Kedy odstrániť film z sadenice paradajok

Na dosiahnutie vysokých výnosov z paradajok záhradníci používajú niekoľko metód pestovania rastlín. Každá metóda má svoju vlastnú individuálnu techniku. Ale bez ohľadu na výber je veľmi ťažké pestovať silné kríky zeleninových plodín bez sadeníc. Na získanie silných sadeníc s dobre vyvinutým koreňovým systémom je potrebný filmový povlak, ktorý bude potrebné včas odstrániť zo sadeníc.

Účel filmového povlaku

Filmový povlak je najjednoduchšou štruktúrou na ochranu pôdy pred vonkajšími negatívnymi faktormi. Nachádza sa na povrchu boxov a pri pestovaní sadeníc doma.

V dôsledku štruktúry filmového povlaku sa vo vnútri rámu vytvára táto mikroklíma:

filmový poťah

 • optimálna teplota vzduchu;
 • konštantná pôdna vlhkosť;
 • dobré osvetlenie.

Takéto priaznivé faktory sa dobre odrážajú na klíčivosti, raste a vývoji sadeníc. Tieto podmienky tiež umožnia v budúcnosti predĺžiť vegetačné obdobie rastlín a poskytnúť im dobrú imunitu proti rôznym chorobám.

dobré osvetlenie

Je potrebné venovať pozornosť: polymérny kryt je krátkodobým spojením od klíčenia semien k určitému rastu sadeníc.

Použitie a odstránenie filmu

Predtým, ako začnete s obaľovaním škatúľ fóliou, musíte najskôr zasiať semená. Výsev sa vykonáva podľa nasledujúcej schémy:

 1. Úrodná pôda sa naleje do vopred pripravených škatúľ s rozmermi 24x35 cm a výškou 7-9 cm.
 2. S pomocou dostupných nástrojov sú drážky vyrobené v hĺbke asi 1 cm.
 3. Semená paradajok sa nachádzajú v každej drážke vo vzdialenosti 1 cm od seba.
 4. Rozsypaním sadivového materiálu kvapkaním sa semená znovu naplnia voľnou preosialou zeminou.

polymérový kryt

Po zasiatí sa škatule prekryjú plastovým obalom a odstránia sa na tmavé miesto s konštantnou teplotou + 25 stupňov.

Po 3-5 dňoch, keď sa objavia prvé sadenice, sa odporúča preskupiť boxy na dobre osvetlenom mieste. Najlepšie miesto pre ďalšie klíčenie semien je parapet, kde sa denná teplota bude meniť v rozmedzí +22 ° C a nočná teplota okolo +16 - + 18 °. Zároveň sa neodporúča odstraňovať film, kým semená nie sú úplne klíčivé.

plastový obal

Ak sú škatule pokryté hustými sadenicami, môžete sadenice začať kaliť. Na tento účel sa film do 1 týždňa postupne otvára. Každý deň musíte predĺžiť interval tvrdnutia. Po 10 dňoch, po vysadení semien, môže byť film z krabíc úplne odstránený.

Tipy na pestovanie sadeníc pod filmom

Aby sa semená paradajok mohli klíčiť spolu a aby sa mladé sadenice dobre vyvíjali, je potrebná vysoká vlhkosť pôdy a vzduchu. Pri najmenšom poklese vlhkosti môžu mladé rastliny zomrieť. Preto sa pred uzavretím škatule filmom odporúča pôdu dobre rozliať teplou vodou, ale zároveň sa snažte pôdy nezasypať. Po 1 týždni, ak sa počas kontroly pôdy pozoruje vyprahnutie, bude možné ju raz vyliať teplou vodou. V takom prípade by sa ďalšie zavlažovanie malo vykonávať v intervaloch niekoľkých dní.

sadenice pod filmom

Dôležité: Pri pestovaní sadeníc paradajok sa nesmie nechať pôda vyschnúť. Dôvodom je skutočnosť, že korene rastliny sú na vrchnej vrstve pôdy, takže ak je príliš sušená, rastliny jednoducho odumrú.

Výber filmového poťahu

Spotrebiteľský trh dnes ponúka niekoľko druhov fólií na zakrývanie sadeníc. Každý výrobok má svoje charakteristické vlastnosti z hľadiska výkonu.

na pokrytie sadeníc

Napriek rozmanitosti druhov je však racionálnejšie zvoliť materiál, ktorý bude spĺňať tieto ukazovatele:

 1. Zmierniť. Čím je fólia menšia, tým menej bude klesať kondenzáciou.
 2. Svetelná priepustnosť. Aby rastliny dostávali dostatok svetla, musí byť priepustnosť filmu vo fólii asi 80%.
 3. Odolné voči UV žiareniu. Takéto vlastnosti vám umožnia udržiavať teplo v škatuliach a chrániť sadenice pred spálením.
 4. Šetrnosť k životnému prostrediu. Krycí výrobok by mal pozostávať iba z ekologického materiálu.

radiačný odpor

Pokiaľ ide o vlhkosť, je lepšie zvoliť hydrofilný film. V tomto prípade sa kondenzácia nebude hromadiť a kvapká z povrchu povlaku na sadenice, ale bude odtekať pozdĺž stien škatúľ.

Po zvážení účelu prístrešku na film sa môžete nezávisle ubezpečiť, že ide o pomerne racionálnu možnosť získania silných sadeníc. Ako však ukázala prax, film z debien musí byť odstránený v určitom období, inak môžu byť mladé rastliny poškodené nadmernou vlhkosťou alebo suchou pôdou.

dom voľba

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica