Kedy zasadiť paradajky pre sadenice v roku 2020 podľa lunárneho kalendára

O pestovanie paradajok má záujem takmer každý záhradník, ktorý sa zaoberá ročnou výsadbou zeleniny. Na dosiahnutie dobrej úrody sa odporúča vopred rozhodnúť o najvhodnejších termínoch pre výsadbu osiva. Preto je potrebné vopred určiť, kedy sa pestujú rajčiaky pre sadenice v roku 2020 a či je to možné v zime.

Kedy zasadiť zeleninu v januári

Niektorí záhradníci sa snažia pestovať sadenice paradajok v roku 2020 v januári. Táto zelenina má skutočne dosť dlhé vývojové obdobie, ktoré je v niektorých prípadoch viac ako 100 dní. Odborníci neodporúčajú pestovanie paradajok semenami tento mesiac, pretože januárové dni sú príliš krátke a mladé sadenice nemajú dostatok slnečného svetla, aby sa mohli normálne vyvíjať.

Ak sa napriek tomu v tomto mesiaci rozhodlo o výsadbe semien, malo by sa to uskutočniť iba v priaznivých dňoch. Výsadba semien paradajok pre sadenice by sa mala vykonávať 30., 10. a 8. januára. Podľa lunárneho kalendára je lepšie vysadiť paradajky v roku 2020.

rastlinné paradajky

Pred výsadbou paradajok v prvom zimnom mesiaci musí byť miestnosť, v ktorej sa budú pestovať, pripravená vopred. V blízkosti rajčiakov by sa mali umiestniť špeciálne žiarivky alebo halogenidové výbojky, aby sa zabezpečilo ďalšie osvetlenie. Bez nich môže dokonca aj zelenina vysadená v priaznivých dňoch podľa lunárneho kalendára rýchlo uschnúť a vyschnúť.

Kedy zasadiť paradajky vo februári

Pre pestovanie paradajok pre sadenice sú zimné februárske dni vynikajúce. Ak sa obilie vyseje vo februári, bude možné do konca mája pestovať sadenice na otvorenom priestranstve alebo v skleníkoch. Tento mesiac stojí za výsadbu veľkoplodých a vysokých odrôd, pretože sú najsilnejšie a môžu sa pestovať bez ďalšieho osvetlenia. Všetky ostatné odrody sa pestujú iba v miestnostiach s prídavnými žiarovkami.

paradajky vo februári

Predtým, ako začnete siatie semien, musíte si podľa mesačného kalendára určiť priaznivé dni výsadby vo februári. Výsadba sa odporúča vykonávať po 16. mesiaci, keď príde nový mesiac. To bolo vtedy, keď sa z tohto mesiaca stal najvhodnejší znak na pestovanie paradajok - Ryby. Je lepšie zasadiť zeleninu na druhý alebo tretí deň nového mesiaca - 18. alebo 17. februára. V takom prípade by sa semená mali vysádzať až do štvrtej hodiny večer moskovského času.

Mnoho ľudí odporúča pestovanie semien paradajok vo februári, pretože po 16. mesiaci tohto mesiaca neexistujú nepriaznivé dni na výsadbu. Preto, ak sa nevykonalo pristátie na 17. alebo 18. mieste, postup sa môže odložiť.

výsadba pripravená

Kedy môžete pestovať paradajky pre sadenice v roku 2020 v marci

Paradajky môžete pestovať aj v roku 2020 v marci. Niektorí tvrdia, že výsev paradajok v prvom jarnom mesiaci je príliš neskoro, ale nie je tomu tak. Mnoho ľudí ich zaseje na jar, pretože táto zelenina rastie pomerne rýchlo, ak sa pestuje v dobrých podmienkach. Keď sa Mesiac zväčšuje, je na pristátie vhodný takmer každý deň v marci.

V marci tohto roku je možné pozorovať naraz dve plné mesiace, čo bude 31 a 2 čísla. V týchto dňoch nikto neosieva paradajky, pretože určite porastú zle. Je tiež potrebné opustiť výsadbu zeleniny 17. marca, pretože v tento deň bude nový mesiac. Osivo sa odporúča vysádzať 24., 26., 21. a 20. semeno. Vyššie uvedené dátumy sú najvhodnejšie pre pestovanie semien paradajok.

semená v zemi

Kedy zasiať paradajky pre sadenice v apríli

Len málo ľudí radšej pestuje paradajky v roku 2020 v apríli, pretože v tomto období je jar v plnom prúde a mnoho pestovateľov zeleniny už uvažuje o opätovnej výsadbe predtým pestovaných sadeníc. Aprílové dni sú posledné dátumy výsadby semien určených pre pestovanie sadeníc. Ak ich vysadíte neskôr ako v apríli, potom kríky nebudú mať čas normálne rásť ani do začiatku septembra. Odporúča sa zasadiť do polovice jari iba skoré dozrievanie odrôd, aby ich bolo možné do leta presadiť.

Odporúča sa pestovať zeleninu po 14. dni, keď sa Mesiac presunie do konštelácie Ryby. Obyvatelia severných regiónov však lepšie vysádzajú paradajky čoskoro, pretože ich leto končí skôr. Pre nich bude výhodný dátum pristátia 4. až 5. apríla, keď Mesiac prechádza do znamení Váhy.

radšej pestuje

Ako pestovať paradajky pre sadenice

Po určení dátumu výsadby semien paradajok pre sadenice vo februári 2020 by ste sa mali oboznámiť s vlastnosťami výsadby tejto zeleniny.

Spracovanie osiva

Pred výsevom semien musíte urobiť predbežnú prípravu sadivového materiálu. Najprv by ste mali triediť semená, aby ste pre výsadbu vybrali iba tie najkvalitnejšie. Na tento účel sa pripraví špeciálny soľný roztok pozostávajúci zo 150 g soli a litra prevarenej vody. V nádobe s tekutinou sa semeno musí namočiť najmenej pol hodiny. Počas tejto doby sa semená začnú vznášať smerom nahor, ktoré nie sú vhodné pre ďalšiu výsadbu.

spracovanie osiva

Aby sa zabránilo tomu, že sadenice rajčiakov trpia vážnymi chorobami, všetky zrná sa pred výsadbou dezinfikujú. Dezinfekcia sa vykonáva slabým roztokom mangánu. Na jeho prípravu sa do 200 ml vody pridajú 2 gramy mangánu a potom sa zmes dôkladne premieša. Zrná ponorte do mangánu asi 40 minút.

Pred výsadbou sa semená musia tiež namočiť do kvapaliny s minerálnymi hnojivami. Toto je urobené pre lepšie klíčenie paradajok v zemi.

starostlivá práca

Príprava pôdy

Paradajky na sadenice je potrebné pestovať iba v najvhodnejšej pôde. Pre vývoj sadeníc paradajok je ideálna sypká pôda, ktorá obsahuje veľa výživných látok a dlhodobo udržuje vlhkosť.

V obchode si môžete kúpiť vhodnú zeminu alebo si vyrobiť vlastnú. Mnoho pestovateľov zeleniny radšej pripravuje pôdu na výsadbu vlastnými rukami. Za týmto účelom sa do pôdy pridávajú dve časti trávnika, rašeliny a čerstvých pilín na pestovanie sadeníc. Všetky zložky sa dôkladne premiešajú a potom sa do zmesi pridá trochu piesku s čerstvým hnojom.

príprava pôdy

Na pestovanie zdravých sadeníc sa musí pôda očistiť od patogénov a iných škodcov. Z tohto dôvodu by mala byť pôdna zmes mierne zamrznutá. Kontajnery s pôdou by sa mali pravidelne vyberať na ulicu počas zimy. V tomto prípade by za studena nemala byť pôda dlhšia ako tri hodiny.

Vďaka pripravenej pôdnej zmesi získajú zasiate sadenice rajčiakov počas kultivácie požadované množstvo všetkých živín.

pestovať sadenice

pristávacia

Keď sú všetky semená a pôda úplne pripravené, začne sa sadenie paradajok. Najskôr musia byť všetky nádoby naplnené pripravenou pôdnou zmesou. Potom sa zem zaleje teplou vodou a v nej sa vytvoria malé otvory na sadenie zŕn. Semená zasejte nie príliš hlboko, aby sa sadenice liahli rýchlejšie. Po ukončení sejby sa rajčiakové kvetináče zakryjú fóliou a prenesú sa do miestnosti s dobrým osvetlením. V tejto miestnosti sa musia sadenice pestovať pred ďalšou výsadbou na otvorenom priestranstve.

pristátie začína

záver

Výsadba paradajok je zaujímavá pre mnohých záhradníkov, ktorí radi pestujú zeleninu. Niektorí nevedia, ktoré dni dávajú prednosť a začínajú s výsadbou semien. Ak chcete zistiť, ktoré dni sú vhodné na pestovanie paradajok pre sadenice v roku 2020, mali by ste sa oboznámiť s mesačným kalendárom.

pestovanie zeleniny

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica