7 jednoduchých receptov o tom, ako správne nakladať paradajky v vedre na zimu

Zrelé paradajky sa môžu používať na výrobu rôznych pochutín, ale konzervovaná nakladaná zelenina je populárna. Pred prípravou pikantného a nezvyčajného morenia paradajok v vedre si musíte prečítať odporúčania na vytvorenie takéhoto občerstvenia.

Funkcie moriacich paradajok v vedre

Existuje niekoľko funkcií, ktoré pomôžu správne nasoliť zeleninu v vedre:

 • na solenie sa používajú malé paradajky s hmotnosťou do sto gramov;
 • korenené bylinky sa pridávajú do nádoby s nakladanou zeleninou na zlepšenie arómy;
 • na urýchlenie fermentačného procesu sa do zmesi pridáva veľa cukru;
 • vedro na kváskanie by malo byť čisté a prevarená voda.

Výber a príprava zložiek

Ľudia, ktorí plánujú morenie celého ovocia, by si mali zvoliť kompaktné uhorky. Najvhodnejším ovocím sú odrody čerešní. Kôra vybraných paradajok by mala byť tenká, aby zelenina lepšie absorbovala marinádovú zmes.

Pri výbere rastlinného ovocia starostlivo preskúmajú svoj povrch. Nesmie na ňom byť hniloba ani zmena farby.

Ako pripraviť nádobu?

Pred začatím nakladania zrelých rajčiakov pripravte vedro. Odborníci odporúčajú, aby ste si to vopred preštudovali. Osobitná pozornosť sa venuje vnútorným stenám, na ktorých povrchu môžu byť nečistoty. Najskôr sa nádoba dôkladne umyje z nečistôt a potom sa nechá pôsobiť 30 až 35 minút vo vriacej vode.

moriace paradajky

Ako soliť paradajky v vedre na zimu?

Paradajky v vedre je možné riadne nakladať iba pomocou špeciálnych receptov.

Metóda chladenia bez octu

Na zachovanie chuti červených paradajok sa používajú metódy solenia za studena.

Všetky rajčiaky sa dôkladne umyjú a položia na dno vedra. Najlepšie s petržlenom, kôprom a inými bylinkami s korením. Vedro je naplnené tak, aby na jeho vrchnej časti boli prázdne 3 až 4 centimetre. Potom sa nádoba naplní studenou soľankou vyrobenou z vody, octu a čierneho korenia. Solená zelenina sa naleje do pohárov po 2 týždňoch.

voda s bylinkami

Jednoduchý recept so zelenými paradajkami

Ženy v domácnosti, ktoré si chcú takého veľvyslanca užiť, si musia pripraviť tieto zložky:

 • 2-3 kilogramy zeleniny;
 • cesnaková hlava;
 • dve papriky;
 • kôpor;
 • soľ;
 • korenia.

Najskôr sa paradajky nakrájajú pozdĺžne, vložia do vedra a zmiešajú s korením, bylinkami a nakrájaným cesnakom. Potom sa pripraví soľanka z 200 gramov soli a 7-8 litrov vody, ktorá sa naplní do nádoby. Zmes sa marinuje týždeň, potom sa prenesie do pivnice.

S chrenom

Aby ste dostali voňavú desiatu, musíte nakladať paradajky s chrenom. Najskôr sa na dno nádoby položí vrstva bylín a korenín. Umyté ovocie rajčiaka a chrenu sú umiestnené na vrchu. Potom sa pripraví soľanka z desiatich litrov vody a 350 gramov soli. Varí sa pol hodiny a naleje sa do nádoby so zeleninou.

cesnak s chrenom

S mrkvou

Pri vytváraní solenia v vedre sa často používa mrkva. Je predtieraný na jemnom strúhadle, zmiešaný s kôprom a naliaty do nádoby. Potom položte vrstvu paradajok, ktoré sa zmiešajú s nastrúhanou mrkvou. Všetky ingrediencie sa nalejú do studenej soľanky a nechajú sa nasiaknuť týždeň.

S horčicou

Ak chcete vytvoriť občerstvenie, ktoré potrebujete:

 • 3-4 kilogramy paradajok;
 • horčičný prášok;
 • 10 litrov vody;
 • 200 gramov cukru;
 • korenia.

Byliny s korením a paradajkami sú umiestnené na dne nádoby. Potom sa pripraví soľanka, ktorá sa uvedie do varu a naleje sa do vedra. Zmes sa mieša, zakryje sa vekom a nechá sa 3 až 4 dni moriť.

desiata na zimu

S hroznom

Pri solení sa nádoba naplní červenými paradajkami zmiešanými s nasekaným cesnakom, bobuľami hrozna, bobkovými listami a bylinkami. Všetky naliate komponenty sú naplnené horúcou a slanou vodou.

Plnené paradajky

Najskôr musíte v mixéri rozdrviť jednu papriku, 400 gramov mrkvy s cesnakom a bylinkami. Potom sa rozdrvené komponenty nalejú do misky a miešajú sa. Potom sa nakrájajú na každé paradajky, do ktorých sa nasekaná nakrájaná zelenina plní. Plnené paradajky sa nalejú do vedra a nalejú sa do vriacej soľanky.

plnené paradajky

Koľko a koľko môžete uložiť?

Zelenina v vedre pri izbovej teplote sa neskladuje dlhšie ako jeden a pol týždňa. Potom sa musia konzervovať alebo premiestniť do chladiacej miestnosti.

záver

Paradajky sa niekedy solia nie v sklenených nádobách, ale vo vedrách. Pred vytvorením takého desiatu sa musíte oboznámiť s populárnymi receptami na morenie paradajok.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica