Je možné, aby ošípané a ciciaky dali červenú repu, jej výhody a poškodenie

Červená repa je koreňová zelenina bohatá na cukry a uhľohydráty. V potrave artioaktaktov z neprežúvavcov sa musí používať opatrne. Ak produkt nie je správne pripravený alebo je kŕmený ošípanými, môže zastaraný produkt u zvierat spôsobiť akútnu otravu. Je možné dať do dennej stravy ošípaných a ciciakov červenú repu, aké sú výhody a poškodenia červenej zeleniny.

Môžu ošípané dostať repu?

Môžu sa prasiatkam a ošípaným dostať červená repa? Táto otázka je veľmi kontroverzná. Krmivo a zelený mangold nespôsobujú u ošípaných zažívacie ťažkosti a zdravá zelená koreňová zelenina je často zahrnutá v ponuke ako dôležitý doplnok vitamínu k hlavnej strave. Cukrová červená repa však môže spôsobiť otravu obyvateľom prasaťa.

Preto je potrebné kŕmiť ošípané červenými koreňmi opatrne av malých množstvách podľa pokynov. Šťavnaté vrcholy, jemne nasekané v žľabe, sa však stanú užitočným doplnkom vitamínu k hlavnej strave. Listy ošípaných sa konzumujú s veľkým potešením, zatiaľ čo zvieratá nasýtia telo vitamínmi A, B a C, flavonoidmi.

Prínos a ujma

Ak použitie produktu tak často spôsobuje otravu neprežúvavcom, prečo ho zaradiť do stravy? Výhody a výhody doplnku:

 1. V zimnom období je dôležité do ponuky ošípaných zahrnúť šťavnaté vitamínové doplnky.
 2. Zelenina obsahuje ľahko stráviteľné uhľohydráty, ktoré sú potrebné pre zvieratá, ktoré nie sú prežúvavcami, pre správny trávenie a fungovanie mikroflóry bachoru.
 3. Komplexné krmivá sa lepšie vstrebávajú.
 4. Ošípané majú zvýšenú chuť do jedla.
 5. Úspora nákladov pre poľnohospodára na nákup koncentrovaného krmiva.

Červená repa červená

Dôležité! Ak je základom výživy domácich ošípaných siláž, mala by sa červená repa zaradiť v malom množstve ako prísada na prevenciu acidózy.

Ošípanej môže dôjsť k poškodeniu tým, že bude jesť nekvalitné a zastarané, ako aj uvarenú koreňovú zeleninu. Obarená alebo uvarená cukrová zelenina rýchlo vstupuje do fermentačného procesu v bujóne, kde sa začínajú uvoľňovať toxické látky, existuje vysoké riziko otravy hovädzieho dobytka.

Prísne sledujte svoj denný príjem doplnkov. Percento nasekanej zeleniny by nemalo prekročiť 30% z celej porcie.

Inštrukcie na používanie

Základným pravidlom pri používaní červenej alebo kŕmnej repy v potrave zvierat, ktoré nie sú prežúvavcami, je dať čerstvú zeleninu pri dodržaní normy. Podrobná inštruktáž:

 1. Opláchnite koreňovú zeleninu z nečistôt.
 2. Nakrájanú zeleninu nakrájajte na kôpku
 3. Produkt zmiešajte s hlavným krmivom.

kŕmenie ošípaných

Vrcholy sa môžu podávať čerstvé nalievaním vriacej vody, dokonca aj prasiatok.Ak krmivo na silážovanie v menu ošípaných prevláda, množstvo nasekanej zeleniny sa môže zvýšiť na 50% celkovej kŕmnej zmesi. Táto technika znižuje kyslosť v potrave, ktorá u ošípaných vyvoláva chuť do jedla, a navrhované jedlá lepšie jedia.

tipy a triky

Zahrnutie doplnku červenej zeleniny do menu pre zvieratá môže významne ušetriť rozpočet poľnohospodára na nákup koncentrovaného krmiva. Užitočná koreňová zelenina môže nahradiť až 50% hlavného krmiva. Odporúčania poľnohospodárov:

 • dajte nám čerstvú zeleninu a topy;
 • pozorovať dennú rýchlosť doplňovania a pomer s hlavným krmivom;
 • do stravy ošípaných nezahŕňajte varenú koreňovú zeleninu;
 • Krmivo a kŕmne krmivo pre dospelých kŕmte.


Pri vyváženej strave ošípaných a dodržiavaní pravidiel na prípravu sladkej rastliny ošípané nepociťujú poruchy trávenia, naopak, stráviteľnosť potravy sa zvyšuje, zlepšujú sa metabolické procesy a vytvára sa imunita voči infekčným chorobám.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica