Kedy zasadiť paradajky pre sadenice v roku 2020

Obyvatelia leta sa zaujímajú o to, kedy v roku 2020 pestovať rajčiaky pre sadenice. Je potrebné rozdeliť čas tak, aby rastliny mali čas vybudovať zelenú hmotu, vytvoriť rozvinutý koreňový systém a aby sa vzdušná časť nerozťahovala. Niektorí letní obyvatelia prikladajú veľký význam vplyvu mesiaca. Snažia sa zasiať paradajky výlučne za výhodných, z hľadiska astrológie dní.

Výsadbové práce plánujeme na rok 2020

Pred zostavením kalendára výsadby skontrolujte dostupnosť a kvalitu osív. Musia byť čerstvé a životaschopné. Semená zakúpené v špecializovaných predajniach si nevyžadujú ďalšiu prípravu: mali by sa okamžite vysádzať do sadeníc.

Nezávisle zozbierané semená odrôd si však vyžadujú prípravné opatrenia:

 • testy klíčivosti;
 • dezinfekcia;
 • stimulujúce klíčenie.

Správna príprava je prvým krokom k dobrej úrode.

január

V januári sa letnému obyvateľovi odporúča skontrolovať jeho záznamy a určiť, ktoré odrody alebo hybridy bude rásť v roku 2020. Zároveň sa kontrolujú dátumy exspirácie existujúcich materiálov. Tento mesiac vedú popredné poľnohospodárske firmy tematické výstavy. Odporúča sa tiež navštíviť ich, naučiť sa nové veci a kúpiť si ďalší materiál.

sadenice paradajok

Sadenice sa samy nevykrmujú. Mali by ste sa o ňu starať. Vhodné sú humát draselný a minerálne komplexy pre sadenice.

Záhradníci sadenice južnej prasnice na získanie skorých rastlinných produktov pestovaných v skleníku.

február

Tento mesiac je ideálny na prípravu pôdy. Letní obyvatelia, ktorí nezávisle pripravujú výsadbové zmesi, zavážajú mrazené komponenty do teplej miestnosti vopred. Ak je to žiaduce, môžu sa dodatočne dezinfikovať kalcináciou v peci alebo postrekovaním roztokom manganistanu draselného.

výsadba paradajok

 

Je čas pripraviť výsadbové nádoby. Nemusíte si ich kupovať: umyte kyslou smotanou a jogurtové šálky. V druhej dekáde sa siatie začína na sadeníc odrôd neskorého dozrievania. Letní obyvatelia južných oblastí začínajú vysádzať skoré paradajky na pestovanie v skleníku.

marec

Najrušnejší mesiac pre letných obyvateľov. Paradajky sa tradične pestujú v skleníku. Mali by sa vysiať aj skoré odrody paradajok na otvorenom priestranstve (pre južné regióny). Zvyšok (február) sadenice sa potápa a kladie na osvetlený okenný parapet.Rastliny musia byť doplnené agrolampom. Na juhu nastal čas vysadiť sadenice v skleníku, ktoré sa ukázalo ako osivo zasiate v januári.

výsadba paradajok

 

apríl

Minulý mesiac na siatie paradajok pre sadenice. Mali by ste mať čas na dokončenie práce pred 15. dňom. Niektorí pestovatelia ponúkajú pre problémové oblasti odrody s veľmi skorým dozrievaním. Vysievajú sa 20. až 25. apríla.

výsadba paradajok

Nepriaznivé dni pre siatie a výsadbu

Astrológovia tvrdia, že rastúci mesiac je zodpovedný za rast vzdušnej časti paradajky a klesajúci mesiac je zodpovedný za tvorbu koreňového systému. Je potrebné zmiasť tieto fázy, nesprávne zasadiť a sadenice spomalia vývoj. Keď sú rajčiaky vysadené na stálom mieste, budú mať tenké stonky, nedostatok listov a zle vyvinutý koreňový systém. A záhradník dostane z týchto kríkov nevýznamnú úrodu.

Dni bez výsevu a výsadby rajčiakov (podľa lunárneho kalendára):

 • v januári takéto dni neexistujú;
 • vo februári - 2, 3, 9, 10, 15;
 • v marci 8 - 10, 13 - 16;
 • v apríli - 2, 3, 7, 8, 15.

sadenice paradajok

Odporúča sa zohľadniť aj znamenie zverokruhu, ktorým planéta prechádza. Panna zvyšuje negatívne aj pozitívne vplyvy.

Čo ovplyvňuje čas pristátia?

Aby sa získali vysokokvalitné sadenice, ktoré rýchlo zakorenia na novom mieste a poskytnú vysoký výnos, je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov.

Kedy zasadiť paradajky pre sadenice, v závislosti od regiónu

Tvrdo pracujúci záhradníci pestujú paradajky vo všetkých regiónoch Ruska. Klíma má však svoje charakteristické črty, takže načasovanie, keď je potrebné zasiať paradajky pre sadenice, sa líši.

sadenice paradajok

Je dôležité pamätať na to, že by sa mali pestovať iba odrody a hybridy. Tým sa znížia riziká a umožní vám získať dobrú úrodu.Načasovanie sa môže mierne líšiť v závislosti od plánovaného spôsobu pestovania: v skleníku alebo vonku.

Regióny stredného Ruska

Podnebie stredného Ruska je mierne kontinentálne. Ročné obdobia sú výrazné. Teplé obdobie pestovania paradajok na otvorenom poli bez semien však nestačí: plodina má dlhú vegetačnú sezónu. Priemerný čas na siatie paradajok pre sadenice je od konca februára do konca marca. Niektoré hybridy sa však môžu vysiať v prvej polovici apríla.

sadenice paradajok

Uralské a sibírske regióny

V Urale a na Sibíri sú dlhé mrazivé zimy a horúce, ale krátke letá. Teplé dni na zber paradajok nestačia na pestovanie bezsemenným spôsobom. Preto záhradníci majú tendenciu zasadiť sadenice.

Neskoré odrody je možné vysiať aj koncom januára - začiatkom februára. A výsledné sadenice by sa mali vysádzať na otvorenom priestranstve.

Prvé odrody sa začínajú vyháňať v marci. Paradajky pestované sadenicami sa po spätných mrazoch vysádzajú na otvorenom priestranstve a prijímajú sa ochranné opatrenia.

sadenice paradajok

Leningradská oblasť

Táto oblasť má dostatočné osvetlenie a nedostatok tepla. Počasie je veľmi nestabilné, preto sa odporúča, aby sa sadenice po 15. júni presadili na otvorenom priestranstve. A siatie by malo byť v druhej alebo tretej dekáde marca. Počas dlhého obdobia vývoja sa rajčiaky natiahnu a vyrastú. Sadenice sa premiestnia na trvalé miesto s púčikmi alebo kvitnúcimi kvetmi.

Záhradníci by mali zvážiť možnosť pokryť výsadbu lutrasilom v noci.

Ďaleký východ

Na Ďalekom východe je klíma drsná a nestabilná. Aj v máji priemerné denné teploty nestúpnu nad 10 stupňov Celzia. Preto nie je možné pestovať paradajky bez sadenice.

sadenice paradajok

Na výsadbu v nevyhrievanom skleníku zasejte materiál koncom februára. Hotové sadenice sa začiatkom mája presunú na trvalé miesto. Pred tým majú sadenice už 5 až 6 párov trvalých listov. V otvorenom poli sa rajčiaky pestujú iba vtedy, ak sú prikryté cez noc. Sadenice sa vysádzajú vonku v polovici júna.

bielorusko

V Bielorusku je klíma o niečo miernejšia ako v strednom Rusku, preto sa sadenice vysadia o 2-3 týždne skôr. A môžete zasiať sadenice v tretej dekáde marca. Výsev sa končí v polovici apríla.

Južne od Ruska

V južných oblastiach sú zimy krátke a teplé a letá sú dlhé a horúce. Preto je táto oblasť priaznivá pre pestovanie paradajok na otvorenom poli a skleníkoch. V tejto oblasti sa v skleníkoch pestujú iba skoré rastlinné produkty. Záhradníci už servírujú svoje paradajky na stole v máji.

sadenice paradajok

Hotové sadenice sa vysádzajú v nevyhrievanom skleníku v marci. A začnú to variť v januári až februári. Niektorí letní obyvatelia vysievajú paradajky priamo na otvorenom priestranstve v máji. Teplé počasie a absencia spätných mrazov umožňujú pestovať paradajky bezsemenným spôsobom.

V závislosti od odrody

Výrobcovia ponúkajú odrody a hybridy rôznych období dozrievania. Závisí to od toho, ktoré druhy sa majú najskôr vysiať. Čo je potrebné zvážiť:

 1. Doba zrenia. Neskoré a neskoré paradajky sa pestujú skôr. Trvá to dlhšie, kým ovocie dodáva rastu čiernej.
 2. Druh paradajky. Chovatelia ponúkajú veľmi skoré odrody a hybridy, ktoré rastú a vyvíjajú sa tak intenzívne, že keď sa vysádzajú koncom konca (koncom apríla), prinášajú ako pravidelné skoré paradajky.
 3. Schopnosť rajčiaka pri skladovaní získať technickú zrelosť. Na trhu sú rajčiaky z novoročnej série. Dozrievajú práve včas na slávnostný stôl.

sadenice paradajok

Ak si záhradník nemôže sám určiť, kedy vysiať rajčiaky, je potrebné dôkladne skontrolovať nápisy na sadeníc. Výrobca píše, kedy je potrebná práca.

Skleník alebo otvorené priestranstvo

V priemere je rozdiel medzi výsadbou v nevyhrievanom skleníku a na otvorenom priestranstve 2-2,5 týždňa. Niektorí záhradníci súčasne s vysádzaním do skleníka prenášajú zvyšky sadeníc na spevnenie.

Ak však pestujeme paradajky vo vyhrievanom skleníku, zvolíme načasovanie v závislosti od plánovania nákladov na vykurovanie a osvetlenie. V takýchto podmienkach sa rajčiaky zbierajú po celý rok.

sadenice paradajok

Stanovenie pojmov podľa ľudových znakov

Na pestovanie paradajok vo vyhrievanom alebo nevyhrievanom skleníku by ste nemali postupovať podľa plánu podľa všeobecnej viery. Ale pri umiestňovaní sadeníc na otvorenom priestranstve môžete využiť znalosti predkov: topoľ letel chmýří - je čas vysadiť paradajky.

Výsev podľa mesačného kalendára

Náš satelit ovplyvňuje pohyb vôd svetových oceánov. Astrológovia tvrdia, že keďže všetky živé veci sú 50 až 70% vody, Mesiac ovplyvňuje aj rast a vývoj organizmov.

Planéta v rastúcom postavení má priaznivý vplyv na vývoj nadzemnej časti paradajok. A v klesajúcej fáze sa začne vyvíjať koreňový systém. Z tohto dôvodu je na získanie zdravých sadeníc dôležitý výsev materiálu počas rastového štádia planéty, ale aby klíčili na splne.

Vzhľadom na to, že semená klíčia 5. až 9. deň po výsadbe, mali by byť vysadené okolo tohto času pred úplňkom. Potom, čo sa objavili listy klíčnych listov, sa podzemná časť začala aktívne rozvíjať (toto je čas klesajúceho mesiaca). Ako základ pre stanovenie načasovania výsevných semien sa však odporúča vziať do úvahy charakteristiky oblasti a odporúčania výrobcu odrody alebo hybridu.

recenzia
 1. Olya
  1.01.2019 18:01

  Zobral som na vedomie veľa dátumov, určite použijem vaše odporúčania.Nemohol som ani myslieť, že je toľko nepriaznivých dní na siatie paradajok v apríli a marci. Som si istý, že v týchto dňoch je lepšie urobiť niečo iné.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica