Recepty ľahko solených a nakladaných uhoriek v gruzínskom jazyku na zimu

V zime budete chcieť vyskúšať nielen klasické uhorky, ale aj pikantnejšie pikantné jedlá. Vynikajúcou možnosťou je zachovanie uhoriek v zime v gruzínskom štýle. V závislosti od korenia použitého v recepte chutie viac či menej chutí. Toto prázdne miesto osloví všetkých milovníkov pikantnej konzervácie.

Klasický spôsob varenia

Klasický spôsob prípravy morených uhoriek v gruzínskom štýle má pokojnejšiu chuť. Vďaka cesnaku je v ňom mierne škvrna.

zloženie:

 • 5 kg uhoriek;
 • 2 kg paradajok;
 • 250 ml rastlinného oleja;
 • 200 g granulovaného cukru;
 • 3 polievkové lyžice soli s malým sklíčkom;
 • 300 g cesnaku;
 • 250 ml kyseliny octovej.

uhorky v miske

Uvedený objem výrobkov sa používa na prípravu 7 litrov mierne solených gruzínskych uhoriek.

 1. Príprava paradajkovej omáčky. Zrelé paradajky sa nakrájajú na kúsky a prechádzajú mlynčekom na mäso. Do omáčky sa pridá soľ, cukor a maslo. Paradajky sa varia na miernom ohni po varení nie dlhšie ako štvrť hodiny.
 2. Príprava uhoriek. Koreňová zelenina sa premyje vodou, konce sa odrežú a nakrájajú na kruhy.
 3. Kombinácia prísad. Po pridelenom čase po varení paradajok, uhoriek, nasekaného alebo drveného cesnaku sa k nim pridá kyselina octová. Šalát sa privedie do varu a udržuje sa v ohni nie dlhšie ako 7 minút.
 4. Twist. Konzervované uhorky sa ukladajú do pohárov a dotiahnu sa viečkami. Šalát sa nechá schladnúť pod kožušinou. Hotové solenie sa ukladá po celú zimu.

Pikantný recept s adjikou

Korenené koreniny a koreniny a rôzne bylinky sa často používajú v mierne solených gruzínskych uhorkách. Dávajú jedlám pikantnú, štipľavú chuť. S pridaním adjiky získajú prípravky na zimu neuveriteľnú chuť.

zloženie:

 • 1 kg uhoriek;
 • 0,4 kg paradajok;
 • 50 ml rastlinného oleja;
 • 60 g granulovaného cukru;
 • 0,5 lyžice soli;
 • 2-3 strúčiky cesnaku;
 • 50 ml kyseliny octovej;
 • 1,5-3 polievkové lyžice suchého adjika.

Adjika a cesnak sa v recepte používajú podľa chuti. Ak chcete, aby boli uhorky menej korenené, odporúča sa znížiť množstvo korenia. Pre bohatšiu arómu sa zvyšuje ich objem. Ľahko solené gruzínske uhorky sa získajú, ak sa doba konzervovania skráti na 1-2 týždne.

Uhorky v gruzínčine na zimu v bankách

 1. Príprava paradajok. Paradajky sa dôkladne umyjú. Nezrelá časť so stopkou je vystrihnutá z ovocia. Zvyšok sa nakrája na štvrtiny a prechádza cez mlynček na mäso alebo mixér. Je dôležité, aby bola omáčka homogénna bez veľkých inklúzií kôry.
 2. Príprava uhoriek. Zelentsy sa tiež umyjú pod vodou. Hroty sa odstránia z dvoch hrán. Plody sa nakrájajú na tenké krúžky. Na varenie zvoľte iba silné, nie prezreté ovocie.
 3. Výroba omáčky. Paradajková pasta, soľ, granulovaný cukor a olej sa zmiešajú v samostatnej nádobe.Vložte panvicu do ohňa a varte nie dlhšie ako 15 minút.
 4. Kombinácia prísad. Ďalším krokom je miešanie uhoriek v rajčiakoch a pridanie kyseliny octovej. Celá omša sa privedie do varu. Potom pridajte suchú adjiku. Korenie už má vyvážené zloženie. Na 1 kg koreňovej zeleniny je optimálne používať 1,5 lyžice korenia. Fanúšikovia korenenia zvýšia tento objem na 3 polievkové lyžice. Nalejte korenie do konzervácie. Cesnak sa pridáva ako posledný. Všetky prísady sú dôkladne premiešané. Na uskladnenie v zime sa uhorky varia na miernom ohni najmenej 10 minút. V hotovom jedle má zelenina tmavšiu bažinovú farbu.
 5. Krútenie a skladovanie. Nakladané uhorky sa ukladajú do vopred pripravených pohárov a dotiahnu sa kovovými viečkami. Hmota sa nanáša na hornú časť, takže medzi vekom a šalátom nie je takmer žiadny vzduch. Pripravený šalát sa nechá vychladnúť pod teplou prikrývkou. Soľ na zimu sa odstraňuje v chladnom suteréne.

Gruzínske uhorky v zime v miske

Pikantný recept

Gruzínske jedlá majú často korenistú chuť a korenie. Objavujú sa, keď sa zelenina konzervuje pridaním papriky a byliniek. Uhorky podľa gruzínskeho receptu na zimu majú originálnu chuť.

zloženie:

 • 2 kg uhoriek;
 • 1,5 kg paradajok;
 • 0,5 šálky slnečnicového oleja;
 • 2 polievkové lyžice soli;
 • 0,5 šálky granulovaného cukru;
 • 3 stredne papriky;
 • 1-2 struky horúcej chilli papričky;
 • 3 strúčiky cesnaku;
 • 1 čajová lyžička kyseliny octovej.

Najlepšie konzervačná chuť sa dosahuje použitím olivového oleja. Ak je to potrebné, do misky sa môžu pridať ďalšie prísady a bylinky.

olivový olej pre uhorky

 1. Príprava uhoriek. Plody strednej veľkosti by sa mali dôkladne umyť a nakrájať na krúžky s hrúbkou nie väčšou ako 0,5 cm. Hotový rez sa ponechá bokom.
 2. Príprava omáčky. V prípade omáčky sa paradajky dôkladne umyjú a miesto pripojenia stoniek sa vyreže. Potom prechádzajú mlynčekom na mäso spolu s lúpanými paprikami a cesnakom. Je dôležité zvoliť jemný strúhadlo, aby sa nepociťovala šupka. Pripravená korenená hmota sa zapáli. Do omáčky sa pridá slnečnicový olej, cukor a soľ. Po varení sa marináda varí 10 minút. Pred odstránením z tepla sa pridá kyselina octová.
 3. Kombinácia prísad. Uhorky sa pridávajú do panvice do hotovej omáčky. Konzervácia sa dôkladne premieša a varí ďalších 5-7 minút. Potom sa miska položí na pripravené plechovky s objemom 0,8 - 1 liter a navinie sa na viečka. Dodatočné morenie zeleniny nie je potrebné.
 4. Storage. Hotové solenie ochladzuje pod teplými prikrývkami. Potom sa prenesú do chladničky alebo suterénu na dlhodobé skladovanie.

Gruzínske uhorky vo vnútri

Užitočné tipy

Gruzínsky predkrm sa dá ľahko pripraviť. Ak však chcete predĺžiť trvanlivosť a vylepšiť jej chuť, mali by ste dodržať množstvo odporúčaní týkajúcich sa úrody na zimu.

 1. Sterilizácia. Banky sa dôkladne opláchnu pod tečúcou vodou a sterilizujú sa v peci alebo nad parou. Konzervácia je teda uložená dlhšie.
 2. Výber zeleniny. Zelenina bude marinovať rovnomernejšie, ak si vyberiete uhorky strednej dĺžky. Je dôležité, aby boli pevné a čerstvé.
 3. Metóda rezania. Zelenina sa rozdeľuje na gruzínske uhorky rôznymi spôsobmi. Kulinárski odborníci poznamenali, že rezanie na tenké krúžky umožňuje lepšie marinovanie ovocia.
 4. Spice. Najlepšia chuť sa získava skôr zmiešaním bylín a korenín než použitím hotových korenín. Uhorky v gruzínskom štýle sa mierne osolia, ak pridáte menej soli a produkt budete po konzervácii jesť.

zelenina a korenie

Recepty gruzínskych uhoriek na zimu sa môžu líšiť v množstve uvedených zložiek a ich zložení. V závislosti od preferencií chuti sa môže množstvo korenia, soli, cukru podľa potreby zvýšiť alebo znížiť.Chuť snackov je teda viac-menej pikantná.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica