Najlepšie a najproduktívnejšie odrody paradajok pre Sibír v skleníku

Je čas začať sa pripravovať na novú výsadbovú sezónu. Firma „Sibírska záhrada“ ponúka paradajky pre Sibír v skleníku, medzi pestovateľmi zeleniny si zaslúžia najpopulárnejšie odrody podľa ich výberu. Pre podnebie západnej a východnej Sibíri sú semená pestované na Sibíri ideálne. Rastliny ľahko tolerujú hmlisté počasie, dozrievajú skoro.

Veľkoplodé šalátové paradajky

Paradajky s veľkým ovocím si zaslúžia zaslúženú lásku. Pozrime sa na najlepšie odrody paradajok pre Sibír pre akýkoľvek skleník:

 • Abakan ružová;
 • Alsou;
 • Kráľ Sibír;
 • Babské tajomstvo;
 • Sensei.

šalátové paradajky

Abakan ružová

Odroda bola chovaná altajskými chovateľmi. Tvar ovocia pripomína srdce býka, populárne medzi letnými obyvateľmi. V tvare srdca s jemným rebrovaním v oblasti stonky sa ružové paradajky vyznačujú vynikajúcou chutnou dužinou. Niektoré plody dorastajú do 500 g.

Chovatelia Altajov

Vymenovanie ružového šalátu Abakan. Okrem letných šalátov z mäsového ovocia pripravuje mnoho obyvateľov leta: chren, plnku na paradajky, lahodnú šťavu, paradajkovú pastu. Sibírske paradajky rozšírili plodnosť, dozrievali stredne. Výťažok odrody je 5 kg na štvorcový. m) Prezentácia plodov sa dlho nezachováva, je lepšie ich okamžite zjesť alebo začať so spracovaním.

Kríky sú neurčité, dosahujú výšku 2 metre v skleníku a vyžadujú si formovanie. Je optimálne udržiavať rastliny v 2 stonkách pri zachovaní hustoty výsadby 3 kríkov na štvorcový meter. m) Olovo v jednom kmeni, ak sa v skleníku používa hustá výsadba - 4 kríky na štvorcový meter. m.

ľahké rebrovanie

Alsou

Alsou je ďalším úspešným rozvojom Sibír. Rastlina je určená, jej výška v skleníku nepresahuje jeden meter. Odroda Alsou napriek malému rastu vykazuje dobrý výnos. 9 kg rajčiakov na štvorcový. m. Na dosiahnutie tohto výnosu výrobcovia odporúčajú používať minerálne hnojivá a stimulanty rastu v štádiu sadeníc v letnej starostlivosti.

determinant rastlín

Veľkosť ovocia v tvare obličiek je pôsobivá, priemerné paradajky sú 500 gramov a najväčšie 800 gramov. Plody pôsobivo pôsobia - veľké, jasne červené, keď dozrievajú s lesklou a hladkou pokožkou. Paradajky Alsou stredne skoro, od klíčenia do zberu prvých plodov neprechádza viac ako 100 dní.

alsou stredne skoro

Kráľ Sibír

Od roku 2014 bola zaregistrovaná vynikajúca odroda sibírskeho pôvodu s vysokou výnosnosťou, ktorá bola testovaná na Sibíri. Rastlina je vysoká (1,8 m) a vyžaduje silnú podporu. Plody môžu byť obrovské. Recenzie letných obyvateľov hovoria o plodoch s hmotnosťou do 1 kg. Priemerné paradajky vážia menej - od 400 do 700 g.

kráľ Sibíry

Zrelé paradajky sú jasne oranžové. Tvar ovocia pripomína srdce.Buničina je hustá, existuje veľa komôr (do 9), sušina do 5%. Ovocie kráľa Sibír sa používajú vo výžive. Vždy sa jedia iba čerstvé. Nerobia medzery.

Intenzívna poľnohospodárska technológia v skleníku odrody Korol Sibír vykazuje dobré výsledky. Skleníkové rastliny produkujú až 5 kg ovocia z jedného kríka, 15 kg alebo viac sa zberá z štvorcových metrov. Na získanie ovocia rekordnej veľkosti sa ovária (kvety) rozdelia. Na jednej vetve nezostáva viac ako 5 kusov.

intenzívna poľnohospodárska technológia

sensei

Toto sú semená pre tých, ktorí uprednostňujú pestovanie malinových paradajkových odrôd. Okrem Uralu sa môže sensei vysádzať iba v skleníkoch. Pokiaľ ide o dozrievanie, odroda je stredne skorá. Kríky sú stredne vysoké (1,5 m). Odporúčaná hustota výsadby sú 4 kríky na meter štvorcový. Vytrhnite všetky nevlastné syry z rastlín, olovo v jednom alebo dvoch stonkách. Ak je zvolená schéma s 2 kmeňmi, zostáva pod prvou kvetenstvo iba jeden nevlastný syn.

Ovocie vás poteší svojou veľkosťou a chuťou. Priemerná hmotnosť je 450 g, ale na internete nájdete fotografiu paradajky Sensei vážiacej viac ako kilogram. Cukrová dužina s niekoľkými semenami. Tvar ovocia je v tvare srdca, vodorovne predĺžený. Farba vo fáze úplnej zrelosti je jasne karmínová.

sensei paradajka

Babské tajomstvo

Nemusíte dlho hádať, ktoré paradajky sa pestujú v skleníku. Paradajky Babushkin's Secret oslovia všetkých členov rodiny. Paradajky za každého počasia priberajú od 400 g do 1 kg. Priemer rajčiaka dosahuje 10 cm.

Babské tajomstvo sa týka odrôd v polovici sezóny. Plody začínajú dozrievať do 115 - 120 dní od klíčenia. Farba zrelého ovocia je jasne karmínová. Cukor, sladká dužina obsahuje málo semien, až 8 komôr. Tvar ovocia je viacvrstvový, zaoblený, v hornej časti mierne sploštený.

babské tajomstvo

Hodnotné vlastnosti:

 • udržiavanie kvality;
 • prepraviteľnosť;
 • odolnosť proti TMV, múčnatke, fusáriu.

babiččiny tajomstvá

Univerzálne paradajky pre sibírske skleníky

Vždy by ste mali mať univerzálne odrody skleníkových paradajok. Nie je praktické pestovať iba odrody šalátu, ktoré sa dlhodobo neuchovávajú. Je prospešné pestovať vo skleníkoch odrody viacúčelových paradajok s vysokými výnosmi s rôznymi obdobiami dozrievania. To vám umožní jesť čerstvé paradajky v šalátoch počas celej sezóny a pripravovať z nich všetky druhy zimných prípravkov.

Sibírske skleníky

Altajský silák

Táto odroda sa odporúča vysádzať v skleníku, ale ak chýba, môže sa pestovať v skleníku pod krycím materiálom. Rastlina je výkonná, od 1,5 do 2 m vysoká. Plody sú okrúhle, veľké, zarovnané, zhromaždené v zhluku. Priemerná hmotnosť ovocia 500 g. Farba ovocia je červená.

Altajský silák

Buničina je voňavá, mäsitá, nakrájaná, šťavnatá a hustá. Chuť ovocia je vynikajúca. Zrelé paradajky sa používajú na prípravu letných šalátov, prvý a druhý chod. Paradajky Altai Strongman sa môžu používať v zimných prípravkoch akéhokoľvek druhu.

Výsadba sa vykonáva podľa schémy: 3 kríky na meter štvorcový. Kríky musia byť tvarované. Je optimálne dodržať schému 1-2 stoniek. Kvety sa musia čiastočne odstrániť. Do jednej kefy sa odporúča nechať najviac 5 kvetov. Ak budete postupovať podľa všetkých odporúčaní z jedného kríka, môžete získať až 5 kg paradajok Altai Strongman.

všetky odporúčania

Andromeda

Výsadba skorých odrôd v skleníkoch, dokonca aj na území Krasnojarska, môžete jesť svoje vlastné paradajky v júni. Sibírske odrody determinantného typu s predčasným dozrievaním sú vhodné na získanie skorej produkcie. Pre tých, ktorí sa zatiaľ nerozhodli, ktoré paradajky sa budú pestovať, odporúčame zaujímavý skorý zrelý hybrid Andromeda golden F1.

Po 105 dňoch si môžete vychutnať skorú úrodu zlatého pomaranča. Plody sú okrúhle, stredne veľké, s hmotnosťou asi 130 g. Chuť zlatých paradajok je vynikajúca, predajné vlastnosti sú vysoké. Paradajky dobre znášajú prepravu.

výsadba v skleníkoch

Kríky determinantného typu, výška rastliny v skleníku je 80 cm. Výťažok je vynikajúci. Na meter štvorcový je možné získať viac ako 10 kg paradajky Andromeda gold. Hybrid je vysadený 3 rastlinami na 1 štvorcový. m hrebeňa.Rastlina potrebuje podväzok, štípanie. Odroda je univerzálna. Ovocie sa môže používať na prípravu a varenie na prípravu každodenných jedál.

typ determinantu

atlantis

Každé letné obyvateľstvo bude hrdé na túto odrodu. Kvalita rajčiaka spĺňa európske normy. Vlastnosti ovocia:

 • hustá;
 • hladký;
 • zaoblené;
 • veľký;
 • vyrovnané.

skorá odroda

Zároveň vo fáze biologickej zrelosti získajú krásnu jasne červenú farbu. Hmotnosť ovocia 400 g. Buničina je hustá, ale zároveň veľmi jemná, prekvapujúca harmonickou chuťou. Účel rajčiakov Atlantis je univerzálny.

Kríky sú čiastočne determinantné do výšky 1,8 m. Je potrebné sa o ne starať podľa štandardnej schémy. Rastlina 3, maximálne 4 rastliny na 1 štvorcový. m. Kríky potrebujú podporu a odstraňovanie nevlastných detí počas celej sezóny. Medzi výhody Atlantis patrí dobrá udržiavacia kvalita. Ovocie si môže zachovať svoju prezentáciu od 1 do 2 mesiacov.

biologická zrelosť

Grécky F1

Pri analýze odrôd rajčiaka na Sibíri nemožno ignorovať grécky hybrid F1. Je odolný voči fusáriu, určený pre filmové skleníky. Rastlina je neurčitá, výška kríka je 1,8 m. Počiatočný dozrievajúci karpálny hybrid je vyhlásený za výnos 7,7 kg na štvorcový. m. Malinové plody nie sú veľké, vážia do 100 g. Majú originálny tvar - oválny, na konci malý nos.

Plody sú sladké, mäsité s hustou, chutnou dužinou a tenkou pokožkou. Pokožka sa ľahko olupuje, paradajky sa používajú na prípravu domácich paradajok v paradajkovej šťave. Cenné vlastnosti odrody: skorá zrelosť, vynikajúca chuť a kvalita udržiavania. V chladnej miestnosti sa rajčiaky grécke F1 skladujú do novembra.

analýza odrôd

Paradajky s pôvodným ovocím

Sibírski vedci ponúkajú nové vysoké paradajky do skleníkov s plodmi pôvodného tvaru cigary. Milovníci dlhých paradajok pre Sibír v skleníku budú mať radi semená novej odrody Scarlet Mustang.

pôvodné ovocie

Ovocie v tvare cigár vyrastie až do výšky 25 cm a zrelá dužina má červeno-karmínovú farbu. Paradajky sú mäsité, chutné. Prvé ovocie vážia 400 g, všetky nasledujúce plody - od 200 do 250 g. Paradajky sa používajú na výrobu šalátov.

Scarlet mustang je neurčitá rastlina s kríkmi až do výšky 1,8 m. Je lepšie udržať kríky v 2 stonkách, rastlina podľa schémy: 3 kríky na 1 štvorcový. m. Pre lepšie opelenie sa kríky počas kvitnutia pretrepávajú a ošetrujú prípravkom „vaječník“. Výrobca deklaroval výnos 5 kg na krík. Dobrú úrodu môžete pestovať s náležitou starostlivosťou. Hnojivá sa musia používať na pravidelné hnojenie počas celej sezóny.

doutníkového tvaru

recenzia

Olga, Omsk

Do skleníkov vysádzam iba odrody sibírskeho výberu. Abakan ružová bola vysadená v rade niekoľko sezón. Tvar mojich paradajok sa líšil od popisu uvedeného na obale. Všetko ostatné (výška, chuť, farba) zodpovedalo deklarovaným vlastnostiam. Chutilo ma potešenie: dostatočná šťavnatosť, vysoký obsah cukru. Takmer celá plodina sa konzumovala vo forme šalátov, nezostalo už nič na zimné prípravy (cestoviny, kečup).

Elena, Achinsk

Tri roky kupujem paradajky Sensei zo Sibírskej záhrady. Páči sa mi odroda podľa chuti a veľkosti ovocia. Nevyžaduje osobitnú starostlivosť. Najväčšie plody sú prvé, všetky nasledujúce plody vážia menej. Dokážem konzervovať nakrájané paradajky, ukázalo sa, že sú chutné a krásne, plátky sú husté, nestrácajú svoj tvar pri spracovaní.

kúpiť paradajky

Anna, Novosibirsk

Páči sa mi chuť paradajkovej Atlantídy. Myslím si, že táto odroda je jedna z najchutnejších.

Ekaterina, Berdsk

Toto leto som pestoval Babuškinovo tajomstvo v skleníku. Silné kríky (1,8 m) ich priviazali k mreži a viedli v 2 stonkách. Ak necháte 3 stonky, paradajky sú menšie a neskôr dozrievajú. Na kríkoch boli 3 kefy, každá s 5 až 6 paradajkami. Nepestoval som kilogram paradajok. Najväčší vážili o niečo viac ako 400 g. Koncom júna začali spievať. Páčila sa mi chuť.

Osvedčené odrody paradajok od sibírskych vedcov budú tou najlepšou voľbou pre všetkých milovníkov pestovateľov zeleniny od Uralu po Ďaleký východ.

milovníci pestovateľov zeleniny

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica