajte, kým sa všetka tekutina nevypustí a roztierajte suroviny na uterák. Kusy je potrebné vysušiť.
  • Preneste suroviny do vriec a vložte do mrazničky.

nasekané rebarbory

Mrazený blanšírovaný rebarbora chutí rovnako ako čerstvý mrazený.

Zmrazenie rebarborového pyré

Pred zmrazením pyré sa stonky pripravia rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcich spôsoboch. Potom, keď sú kusy pripravené, umiestnia sa do mixéra a pomelú sa do stavu pyré. Ak je to potrebné, do pyré pridajte cukor. Hotové pyré sa umiestni do nádob a vloží sa do mrazničky.

Ako správne rozmraziť rebarbora?

Ak chcete zachovať všetky živiny, musíte ich správne rozmraziť. Najlepšie je rozmrazovať suroviny v špeciálnej priehradke, ktorá sa nachádza v niektorých chladničkách. Ak však taký priečinok neexistuje, existujú aj iné spôsoby, ako výrobok jednoducho rozmraziť a zachovať jeho prínosy pre telo.

Rozmrazovanie jedla sa neodporúča v horúcej vode, ako väčšina ľudí. Najlepšie je nechať medzery v chladničke 12 hodín pred varením. Alebo ho nechajte na izbe 4 hodiny. Obrobky sa postupne rozmrazujú bez straty živín. Produkt rozmrazte aj v teplej vode. Aby ste to dosiahli, musíte položiť obrobok do iného vrecka a umiestniť ho na niekoľko hodín na tanier s teplou vodou.

Na prípravu jedla musíte rozmraziť toľko potravín, koľko je potrebné. Zmrazovanie nemá zmysel. Suroviny budú bez chuti a vody. To isté platí pre inú zeleninu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica