Aké odrody paradajok sa najviac hodia pre oblasť Moskvy

Pri výbere odrôd paradajok pre oblasť Moskvy sa budete musieť zamerať nielen na očakávaný výsledok, ale aj na podmienky, za ktorých budú budúce paradajky rásť a rásť. Veľmi dôležitá je úroveň starostlivosti - denná alebo periodická - plánovaná v rastovom procese a samozrejme zvláštnosti klimatických špecifík moskovského regiónu a regiónu.

Aké druhy paradajok sa pestujú lepšie

Najlepšie odrody paradajok sa zameriavajú na nuansy pestovateľskej plochy, podmienky pozemku a účel použitia. Napríklad hodnotenie odrôd paradajok v Moskovskom regióne, ktoré sa vzťahuje na mimoriadne zriedkavé druhy, nebude zodpovedať podmienkam zeleninovej záhrady, v ktorej nie sú nainštalované žiadne skleníky, a ovocie určené na konzervovanie vo všeobecnosti môže byť sklamaním pri pokusoch o výrobu paradajkovej šťavy. Aby ste tomu zabránili, musíte pred rozhodnutím o konkrétnych semenách čestne zhodnotiť svoje schopnosti a určiť rozsah budúcej úrody:

  • pre nevyhrievané skladacie skleníky alebo otvorené priestranstvá, kríky paradajok alebo štandardné paradajky skoré dozrievanie, takže môžete pestovať a zbierať celú úrodu skôr, ako ju zasiahne pleseň;
  • ak je na mieste dobrý kapitálový skleník, nemôžete sa riadiť dobou dozrievania, ale pri výbere odrody sa zamerajte na vysokú kríkovosť a údaje o chuti druhu rajčiaka;
  • najlepšie odrody paradajok pre moskovský región sú také, ktoré oplývajú miestne trhy a malé obchody, tj sú rozdelené na zóny a vhodné pre konkrétnu klimatickú oblasť;
  • ak hovoríme o vzdialenej záhrade, kde majiteľ bude môcť navštíviť iba príležitostne, bude iracionálne pestovať veľké paradajky - budú potrebovať časté zalievanie a podväzok, zatiaľ čo malé paradajky tolerujú nedostatok vlhkosti a nevyžadujú dennú pozornosť;
  • odrody rajčiakov s tenkou šupkou sú vhodné na odšťavovanie a čistenie, zatiaľ čo husté paradajky sú ideálne na konzervovanie celku. Medzi odrody hlávkového šalátu patria cukrové ovocie s elastickou štruktúrou a strednou produkciou šťavy.

nevykurované skleníky

Neodporúča sa zastaviť výber na jednej odrode rajčiaka bez ohľadu na to, aké pozitívne vlastnosti zhromažďuje vo svojom hodnotení. Počasie počas sezóny pestovania paradajok môže byť nepredvídateľné a odrody, ktoré dozrievajú neskoro, nemusia prežiť sucho alebo naopak chladné a vlhké letá.... Na základe priemerného kalendára počasia v moskovskom regióne sú najvhodnejšie pre úlohu dobrej zbierky skoré odrody paradajok.

vegetačné obdobie

Odroda "De Barao"

Viacfarebné a veľmi chutné hybridy tejto odrody dozrievajú na kríkoch neurčeného typu s výškou rastliny 200 cm. Priemerná doba zrenia plodov je 115 - 120 dní od klíčenia, preto sa táto odroda odporúča na pestovanie v skleníku.

Paradajky „De Barao“ majú podlhovastý tvar a nepresahujú 80 g. Ovocie je odolné voči praskaniu, dobre znáša prepravu a je možné ho dobre zachovať v akejkoľvek forme, bez ohľadu na farbu ovocia - žltú, čiernu, ružovú alebo tradične červenú. Počas celej sezóny je zber jednej rastliny od 7 do 10 kg paradajok a spotrebitelia označujú semená paradajok ako zlomené všetky záznamy klíčivosti.

de Barao

"Alica"

Ultra skorá hybridná odroda „Alenka“ prináša svoje prvé plody do konca tretieho mesiaca od okamihu klíčenia. Je lepšie zasadiť tieto paradajky do moskovského regiónu v skleníkoch, ktoré sú dobre chránené pred prievanom, pretože sú pripravené na presádzanie do pôdy okamžite po tom, ako riziko prepadnutia námrazy na pôde pominie, čo nevylučuje prítomnosť silného vetra alebo zvýšenej vlhkosti vo vzduchu.

veľmi skorá odroda

Krík sa rozvíja na mohutnú vetvu s výškou do 100 cm a pri výsadbe 3 sadenice na štvorcový meter. meter, je možné zbierať z jedného štvorca od 12 do 15 kg paradajok. Odroda je odolná voči mnohým chorobám, má vytrvalosť počas dlhodobej prepravy, nenáročná na výber pôdy (s výnimkou veľmi kyslých pôd).

Charakteristickým znakom ovocia je bohatá ružovkastá alebo ružová farba, guľovitý tvar. Priemerná hmotnosť paradajky je 180 - 200 g.

krabička zápaliek

"Mongolský trpaslík"

Tento hybrid s predčasným dozrievaním určený pre skleníky aj na otvorenom priestranstve odôvodňuje svoj názov veľmi malými rozmermi kríkov, ktoré nedosahujú ani výšku 50 cm. Rajčiaky na kríkoch sú usporiadané do zhlukov a hmotnosť jednotlivých rajčiakov môže byť 0,3 kg.

Hlavnou výhodou tejto odrody je nízka citlivosť na nedostatok vlhkosti, vďaka ktorej tieto ideálne paradajky pre oblasť Moskvy pokojne prežívajú obdobie sucha.

Pre mínus majitelia pozemkov rastúcich “Mongolský trpaslík»Za niekoľko rokov zvážte silnú závislosť údajov o chuti a vzhľade rajčiakov na podmienkach starostlivosti a kvalite použitých hnojív. Najlepšie semená tejto odrody sa ťažko nachádzajú na voľnom trhu a ich nákup vás núti priamo kontaktovať výrobcov.

Mongolský trpaslík

"Nektár"

Odroda "Medoc" vás poteší vynikajúcimi, úhľadnými plodmi, každý s hmotnosťou až 0,1 kg už od 83 do 85 dní od objavenia sa klíčkov. Tieto najproduktívnejšie paradajky sa často pestujú podľa metódy Kizima, keď sa vysádzajú v skleníkoch, keď sú vysadené dostatočne blízko, čo si vyžaduje veľa sadeníc.

Výška kríka - asi 200 cm - znamená povinné viazanie rastlín na mreže v štádiu tvorby rias. Ovocie zozbierané v strapcoch tvorí zhluky po 6 paradajkách. Paradajky sú eliptické, farba ovocia je jasne červená, chuť je výrazná sladkosť bez najmenšej kyslosti. Z dôvodu malej veľkosti ovocia (do 100 g) sa paradajky úspešne používajú na konzerváciu ako celok.

sladký med

„Ružový med“

Vysoký výnos a vynikajúca chuť tejto odrody paradajok kompenzuje ich nevýznamnú odolnosť voči väčšine chorôb a relatívne nízku udržiavaciu kvalitu zberanej plodiny. Odroda je v polovici sezóny a produkuje ružové ovocie v tvare srdca. Tvorba ovocných zhlukov sa vyskytuje po celej dĺžke rias, ale najťažšie paradajky sa tvoria na dvoch spodných zhlukoch - hmotnosť týchto plodov môže dosiahnuť kilogram, hoci v priemere nepresahuje 0,6 kg.

ružový med

"Kravské srdce"

Ideálne paradajka pre oblasť Moskvy, vyznačujúca sa veľmi vysokým výnosom, ale prednostne určená na pestovanie v skleníkoch.Doba zrenia plodov je stredná, výška kríkov je tiež malá - až jeden a pol metra, silné vetvenie však neumožňuje umiestnenie na 1 m2 výsadba viac ako dvoch rastlín.

vôl srdce

Na centrálny kmeň stoniek sa ukladajú ovocné zoskupenia, z ktorých každý obsahuje 3 až 5 kvetov od 3 do 5 plodov s hmotnosťou do 600 g. Na spodnom zhluku môžu dozrieť obrovské paradajky s hmotnosťou do 1,5 kg!

kefy na ovocie

Charakteristiky plodov - tvar je mierne predĺžený, farba je bohatá na karmínovú alebo ružovú, dužina je sladká, drobivá.

"Danko v tvare srdca"

Výsadba „Danko“ na otvorenom poli je možná iba s úspešnou predpoveďou na letné obdobie, pretože odroda je pomerne odolná voči chladu a má slabé stránky v odolnosti voči viacerým chorobám. Je možné získať veľké elastické ovocie s veľkým množstvom viskóznej sladkokyslej šťavy asi do 120 dní od vzniku klíčkov.

danko v tvare srdca

Výška kríka Danko nie je väčšia ako 65 cm a podľa približnej schémy výsadby ho môžete umiestniť na 1 m2 pozemok až troch kríkov rastlín. Pri výsadbe sadeníc na otvorenom teréne sa štiepanie nevykonáva, zatiaľ čo kvalita výnosu - do 4 kg na krík - sa nezníži.

Vonkajšie údaje a údaje o chuti paradajok sú sladké ovocie s hmotnosťou 450 - 750 g, jasne červená a pravidelne zaoblená.

otvorené priestranstvo

"Shchelkovsky skoro"

Charakteristiky najskorších hrebeňov rajčiakov v Moskve sa dajú začať iba s ich mínusom - malou veľkosťou ovocia, ktoré v priemere drží na váhe 50 g. To je však koniec nevýhody odrody a nasledujú len výhody: kríky sadenice môžu byť vysadené do 4 kusov. 1 m2a ak je to potrebné, stupeň pestovania sadeníc sa preskočí a výsev sa vykonáva priamo na otvorenom teréne po dostatočnom zahriatí pôdy (čo zodpovedá obdobiu druhej polovice mája).

Zrenie ovocia sa vyskytuje súčasne a chuť samotných rajčiakov získala množstvo pozitívnych recenzií.

Shchelkovsky skoro

Cherry paradajky pre oblasť Moskvy

Medzi najlepšie odrody paradajok v moskovskom regióne patria najoriginálnejšie zo všetkých predstaviteľov nočnej borovice, ktoré sa nazývajú cherry paradajkami. Drobné paradajky sú neuveriteľne populárne vo všetkých typoch a kompaktná veľkosť rastliny vám umožňuje pestovať kríky dokonca aj na zasklenom balkóne alebo v byte na parapete.

Naše hodnotenie bleskov zhromaždilo známe aj nové odrody čerešní s najvyšším výnosom v zložitých klimatických podmienkach moskovského regiónu:

  • „Biatlon“ - medzi odrodami čerešní, ktoré sú v štádiu dozrievania, táto odroda najľahšie znáša pestovanie na otvorenom poli. Začiatok prvej úrody bude 90 dní po výskyte sadeníc a koniec úrody je obmedzený iba do konca sezóny a Bush bude prinášať ovocie nepretržite a vo veľkých množstvách. Vlastnosti paradajok - hmotnosť 50 - 80 g, bohatá červená farba, chuť - sladká;

zrelý biatlon

  • „Balkónový zázrak“. Rastlina začala svoju históriu ako okrasná rastlina, ale postupne sa zlepšovala jej charakteristika prostredníctvom mnohých výberov. V súčasnosti máme malé rozľahlé kríky posiate drobnými červenými paradajkami veľkosti veľkých čerešní. Plody sú veľmi chutné, ich pokožka je tenká, ale silná. Čerešne tejto odrody sa často pestujú v malých skleníkoch alebo priamo na izolovaných balkónoch bytových domov;

balkón zázrak

  • "Mena". V prípade tejto odrody cherry paradajok v moskovskom regióne je možné rozlíšiť malý kúsok pôdy, pretože napriek pôsobivej výške rastliny - o niečo menej ako meter - odroda toleruje dobre zhusťovanie a ochotne zdieľa veľké množstvo v porovnaní s ostatnými cherry paradajkami, ovocím - asi 0,2 kg. Z dôvodu vysokej hustoty šupky sú paradajky dobré na konzervovanie ako celok.

mena paradajka

Aj keď si vybrali tie najlepšie odrody paradajok, ktoré sú vysoko odolné voči extrémnym teplotám a chorobám, majiteľ miesta nie je imunitný voči strate plodiny z mnohých dôvodov. Keďže každá odroda má svoje silné a slabé stránky, je všeobecným odporúčaním pre záhradkárov v moskovskom regióne vysadiť najmenej tri rôzne druhy paradajok, aby sa vylúčilo riziko straty celej plodiny.

Časté dažde a vážny nedostatok slnečného žiarenia len zriedka umožňujú počkať, kým ovocie nebude úplne zrelé, ktoré sa začnú hniť hneď na kríku. Preto - ešte jeden malý trik skúsených agronómov v okolí Moskvy. Ovocie je potrebné z krovia odstrániť bez čakania na začervenanie paradajok a keď sa paradajky začínajú nalievať s prvou hnedou zrelosťou.

Čerešňa pri Moskve

Zozbierané paradajky sa stohujú do jedného radu do škatúľ alebo priamo na okenný parapet v miestnosti, kde je teplotná konštanta najmenej 21. C a existuje dobré vetranie. Za týchto podmienok ovocie dozrieva pokojne, a tým sa nelíši chuťovými vlastnosťami paradajok, ktoré dozreli na kríži.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica