Prehľad najlepších odrôd paradajok na otvorenom priestranstve v moskovskom regióne

Paradajky patria medzi plodiny, ktoré milujú teplo, a preto je pri ich pestovaní potrebné zohľadniť klimatické a poveternostné podmienky regiónu. Paradajky na otvorenom poli v moskovskom regióne sa budú cítiť pohodlne, ak pre ne vyberiete miesto na výsadbu správne, buďte opatrní v súlade s pravidlami poľnohospodárskej technológie.

Aké paradajky sú najlepšie vysadené na predmestí

Medzi klimatické vlastnosti moskovského regiónu patria:

najlepšie odrody

 • ostré skoky v lete od 25 do 10 stupňov Celzia;
 • zvýšená vlhkosť vzduchu dosahujúca 75-80 percent;
 • začiatok jesenných mrazy začiatkom októbra až novembra.

nákupy semená odrôd paradajok na otvorenom priestranstve, spoliehajte sa na skutočnosť, že:

 1. Výber druhu zeleniny sa vykonáva v súlade s podmienkami miesta, charakteristikami pôdy, schopnosťami obyvateľov leta.
 2. Najlepšie je vybrať si zeleninu chovanú miestnymi chovateľmi.
 3. Nákup semien paradajok od dôveryhodných výrobcov.
 4. Malo by sa vysadiť niekoľko druhov zeleniny, aby poveternostné podmienky vegetačného obdobia neviedli k smrti kríkov a aby ich neopustili bez plodiny.

letné obdobie

Na otvorenom priestranstve sa budú vyvíjať poddimenzované, určujúce druhy a vysoké, neurčité druhy a lepšie prinášajú ovocie. Čas dozrievania však tiež zohráva dôležitú úlohu pri získavaní vysokokvalitnej úrody.

Populárne skoré odrody dozrievania

Charakteristickým znakom skorých zrelých paradajok je ich skoré rodenie, ktoré nielenže umožňuje hostinu na ovocie v júni až júli, ale tiež pomáha chrániť rastlinu pred chorobami.

niesť ovocie ako poddimenzované

V regiónoch strednej časti Ruska sa na výsadbu na otvorenom priestranstve používajú tieto odrody:

 1. Jasne červené plody rajčiaka Sanka sa vyznačujú vynikajúcou chuťou a výhodami. Na málo rastúcich kríkoch vysoké šesťdesiat centimetrov sa po 90 - 100 dňoch od okamihu, keď sa z semien objavia prvé výhonky, objavia paradajky. Môžu vážiť najmenej sto gramov. Ovocie sú príjemné pre dozrievanie, s výťažkom z jednej rastliny na tri až štyri kilogramy.
 2. Hybridná Anyuta dozrie 86 až 94 dní po prvých výhonkoch. Za priaznivého leta v Moskovskej oblasti môžete voňavé paradajky zbierať dvakrát - v júni a auguste. Výška puzdra determinantu je od šesťdesiat do sedemdesiat centimetrov. Hybridné paradajka sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči infekciám hubovými a vírusovými chorobami. Všestrannosť ovocia pri použití na čerstvú spotrebu a na morenie, solenie v zime, zhromažďovanie až troch kilogramov paradajok z jedného kríka.
 3. Paradajka Shchelkovsky sa považuje za super skoro, pretože zrelé paradajky sa z nej odstránia po 85 až 90 dňoch.Na navrhovanie staveniska sa používajú nízke, až tridsať centimetrov, kríky. Ľahko sa pestujú na balkóne v kvetináčoch alebo vaniach. Ovocie dozrievajú spolu jeden týždeň. Odroda dáva tak milovanej mnohými cherry paradajkami s príjemnou chuťou a vôňou. Jedinou nevýhodou zeleninovej rastliny je neschopnosť ovocia dlhodobo skladovať.
 4. Paradajky podobné červeným cencúnom nesú ovocnú odrodu Veselá škriatok, ktorá dozrieva sto dní po vyklíčení semien. Kríky určitého druhu rajčiaka môžu byť vysoké len niečo vyše pol metra. Dužina ovocia, ktorá dosahuje hmotnosť sto gramov, je sladká, šťavnatá.
 5. Z vysoko výnosných paradajok na otvorenom priestranstve v moskovskom regióne je možné uviesť ľadovec, ktorý si môžete vychutnať v polovici leta. Medzi výhody zeleniny patrí krátka postava kríka 60-80 centimetrov, hmotnosť rajčiaka je dvesto gramov. Plody sa vyznačujú kvalitným nastavením aj pri nízkych teplotách vzduchu.

vynikajúca chuť

Rané paradajky sa zvyčajne klasifikujú ako determinantné odrody podľa typu rastliny.

Vysoko výnosné determinanty

Kríky rajčiaka Demidov môžu dorásť do výšky maximálne šesťdesiat centimetrov. Výhody výberu tejto odrody zahŕňajú:

vysoko výnosné determinanty

 • odolnosť proti plesniam a iným hubovým chorobám;
 • vynikajúca tolerancia k náhlym zmenám teploty;
 • nedostatok trhlín v slabo rebrovaných plodoch;
 • paradajková hmotnosť od 80 do 120 gramov;
 • obsah sušiny v buničine je až štyri percentá;
 • zber 100 - 110 dní po klíčení.

Pestovatelia zeleniny zaznamenávajú nenáročnosť pestovania a starostlivosti o paradajky. Plody môžete odstrániť nezrelé, rýchlo dosiahnu zrelosť v chladnej a tmavej miestnosti, pričom si zachovajú vynikajúcu prezentáciu. Zozbierané z jedného štvorcového metra na dvanásť kilogramov šťavnatých paradajok.

obchodovateľný stav

Kompaktný determinant Phytous, okrem toho, že je odolný voči chorobám, je známy svojimi okrúhlymi červenými paradajkami, ktorých dužina je šťavnatá a sladká. Odroda sa považuje za najlepšiu z odrôd čerešní pre vonkajšie použitie. Odroda nesie ovocie až do mrazu. Za priaznivých podmienok sa z jedného štvorcového metra odstráni až dvanásť kilogramov chutných paradajok.

Medzi odrody Danko patrí:

 • slabé lístie kríkov vysoké 50-70 centimetrov;
 • červené ovocie v tvare srdca;
 • hmotnosť 170 až 250 gramov;
 • zber ovocia od jedného štvorcového metra do štyroch kilogramov.
 • vynikajúca chuť paradajok;
 • odolnosť voči chorobám;
 • dobrá znášanlivosť voči suchu.

červené ovocie

Na starostlivosť o paradajky je potrebné štiepanie a priviazanie stonky.

Najlepšie indeterminanty pre región

Paradajky vysokého typu sa zriedkavo pestujú v nechránenej pôde, ale sú to tie, ktoré dávajú veľké a chutné plody, ktoré sú vhodné na čerstvú spotrebu.

vysoký typ

Najlepšie odrody pre oblasť Moskvy predstavujú také vysoké paradajky:

 1. Kríky sa môžu pochváliť veľkým ovocím s hmotnosťou každé štyri sta gramov sladkej dužiny paradajky radosť... Výška stonky dosahuje viac ako meter. Odroda patrí do stredoeurópskeho druhu, prvé plody sa rodia 125 dní po klíčení. Výťažok je štyri kilogramy na rastlinu. Ľahko rebrované paradajky jasne červenej farby, univerzálne určené, nepraskajú. Šťava je od nich veľmi chutná. Odroda je odolná voči bežným chorobám rastlín.
 2. Kríky srdca býka sa často predlžujú do výšky jeden a pol metra. Paradajky na ňom sú veľké, môžu byť červené aj žlté, oranžové. Existujú tiež čierne ovocie. Všetci vážia päťsto gramov. Pestujú odrodu a dodržiavajú všetky pravidlá poľnohospodárskej technológie rajčiaka.
 3. Hybridné paradajky Winter cherry dosahujú hmotnosť tridsať až štyridsať gramov. Sú umiestnené na kríkoch nad metrom vysokej. Nezrelé paradajky sú zelenej farby s tmavou škvrnou blízko stonky. Zrelosť je určená červenou farbou okrúhleho ovocia.Z jedného kríka pozbierajte asi štyri kilogramy cherry paradajok.
 4. Najlepšie odrody paradajok predstavuje taká rastlina, ako je japonská hľuzovka. Existuje niekoľko odrôd neurčitý - červená, žltá a čierna. Názov odrody bol vybraný pre tvar plodu, ktorý vyzerá ako hľuzovka hľuzovka. Zdanlivo silný krík vyžaduje postup na odstránenie bočných nevlastných synov, priviazanie na kolíky. Výťažok zeleniny je však vynikajúci - z jednej rastliny môžete zhromaždiť až osem kilogramov ovocia s hmotnosťou sto päťdesiat - dvesto gramov.
 5. Skorý zrelý hybrid NK Overture je známy svojimi mäsovými paradajkami s hmotnosťou 120 - 130 gramov. Vytvorí sa puzdro, dosahujúce výšku 180 centimetrov, do jedného alebo dvoch stoniek.
 6. Super vysoký, viac ako dva metre, pestuje paradajku Wild Rose. Bez podväzku a štípania nebude plod odrody zanedbateľný. V dobrých podmienkach poskytuje vysoké výnosy malinovo sfarbeného ovocia s hmotnosťou 4 sta gramov.

sa tiahne na výšku

Všetky neurčité druhy, ktoré zahŕňajú odrody paradajok na otvorenom priestranstve v moskovskom regióne, pomáhajú bezpečne dosiahnuť plodné obdobie so správnou a odbornou starostlivosťou. Ak nepatria medzi hybridy, môžete si vziať semená zo svojich obľúbených paradajok na výsadbu budúceho leta.

Cherry paradajky sú najlepšie pre oblasť Moskvy

Moskovský región, jeho klimatické vlastnosti, umožňujú výsadbu maloplodných druhov rastlín, ako je čerešňa, na otvorenom priestranstve.

ktoré zahŕňajú

Spomedzi týchto odrôd sa za populárne považujú:

 • paradajka stredne skorá Honey drop, neurčitý typ, do výšky dvoch metrov s hruškovým ovocím, žltá, sladká chuť;
 • hybridný čučoriedka so zhlukami okrúhlych kyslých paradajok, až šesťdesiat kusov na jednej kefke;
 • Koktejlová odroda Ildi, známa svojimi malými, žltými alebo oranžovými paradajkami, ideálna na konzervovanie;
 • Zelené hrozno so šalátom-olivovými paradajkami s príjemnou sladkou chuťou.

Druh čerešne je zastúpený ako odrodovou rastlinou, tak aj hybridom. Najčastejšie je nízka ovocnosť rajčiakov priliehajúca k vysokému kríku, ktorý musí byť formovaný a zviazaný.

okrúhle sladké a kyslé

Aké paradajky sú v oblasti Moskvy populárne

Podľa recenzií záhradníkov existujú tieto odrody paradajok pre oblasť Moskvy:

recenzie záhradníkov

 1. Hybrid Alenka je oceňovaný pre svoju vynikajúcu chuť, skoré rodenie - 90 dní po klíčení. Úroda sa získava z jedného štvorcového metra 14 kilogramov rajčiakov strednej veľkosti.
 2. Odroda Mongolský trpaslík, nenáročný závod, krík s výškou nie viac ako pol metra, ale produkuje ovocie s hmotnosťou tristo gramov.
 3. Paradajky Biela náplň sa nebojí mrazov, nemusia vykonávať štiepanie, stavajú podpery pre viazanie.
 4. Ovocné slivky potešia Medoc. Paradajky sú navyše mäsité a sladké.
 5. Z rebrovaných paradajok predstavuje najlepšie odrody paradajok Lorraine krása... Ovocie zeleniny v sekcii je svojou podstatou podobné chryzantémám. Z jednej rastliny môžete zhromaždiť až desať paradajok na otvorenom poli, z ktorých každá váži pol kilogramu. Zaznamenáva sa bohatosť červenej farby plodov, ich príjemná chuť a dostatočné množstvo cukru.

Letní obyvatelia, poľnohospodári vysádzajú na svojich pozemkoch kríky rajčiakov s nízkym rozmerom a vysoké. V závislosti od kvality osiva a načasovania výsevu sa dosahujú skoré a vysoké výnosy z rajčiaka.

nenáročný závod

Funkcie pestovania zeleniny

V dôsledku určitých klimatických podmienok moskovského regiónu sa paradajky vysádzajú v sadenice. Príprava na siatie zahŕňa:

 • príprava sadeníc;
 • ich naplnenie zmesou drsnej pôdy, humusu, piesku v pomere 2: 4: 0,5;
 • zahrievanie pôdy;
 • zalievanie pôdy slabým roztokom manganistanu draselného;
 • dezinfekcia semien.

metóda sadenice

Výsev semien sa uskutočňuje v prvých dňoch apríla pre skoré zrelé paradajky - koncom marca. Zhora sú krabice pokryté fóliou a umiestnené v teplej miestnosti.Vznikajúce sadenice vytvárajú teplotu pätnásť stupňov počas dňa, desať hodín v noci. Zalievajte ich šetrne, čím zabránite vyschnutiu alebo zamokreniu vrchnej vrstvy. Na zber sadeníc sa vyberajú iba zdravé a silné sadenice. Starostlivosť o sadenice zahŕňa:

 • udržiavanie teploty vzduchu na 18 - 25 ° C;
 • bohaté, ale zriedkavé zalievanie ráno;
 • vrchný dresing desať dní po zbere, s mulleínom v pomere 1: 5 alebo azofosom;
 • hnojenie dvakrát, s prestávkou osem dní;
 • tvrdenie sadeníc pred výsadbou na otvorenom priestranstve.

udržiavanie teploty

Na dosiahnutie dobrých výnosov z paradajok si musíte na mieste zvoliť miesto chránené pred vetrom, dobre zohriate slnkom. Koreňová zelenina a kapusta sú dobrými predchodcami paradajok. Výsadba paradajok na otvorenom poli v moskovskom regióne sa vykonáva podľa schémy 70 x 70 alebo 60 x 60 v závislosti od odrody.

Najlepší čas je v polovici mája, keď je pôda dobre zahriata a hrozba mrazu je preč.

Aby sa získali kvalitné paradajkové ovocie včas, je potrebné dbať na náležitú starostlivosť o plodiny zeleniny. Zahŕňa to včasné zavlažovanie, zavádzanie organických a minerálnych hnojív a tvorbu kríka. V prípade neurčitých odrôd sa vyžaduje spoľahlivé viazanie na kolíky alebo mreže. Paradajky sa zbierajú, keď dozrievajú. Nezrelé sa ukladajú do čistých suchých škatúľ. Ak paradajky nie sú hybridy, môžete z nich vytlačiť semená a propagovať svoju obľúbenú odrodu na budúci rok.

si musí vybrať

recenzia
 1. Anya
  9.09.2018 14:13

  Vonku pestujem iba paradajku Iceberg. Kríky sú malé, nepotrebujú podväzok. Rozhodne pridám agenta do pôdy “BioGrow", Chráni sadenice dobre.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica