Charakteristika a opis odrody rajčiaka Konigsberg, jeho výnos

Každý môže pestovať paradajky Konigsberg. Zelenina zlatej farby pomôže ozdobiť akýkoľvek sviatočný stôl. Táto odroda je vhodná na kultiváciu na otvorenom poli, pretože sa prispôsobuje akýmkoľvek podmienkam. To odlišuje odrodu od iných podobných.

Zlatý Konigsberg pochádza z Kaliningradskej oblasti. Odroda samotná sa však chovala na Sibíri, aby sa prispôsobila drsným klimatickým podmienkam. Paradajka vyniká svojou neuveriteľnou ovocnou chuťou a dobrým výnosom. Zelenina prinesie do života ľudí, ktorí sú zvyknutí na červené paradajky, novinku.

Aké sú vlastnosti odrody

Charakteristiky a opis odrody poskytujú všetky podrobné informácie ľuďom, ktorí sa snažia pestovať paradajky sami. Konigsbergské zlato možno pripísať odrodám v polovici sezóny. Je určený na pestovanie na otvorenom priestranstve a vôbec sa nebojí chladného počasia. Prispôsobenie sa novým podmienkam mu bude trvať trochu času.

Hlavné vlastnosti rajčiaka:

 • odolnosť voči väčšine chorôb;
 • zakorenuje takmer v každej oblasti;
 • rôzne druhy ovocia, ktoré sa líšia farbou;
 • vysoká produktivita.

Túto odrodu môže pestovať začiatočník aj skúsený záhradník. Veľkou výhodou je, že kultúra toleruje poklesy vysokej aj nízkej teploty. Na základe týchto informácií ju môžete vysadiť skoro na jar a nemusíte sa obávať mrazu. Paradajka Golden Konigsberg prinesie dobrú úrodu v suchom podnebí alebo silných dažďoch.

Táto odroda dáva letným obyvateľom možnosť pestovať na záhrade paradajky a korenie v tvare srdca.

Červené ovocie

Vďaka technickým vlastnostiam je Königsberg červený podobný iným odrodám so stredným dozrievaním. Kultúra sa vyznačuje množstvom nasledujúcich vlastností:

 1. Kríky môžu dorásť až do výšky 2 metrov.
 2. Paradajka je vhodná na pestovanie v skleníkových podmienkach a na otvorenom poli.
 3. Môžete si ju vychutnať od júla do konca augusta.
 4. Kríky rastliny sú zavesené na krásnom a šťavnatom ovocí.
 5. Jedno ovocie môže vážiť asi 300 g.
 6. Podlhovastý tvar trochu pripomína baklažán.
 7. Odroda paradajok sa vyznačuje mäsitou dužinou, hustou pokožkou a niekoľkými semenami.

paradajkové ovocie

Oškubané paradajky sa môžu skladovať po dlhú dobu. Konzumujú sa čerstvé alebo konzervované na zimu. Vyznačujú sa neuveriteľnou chuťou.

Zlatá farba

Konigsbergské zlato sa líši od podobných druhov iba farbou. Všetky informácie o odrode zostávajú nezmenené. Vďaka svojej svetlej farbe a tvaru sa plody nazývajú „sibírska marhuľa“.Túto skutočnosť vysvetľuje aj skutočnosť, že Golden Konigsberg v ovocí obsahuje veľa karoténu.

Výsadba je možná na otvorenom priestranstve aj v skleníkových podmienkach. V prvom prípade výška rastliny dosiahne 1,5 m, v druhom - 2 m. Kríky nie sú silne pokryté listami, majú naopak bohatú zelenú farbu.

Neskorá pleseň žiadnym spôsobom neovplyvňuje odrodu:

 • najväčšie paradajky podľa hmotnosti môžu dosiahnuť asi 320 g;
 • z každého štvorca lokality je možné zhromaždiť niekde 40 kg.

Správna kultivácia vám umožní dosiahnuť maximálny výsledok - bohatú úrodu. Toto je dosiahnuté formovaním kríkov do dvoch stoniek, kde sa snažia zobrať druhý čo najviac od počiatočného nevlastného syna. Hoci je úroda odrody mierne nižšia ako jej kongenéry, je tiež celkom dobrá.

V tvare srdca

Počas výroby tejto odrody sa chovatelia snažili získať stredne dozrievajúce paradajky, ktoré by sa vyznačovali zvýšenou produktivitou. Königsberg v tvare srdca je odolný voči rôznym chorobám. Kultúra vydrží aj rozmarom počasia až do skorých mrazov. Ten, kto vysadil túto odrodu, vie o podobnej skutočnosti priamo.

paradajkový kenisberg

Opäť je potrebné zdôrazniť, že rastlina sa vyznačuje vynikajúcou odolnosťou proti bežným chorobám a veľkou veľkosťou ovocia.

Ovocie v tvare srdca rastie dosť veľké. Niektoré exempláre dosahujú hmotnosť asi 1 kg, sú šťavnaté a mäsité. Paradajky sa používajú v šalátoch. Môžu byť solené alebo pokryté na zimu.

Ružové paradajky

Najnovšia odroda je ružová Königsberg, pretože sa objavila oveľa neskôr ako ostatné. Zastáva čestné miesto medzi rastlinami v sezóne. Opis odrody sa môže začať jej výnosom: všetky kríky v čase dozrievania sú jednoducho posiate ružovým ovocím.

Vyzerá to ako ružová paprika, pretože tvar je mierne predĺžený. Hmotnosť jedného ovocia kolíše okolo 200 g. Kôra je pozoruhodná svojou rovnomernosťou a hustotou. Vďaka tejto vlastnosti sa môžu prepravovať na veľké vzdialenosti. Skladované po dlhú dobu v roztrhanej forme.

Primeraná pozornosť by sa mala venovať pôde pred výsadbou. Ak pripravíte miesto vopred, potom rastlina poďakuje záhradníkovi s 2-3 vedrámi šťavnatého ovocia iba z dvoch kríkov.

"Pruhované" paradajka

Prúžok Königsberg sa najčastejšie pestuje v skleníkoch, pretože pravidelne dostáva úrodu.

Hlavným znakom ovocia je:

 • keď plody ešte nie sú zrelé, sú sfarbené svetlozelené a cez šupku sú tmavé pruhy;
 • ak paradajky dozrievajú, sčervenajú a prúžky samotné zožltnú.

Tu je zaujímavý popis funkcií, ktoré má paradajka. Plody Konigsbergu sa oceňujú aj tým, že paradajky vydržia mnoho škodcov. Vysoký výnos vám umožňuje jesť čerstvé ovocie alebo ich používať ako nakladané ovocie. Tento pohľad je podobný ako Golden Konigsberg.

Ohrozenie ovocia

Ako veľa posudkov svedčí, hlavným problémom, kvôli ktorému môžete prísť o svoju úrodu, je horná hniloba. Tento útok sa, žiaľ, objavuje na nezrelých plodoch. Celú spodnú stranu ovocia pokrývajú tmavé škvrny. Osoba nebude čakať na novú úrodu, pretože paradajky vyschnú, keď dozrievajú, zmenšujú sa smerom dovnútra.

zlatý kenisberg

Toto nešťastie sa vyskytuje v rôznych odrodách bez ohľadu na to, akú farbu ovocia - zlatú, ružovú alebo červenú. Existuje niekoľko dôvodov:

 1. Nadmerná teplota skleníka. K tomu sa pridá nedostatočné množstvo vody.
 2. Pôda je chudobná na vápnik.

Ak pestovateľ zistí, že paradajky sú na jednom kríku pokryté škvrnami, musia sa odstrániť. Tým sa zachová ďalšie ovocie a do istej miery to pomôže zachovať úrodu. Kultúra miluje, že bude večer zalievaná. Musíte sa pokúsiť nezískať ovocie a listy samotnej rastliny.

Bez ohľadu na to, akú silu dá človek pri pestovaní novej plodiny, záhradník bude v každom prípade spokojný. Paradajky Königsberg ozdobia nielen pozemok, ale aj stôl. Táto odroda obsahuje veľa karoténu a je prospešná nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Pôsobí ako posilňovač imunitného systému.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica