33 chutných a ľahkých receptov na výrobu nakladanej zeleniny na zimu

Konzervovanie zeleniny pestovanej v letných chatkách a pozemkoch pre domácnosť je v celej krajine rozšírené. Pomocou špeciálneho spracovania môžete pripravovať nielen zeleninu, ale aj huby. Obzvlášť populárne je solenie ako jedna z metód konzervovania, pričom sa na zimu zbierajú soli, uhorky, paradajky, hríbiky a kapusta.

Zásady solenia

Solenie je metóda s pridaním zvýšeného množstva soli. Inhibuje rast baktérií alebo plesní a tiež pomáha udržiavať zeleninu na zimu.

Solené uhorky

Klasický recept používa uhorky, ríbezle. Pridajte kôpor, cesnak. Vezmite 1 lyžicu soli do 3-litrovej nádoby. Prísady sú pevne zabalené do pohára, pokryté soľou a naleje sa studená voda. Utiahnite vekom, prevráťte ho.

Med agarický za studena

Pripravené huby sa namočia 10 hodín, potom sa voda vypustí. Kôpr, lavrushka, lístky ríbezlí, koriandr sú umiestnené na dne sterilizovanej nádoby. Potom sa umiestni vrstva medovej agariky, hojne soľ, korenie. Vrstvy sa opakujú. Na poslednú vrstvu sa umiestni útlak.

Ľahko osolené uhorky

Medzi bankami sa distribuujú malé uhorky. Vrstvené kôprom, lístkami ríbezlí, čerešní. Zaspať s 3 polievkovými lyžicami soli, naliať vriacu vodu. Zatvorte vekom.

Ľahko osolené uhorky

Solený baklažán

Baklažány sa nakrájajú na kruhy, blanch po dobu 3 minút. Potom sú pevne naskladané na poháre. Pour marináda: na 1 liter vody zoberte 3 polievkové lyžice soli, pár hrášku korenia.

Kimchi v kórejčine

Odrezaná hlava kapusty Peking sa naleje soľankou (10 litrov vriacej vody na 1 kilogram soli) a máčaná 3 hodiny. Hlava kapusty je mierne vylisovaná a rozdelená na samostatné listy. Každý list je striedavo namazaný horúcou chilli omáčkou a naskladaný na seba v hlbokej nádobe. Chop 1 šálka strúčiky cesnaku a posypte kapustou.Potom sa kapusta stlačí a naleje sa zvyšným soľným roztokom počas 3-4 hodín.

Borový dresing z červenej repy

Prázdne miesto, ktoré bude potrebné pri príprave prvých zimných kurzov:

  • cibuľa, repa, mrkva, paradajky - každý 500 gramov;
  • korenie - 200 gramov;
  • cesnak, kôpor podľa chuti;
  • ocot - 40 mililitrov;
  • korenie, olej.

Zelenina sa nakrája na kúsky a vypráža sa jeden po druhom. Dochuťte korením podľa chuti, nalejte ocotovým roztokom. Banky s medzerami sú zvinuté.

Borový dresing z červenej repy

Melón s zelerom a chrenom

Na vodný melón s hmotnosťou 2 kilogramov vezmite koren chrenu a feferónky. Pripravte si marinádu z 3 litrov vody, 3 polievkových lyžíc soli. Nakrájajte melón, nakrájajte chren na taniere a nalejte marinádu. Nadviazať útlak. Nechajte pôsobiť 2 dni a potom odložte do pohárov na uskladnenie.

Mlieko v sude

Huby z lúpaného mlieka sa namočia do vody a dvakrát sa vymenia. Potom sa umiestnia na spodnú časť drevenej vane. Sendvič so soľou, korením, kôprom podľa chuti. Vrchná vrstva je ukončená útlakom. Vyberú to po 5-7 dňoch.

Solené maslo

Pred solením sa huby umyjú, vyčistia a poškodené časti sa odrežú. Vezmite 1 kilogram masla, 1 liter vody, 65 gramov cukru, 45 gramov soli, čierne korenie (hrach), bobkový list.

Huby sa varia 25 minút, potom sa vyberú cedníkom a rozložia sa v porciách do pohárov. Nalejte zvyšnú tekutinu, zatvorte.

Solené maslo

Slané vlny

Volnushki sú solené podľa klasického receptu na morenie húb. V tomto prípade sa vlny osolia hubami, hríbmi a inými druhmi húb.

Uhorky v ruštine

Vezmite 3 kilogramy uhoriek, 2 polievkové lyžice soli, 1 liter vody, 5 strúčiky cesnaku, dáždnik kôpru. Uhorky, korenie, cesnak sa distribuujú cez nádobu. Nalejte do soľanky. Nechajte 3-4 dni pod tanierom. Vypustite soľanku. Pripravte novú soľanku a znova nalejte uhorky. Zakryte vekom.

Turshu v Gagauz

Soľanka sa pripravuje z 5 litrov vody, 150 gramov soli, 1 lyžica cukru, 100 gramov korenia, listov chrenu, kôprovníkov. Vidlice z bielej kapusty sú trené a zmiešané s nakrájanou mrkvou. Lúpané sladké papriky sú plnené mletou kapustou. Rozložia sa celé paradajky plnené paprikou. Nalejte soľankou, naneste naň tlak.

Turshu v Gagauz

Kapusta s medom

Jeden z receptov spočíva v pridávaní medu namiesto cukru. Drvená kapusta sa zmieša s mrkvou, korením. Soľanka sa podľa chuti varí z medu, korenia a korenín. Zatlačte, pridajte soľanku a potom uzavrite viečkami.

Nakladané uhorky s estragónom

Nakladané uhorky nakrájané na plátky sa nalejú do marinády 100 ml octu, 20 g soli a cukru. Každá vrstva sa nanáša na estragón. Na vrch položte červené chilli struky a strúčiky cesnaku. Banky sú sterilizované.

Gruzínska kapusta

Jedná sa o zmes zeleniny s prevládajúcim množstvom kapusty. Nakrájanú kapustu a repu nakrájajte na veľké kúsky. Do nádoby so zeleninou sa naleje soľanka obsahujúca 3 lyžice soli a 1 liter vody. Tlak sa uplatňuje zhora. Vydrží 3 až 5 dní.

Uhorky nakladané v sudoch

Uhorky sú umiestnené na dne vaní vyrobených z dreva, plnených klasickým soľankou. Na vrchol je položený útlak. Vynikajúce uhorky sú pripravené do 10 dní.

Uhorky nakladané v sudoch

Ľahko solené paradajky

Paradajky sa dajú rýchlo osoliť vriacou vodou. Pozdĺž dna sú umiestnené cesnak, kôpor, listy z chrenu, petržlen. Paradajky sa pevne umiestnia, na vrch sa naleje 1 lyžica soli, zalejeme vriacou vodou. Po ochladení otočte a odložte na uskladnenie.

Solená kapusta

Kapusta je nasekaná a je umiestnená v sudoch. Nalejte soľanku, zatlačte nadol. Skontrolujte po 5 dňoch, pridajte soľanku.

Cherry slivka so soľou

Čerešňová slivka sa varí, kým sa kosti neoddelia, nerozdrvia. Na 3 kilogramy bobúľ odoberte 150 gramov soli.

Uhorky v balení

Domáce uhorky sa pripravujú pomocou vrecka. Uhorky sa nakrájajú na úzke prúžky a ukladajú sa do vrecka. Na povrch sa naleje soľ, nasekaný cesnak, kôpor, citrónové kliny. Vak je trasený, zviazaný. Sú pripravené do 10 hodín.

Uhorky v balení

Basil Paradajky

Pri solení sa používajú listy bazalky a vetvičky. Pridávajú sa namiesto chrenového alebo čerešňového lístia.

Citróny pálivej papriky

Plátky citróna sú zmiešané so soľou, rozmarínovými vetvami, červenou chili. Sú umiestnené v sklenených nádobách, naliate citrónovou šťavou. Po 3 dňoch sú citróny pripravené.

Baklažán s mrkvou a zelerom

Slanina baklažánu po dobu 3 minút. Mrkva a cibuľa sú vyprážané striedavo a zmiešané. Baklažány sú pozdĺžne rezané, plnené mletou zeleninou. Baklažány sú umiestnené v panvici, naplnené soľankou z 1 litra vody a 50 gramov soli. Nechajte pod tlakom po dobu 3 dní.

Cuketa s chrenom a bazalkou

Jednoduchý spôsob nakladania cukety. Rozstrihávajú sa na tenké prúžky rozložené do pohárov, striedajú sa s lístkami bazalky a kúskami chrenu. Nalejte soľanku z 2 polievkových lyžíc soli a 1 liter vody.

Cesnakové paradajky

Paradajky sa striedajú s nasekaným cesnakom, zalejeme soľankou. Používajú klasický recept, ale nepridávajú nič iné ako cesnak.

Cesnakové paradajky

Plnené baklažány s mrkvou

Populárny spôsob nakladania baklažánov. Nakrájanú zeleninu nakrájajte na taniere, trite mrkvu. Baklažány sú plnené mrkvou, valcované do roliek. Valce sa nalejú klasickým soľankou a trvajú pod tlakom počas 5 dní.

Modré s mrkvou a cesnakom

Blanched baklažány sú plnené surovou mrkvou a cesnakom, naliate klasickou marinádou. Trvajte na útlaku, kým nebudete pripravení.

Paradajky so studenou horčicou

Dáždniky z kôpru, listov chrenu, ríbezlí a čerešní sú rozmiestnené. Nalejte soľanku z 1 litra vody, 2,5 lyžice cukru, 1,5 lyžice soli, 15 gramov horčice. Zatvorte vekom a odložte na uskladnenie. Po 2 mesiacoch sú prázdne miesta pripravené.

Horčičné paradajky

Rýchlo osolené uhorky za 5 minút

Uhorky sa nakrájajú na polovice, voľne uložené v nádobách, pokryté soľou, korením, cesnakom. Zakryte vekom, dôkladne pretrepte 5 minút.

Nakladané zelené paradajky

Zelené paradajky sa prepichujú špáradlami rozmiestnenými v nádobách. Nalejte klasickú marinádu s chilli, bylinkami. Trvajte na tom, až soľanka vychladne a odložte na uskladnenie.

Okamžité solené uhorky v studenej vode

Uhorky sú rozložené, sendviče s cesnakom a kôprom. Nalejte soľanku z 1 litra vody, 1 lyžice soli a 50 ml octu. Po 5 hodinách sú uhorky pripravené.

Ľahko osolené uhorky

Jednoduché morenie uhoriek bez švov

Uhorky sa distribuujú do jednolitrových pohárov, striedajú sa s petržlenom, cesnakom, kôprom. Na vrch nalejte 40 gramov hrubej soli, naplňte studenou vodou a uzavrite nylonovým vekom.

Uhorky v tekvici

Tekvica sa odlúpa z dužiny. Uhorky sú rozložené, sendviče s akýmkoľvek korením a bylinkami podľa chuti. Nalejte do klasického slaného nálevu, odstráňte po dobu 2 dní pod tekvicovým vekom.

Ďalšie skladovanie obrobkov

Obrobky v sterilizovaných nádobách sa premiestnia do suterénu na 6 alebo viac mesiacov, podľa pravidiel skladovania.

Soľ bez ďalšieho spracovania sa neuchováva dlhšie ako 1 mesiac.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica