Produktivita, vlastnosti a opis odrody paradajok Bull's Heart

Paradajky z hovädzieho srdca sú jednou z najpopulárnejších odrôd paradajok. Majú pomerne veľké ovocie, ktoré má originálnu nasladlú chuť. Pri správnom pestovaní môže hmotnosť každého z nich dosiahnuť jeden kilogram.

popis

Charakteristiky a opis odrody paradajok Bull Heart vám pomôžu pochopiť jej vlastnosti.

Táto odroda patrí medzi rajčiaky v polovici sezóny, a preto sa zber môže uskutočniť do 140 - 145 dní po objavení prvých výhonkov. Ak pestujete paradajky na otvorenom poli, z jedného kríka sa dá zozbierať viac ako 5 kg paradajok. V skleníkových podmienkach je výnos oveľa lepší a je okolo 10 - 15 kg na krík.

Nízke listy a vysoké kríky. Ich stonky môžu dorásť až do výšky dvoch metrov. Hlavnou črtou rajčiaka z hovädzieho srdca je prítomnosť ovocia na každej rastline, ktoré sa môže líšiť nielen veľkosťou, ale aj tvarom. Najčastejšie najčastejšie veľké paradajky dozrieva v spodnej časti kríka a na vrchole sú menšie plody.

To neznamená, že Oxheart má dobrú odolnosť voči chorobám a škodcom. Pomerne často sú kríky napadnuté plesňou, o čom svedčia početné recenzie.

odrody

Existuje niekoľko druhov tejto odrody paradajok. Tie obsahujú:

  • Orange. V prípade chovu pomarančových paradajok z hovädzieho dobytka sa odporúča použiť postup sadenia. Počas kultivácie by sa kríky mali formovať do jedného kmeňa. Z tohto dôvodu je potrebné vykonať zovretie.
  • Čierny. Plody sú jemné a oválne. Ich hmotnosť je asi 350 - 500 g. Paradajky z čierneho hovädzieho srdca majú jednu vlastnosť - na všetkých kefkách prinášajú ovocie. Zároveň sa na každom z nich vytvorí 3-5 plodov.
  • Red. Líši sa v intenzívnych rozprestierajúcich sa kríkoch s karmínovým ovocím. Na každom paradajkovom kríku sa môžu tvoriť červené hovädzie srdce paradajky rôznych veľkostí. Napríklad pri prvej úrode môžete zozbierať asi 700 g a pri druhej 400 - 500 g.
  • Gold. Plody sú zafarbené zlatožltej farby a navonok sa podobajú vážnym sudom. Zlaté paradajka Bovine Heart je jednou z najproduktívnejších odrôd. Jeden a pol vedierka paradajok je možné zozbierať z jedného kríka.
  • Ružová. Kríky tejto odrody dozrievania môžu mať plody rôznych veľkostí. Pomerne často sa na horných kefách tvoria paradajky s hmotnosťou asi 800 g. Priemerná hmotnosť spodných plodov je 200 - 300 g. Paradajka Hovädzie srdce ružové má dobrú odolnosť voči chorobám.

vzhľad hovädzieho srdca paradajky

Pestovanie sadeníc

Pred výsevom paradajok do skleníka alebo na otvorenom poli je potrebné pestovať sadenice. Musíte zasadiť na začiatku alebo v polovici marca.

Príprava osiva

Na zasiatie semien pre sadenice sa tieto rastliny musia vopred skladovať v roztopenej vode. Vyžaduje si to malý plastový sáčok. Je potrebné ju naplniť do troch štvrtín čistou vodou a vložiť do mrazničky. Malo by tam byť, kým nie je väčšina kvapaliny úplne zamrznutá. Potom sa ľad na niekoľko hodín vloží do panvice. Potom sa voda zahreje na teplotu miestnosti a semená sa vložia do nej. Odtiaľ ich bude možné získať iba za 12 - 15 hodín.

Príprava pôdy

Na výsadbu sadeníc musíte pripraviť pôdu vopred. Piesok a rašelina sa pridávajú do jednej časti pôdy. Kompozícia sa musí dôkladne premiešať a naliať do špeciálneho výživného roztoku: 10 litrov vody sa zmieša s 15 g karbamidu, 30 g síranu draselného a superfosfátu.

Výsadba semien

Semená paradajok sa vysievajú bezprostredne po príprave pôdy. Musia byť opatrne rozmiestnené pinzetou na pôdu. Vzdialenosť medzi nimi by mala byť väčšia ako 4 cm. Semená sa vysievajú do hĺbky asi 5 až 7 cm, po ktorej by sa pôda mala vyrovnať, zalievať a zakryť vekom.

rastúce

Sadenice sa pestujú v miestnostiach s teplotou asi 20 stupňov. Zároveň sa musí pravidelne vynášať na ulicu alebo balkón, aby si postupne zvykla na vonkajšiu teplotu.

Výsadba sadeníc

Sadenice je potrebné vysádzať na otvorenom priestranstve začiatkom leta, keď je pôda dobre zahriata. Do tejto doby už sadenice budú mať kvetinové kefy a rozvinutý koreňový systém.

Výber miesta pre pestovanie

Na pestovanie paradajok je potrebné zvoliť osvetlenú oblasť chránenú pred silnými nárazmi vetra. Odporúča sa pestovať paradajky na miestach, kde predtým rástla repa, cibuľa, strukoviny alebo kapusta.

Príprava pôdy

Paradajky potrebujú živiny, preto musí byť pôda pred výsadbou oplodnená. Na štvorcový meter pôdy by sa malo pridať niekoľko kilogramov humusu a kompostu. Toto sa vykoná po vykopaní stránky.

býčie srdce

pristávacia

Pri výsadbe sadeníc sa vykopávajú diery s hĺbkou 6 - 8 cm, vzdialenosť medzi nimi je asi 40 - 45 cm.

Hustota rastlín na meter štvorcový by nemala prekročiť 3 - 4 kríky.

Starostlivosť

Pri pestovaní paradajok sa musíte poriadne starať o kríky.

zalievanie

Paradajky nemajú radi silné suchá a prebytočnú vodu. Preto je potrebné ich napojiť, len keď pôda vyschne. Stačí to urobiť raz za 10 dní. Počas tvorby vaječníkov na kríkoch sa rastliny polievajú niekoľkokrát týždenne.

Odporúča sa zavlažovať paradajky odkvapkávaním, pretože to pomáha zvyšovať výnosy. Zároveň sa musí do vody pridať trochu popola, aby kríky lepšie rástli a menej často ochoreli.

Vrchný dresing

Robiť kŕmenie paradajok potrebujú najmenej trikrát za sezónu. Na tento účel sa odporúča používať hnojivá, ktoré obsahujú málo dusíka a veľa fosforu. Kríky môžete tiež kŕmiť makroferulizátormi: bór a horčík. Spevňujú kvety paradajok a zabraňujú ich drobeniu.

Tvorba kríkov

Táto odroda paradajok sa musí formovať do jedného kmeňa. Krokovanie sa vykonáva, keď sa na puzdre objaví veľké množstvo stepsonov. Pred časom klíčenia do 4 cm musia byť odstránené. Najskôr sa pripnú stonky pod kefami. Ak sa to neurobí včas, paradajka upustí vaječník a kvety.

Musíte štiepať neustále, bez ohľadu na to, koľko stoniek musíte opustiť. Jediným obmedzením je, že pestované kríky nemôžete prerezať v horúcom počasí, pretože za takýchto podmienok sa dobre nezaoberajú zraneniami. V lete sa štípanie vykonáva iba za oblačného a daždivého počasia.

hovädzie srdce žlté paradajky

záver

Pestovanie paradajok býčieho srdca je celkom jednoduché. Aby ste to dosiahli, musíte sa oboznámiť so všetkými funkciami výsadby semien a sadeníc. Môžete tiež konzultovať s tými, ktorí vysadili a pestovali túto odrodu paradajok.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica