Najproduktívnejšie a najlepšie nové odrody paradajok do roku 2020 pre skleníky a otvorené priestranstvá

Je ťažké pomenovať zeleninu, ktorá má viac odrôd ako paradajky. Chovatelia chovali mnoho hybridov nočnej plodiny, ktorej plody priniesli do Európy z Latinskej Ameriky námorníci. Paradajky síce zbožňujú slnko a teplo, ale pestujú sa nielen na juhu, ale aj v miernych zemepisných šírkach. Nie je ľahké zostaviť hodnotenie najlepších rajčiakov v roku 2020, odrody, ktoré za určitých podmienok poskytujú vynikajúcu úrodu, nemusia u iných zakoreniť. Paradajky sú bohaté na vitamíny a obsahujú prírodný antioxidant.

Najlepšie odrody vyšľachtené v roku 2020

Chovatelia neprestávajú dosahovať dosiahnutý výsledok a vytvárajú tak rané, ako aj neskoršie dozrievajúce paradajky pre každú sezónu. Krížením rôznych odrôd sa vyšľachtili hybridy, ktoré sa zakorenili na otvorenom poli a potešili úrodu dokonca aj v oblasti Arkhangelska na juhu Sibíri. Semená paradajok sa okamžite predávajú, na obale sa uvádza spôsob pestovania, doba dozrievania, hoci sa líši v závislosti od klimatických podmienok.

odrody odrôd

Na otvorené priestranstvo

Z tisícov odrôd je ťažké nájsť paradajky, ktoré prinášajú ovocie v južných oblastiach aj v strednom pruhu. Mnoho letných obyvateľov a záhradníkov uprednostňuje pestovanie v záhrade:

 1. De Barao. Paradajky s hmotnosťou 100 g dozrievajú do 4 mesiacov, z jedného kríka sa môžu zbierať až 4 kg.
 2. Býčie srdce. Ružové ovocie je prekvapujúce svojou veľkosťou, dozrieva 120 dní po výsadbe na záhrade, hmotnosť jedného rajčiaka je 500 gramov.
 3. Chio-Chio-San. Paradajky vážia každý 50 g a majú vynikajúcu chuť.

Lepšie zakorenia v otvorenom poli, sú menej postihnuté chorobami štandardné odrody paradajokktoré majú nízky kmeň kmeňa, kompaktné korene. Je ľahké sa o ne postarať, nie je potrebné ich pripútavať, odrezávať nevlastných synov.

tisíc odrôd

Medzi štandardné odrody v rebríčku na rok 2020 sú vodcovia:

 1. El Dorado. Paradajkové výhonky nedosahujú meter, dozrievajú až 4 kg žltých paradajok na každom kríku. Jednotlivé kópie vážia 400 gramov.
 2. Gina. Výška rastliny, ktorá sa objavila vďaka holandským chovateľom, je iba o niečo väčšia ako 50 cm a na juhu sa semená vysievajú priamo na poli.Až 6 paradajok s hustou pokožkou a jasne červenou dužinou dozrievajú na kefke.
 3. Logjane. Stredne skorý hybrid priťahuje svojím vzhľadom, odolnosťou voči suchu a teplu, vysokým výnosom a prepravovateľnosťou. Z kríky sa zozbiera až 8 kg veľkých paradajok so šťavnatou dužinou klasickej farby.
 4. Red Fang. Rastlina zriedka trpí fusáriom, hniloba, takmer nie sú ovplyvnené hubami, zakorenia v Sibíri. Plody s hmotnosťou 50 g dozrievajú 90 dní po výseve.

Tieto odrody vysadia nielen letní obyvatelia a vlastníci prímestských oblastí. Pestujú ich poľnohospodári.

štandardné paradajky

Pre skleníky

V polovici zemepisnej šírky nemajú paradajky vždy čas dozrieť, rastliny odumierajú počas skorých hmly a neskorých jarných mrazov. Mnoho ľudí pestuje paradajky v skleníku a vyzdvihuje skoré hybridy:

 1. Swallowtail F je cenený pre svoju vynikajúcu chuť, paradajky s hmotnosťou asi 200 g začínajú dozrievať 96. deň po zasiatí.
 2. Determinant Harlequin F1 má strednú výšku. Na jednu kefu je zviazaných až 9 plodov, ktoré po dozretí získajú jasne červenú farbu.
 3. Priateľ F. Značný počet okrúhlych paradajok je priviazaný na kríkoch hybridu, ktoré dozrievajú po 3 mesiacoch a vážia 100 gramov.

O niečo neskôr zrelé hybridy dozrievajú plody odrôd Tornado s výnosom až 8 kg na krík, Funtik s hmotnosťou jedného rajčiaka s hmotnosťou takmer 250 gramov, Empire vo forme slivky.

Paradajka Yakimanka E1 je vynikajúca pre pestovanie v skleníku, má silnú pôdu, ovocie sa cení pre svoju dobrú transportovateľnosť a chuť.

okrúhle paradajky

Rané a poddimenzované odrody

Po 70 dňoch dozrievajú hybridné paradajky Benito. Na kríku vysokom 50 cm je zviazaných až 20 paradajok v tvare smotany. Majú hustú a silnú pokožku jasne červenej farby.

Maksimka dozrieva o 5 dní neskôr. Rozľahlá Bush sa nemôže pýšiť veľkým počtom listov, jej výška nepresahuje 60 cm, ale rastlina poskytuje dobrú úrodu paradajok s hladkým povrchom a pomarančovou pokožkou.

V záhrade aj v skleníku sa štandardná odroda Ultra-rýchle dozrievanie cíti dobre. Krík má atraktívny vzhľad, plody na výhonkoch sa viažu kefami, trhajú sa po 70 dňoch. Z štvorcových metrov sa zozbiera až 15 kg paradajok.

skoré a poddimenzované

Stredne veľké veľkoplodé červené a ružové odrody

Väčšina obyvateľov leta radšej pestuje paradajky, ktoré majú klasickú farbu, hybridy so žltým alebo oranžovým ovocím sa pestujú menej často. Najpopulárnejšie medzi stredne veľkými odrodami sú:

 • Virtuoso F1;
 • Courchevel F1;
 • Blagovest F1.

Kríky týchto hybridov dosahujú výšku 1,80 metra a pestujú sa v skleníku a na otvorenom poli. Po 110 - 130 dňoch červené paradajky dozrievajú mäsitou dužinou a vážia od 110 do 160 gramov. Prvé plody býčieho srdca vážia až 0,5 kg.

veľkoplodá červená

Mnoho záhradníkov verí, že najchutnejšie a najsladšie paradajky sú ružové. Odrody, ktoré majú v lete najviac radi, s paradajkami tejto farby patria:

 • Alesi;
 • Šarlátová kvetina;
 • Anna je Rus;
 • Bulharský zázrak;
 • Ružová;

Paradajkové kríky sú priviazané k podložke a pripnuté. Plody odrody Banzai vážia asi 160 g, bulharský zázrak Alesi - 300, až do 700 gramov.

Šarlátová kvetina

Neskoré paradajky

Letní obyvatelia a poľnohospodári vysádzajú skoré hybridy, aby sa rýchlo hodili na čerstvú zeleninu. Plody neskorých odrôd majú výraznú arómu, sladšiu chuť. V miernom podnebí sa zakorenia iba v skleníkoch. Hybridy získali najpriaznivejšie recenzie:

 1. Kráľ kráľov. Hmotnosť jednotlivých vzoriek sa líši vo veľkých rajčiakoch a dosahuje jeden a pol kilogramu.
 2. Rys. Plody vážia 240 g, dozreté po 120 dňoch, sa používajú na prípravu šťavy a omáčok.
 3. Ruská veľkosť F1 sa pestuje v priemyselnom meradle a používa sa na prípravu paradajok. 130 po výsadbe sa zozbierajú plody s hmotnosťou 600 gramov.

Dar babičky poteší vysokým výnosom, bohatou červenou farbou. Paradajky majú tenkú pokožku, sladké a pevné mäso.

skoré hybridy

Paradajky s obrovským ovocím

Chovatelia pracujú nielen na odrodách odrôd prispôsobených rôznym klimatickým podmienkam, vytvárajú hybridy odolné voči chorobám a nepriaznivému prostrediu, ale aj na zlepšovaní vonkajších charakteristík a zvyšovaní veľkosti rajčiakov.

Hybridy sa môžu pýšiť vysokou hmotnosťou:

 1. Obrie je červené, kríky vysoké 2,5 m, hmotnosť guľatého ovocia dosahuje 600 g.
 2. Bull srdce F1na kefu sa priviažu 2 až 5 kužeľovitých rajčiakov s hmotnosťou od 450 g do 1,5 kg.
 3. Krasnobay F1, paradajky silného kríka majú mäsitú dužinu, hustú pokožku, nestrácajú dlho chuť, sú spracované na šťavu a pastu.

Do kategórie gigantov patria hybridy ruského štandardu, Ural, Cavalcade.

obrovské ovocie

Elitné odrody od zberateľov

Na vývoji nových odrôd paradajok pracujú nielen výskumné ústavy, ale aj súkromní odborníci. Vďaka práci týchto zberateľov sa objavili elitné odrody, ktoré sa líšia kvalitatívnymi charakteristikami.

Na kríkoch šampióna dozrieva ružové ovocie so žltkastým odtieňom. Majú zaujímavý tvar, ktorý pripomína srdce, vážia okolo 600 gramov.

nové odrody

Krásna rastlina americkej odrody Wild Fred v polovici leta je posypaná malými malinovými paradajkami s vynikajúcou chuťou.

Ohňostroj, ktorý choval ruský chovateľ, ohromuje vzhľad paradajok. Červené plody sú pokryté žltými škvrnami, majú nezvyčajnú arómu, vážia okolo 400 g.

V polovici sezóny sa odroda čela Bull vyrastie do výšky 1,2 metra a nenáročná na starostlivosť poteší podlhovasté paradajky s hmotnosťou asi 700 gramov.

krásna rastlina

Ako si vybrať odrody paradajok pre rôzne regióny Ruska

Kultúra milujúca teplo sa pestuje na Sibíri, na severnom Kaukaze av moskovskom regióne, ale nie všade to isté hybridné prostredie poteší množstvo ovocia. Nie všetci záhradníci vedia, ako si vybrať najproduktívnejšie odrody, na ktoré sa musíte zamerať.

Pre oblasť Moskvy

Chovatelia chovali paradajky, ktoré sú prispôsobené rôznym klimatickým podmienkam, a tento zoznam sa neustále aktualizuje. V strednom pruhu prichádzajú v septembri často horúce letá, ale mrazy a hmly. V dachách a záhradách moskovského regiónu je lepšie vysádzať skoré paradajky, ktoré vydržia teplotné skoky a ktoré sú zriedkavo postihnuté chorobami. Zaručujú dobrú úrodu:

chovatelia chovaných

 • Penguin;
 • Snehová kráľovná;
 • Muskovit.

Vysoko štandardné kríky je potrebné zviazať, pripnúť, ale o rastliny sa starajú veľké množstvo ovocia s hustou pokožkou a vynikajúcou chuťou. Tieto odrody zakorenili v otvorenom poli.

Sprinter, predohra, Druzhok, sneženie, farmár sa pestuje v skleníkoch. Pre tých, ktorí milujú veľké paradajky, stojí za to sa rozhodnúť pre odrody Malinový obr a Veľký brat. Chibis a Die Hard Nut sa vyznačujú vynikajúcimi výnosmi.

Snehová kráľovná

Pre Ural

V drsnom podnebí sa väčšina zeleniny a ešte viac paradajok pestuje v skleníkoch. Chovateľom sa podarilo vyšľachtiť podrozmerné odrody, ktoré nielenže zakorenili v Urale, ale aj potešili úrodu. Lelya je vysadená vo vnútri. Na kríkoch s výškou pod 60 cm sa zozbierajú po 100 dňoch červené paradajky s dužinovou dužinou s hmotnosťou do 180 gramov.

Odroda Titanic v polovici sezóny sa vyznačuje sladkou chuťou a nedostatkom kyselín. Jedna rastlina poskytuje výťažok až 5 kg. Na rukách krásnej dámy je zviazaných až 8 druhov ovocia, dozrieva, plní sa šťavou a váži asi 200 gramov.

v polovici sezóny Titanic

Na otvorenom poli sa v sadeníc pestujú tieto odrody:

 • gina;
 • alpha;
 • Alsou.

Na juhu Uralu sa kultivujú paradajka Berdsky... Krík dosahuje výšku jedného metra a hmotnosť jedného rajčiaka sa blíži 800 gramom.

kultivovať Berdsk

Na Sibíri

V Rusku sa takmer každý rok objavujú odrody a hybridy paradajok, ktoré vydržia ľahké mrazy, prudké skoky v teplote a ovocie má čas dozrieť v krátkom lete.Novinke sibírskeho výberu spĺňajú také požiadavky. V skleníkoch budú obyvatelia drsnej pôdy v roku 2020 rásť skutoční obri vážiaci asi 800 gramov. Takéto obrovské plody dozrievajú na kríkoch odrody sibírskeho kráľa, ktoré si vyžadujú podväzok na mrežu.

Akvarel sa dobre prispôsobuje vonkajšiemu prostrediu, malé paradajky majú silnú a hustú pokožku, dozrievajú do 3,5 mesiaca.

Vysoko odroda Abakan pink poteší krásne ovocie s hmotnosťou 200 gramov, vysoký výnos - Novosibirsk červená.

Abakan ružová

Pre stredný pruh

V strednej a severozápadnej oblasti sa paradajky pestujú častejšie v skleníku, čo pomáha chrániť ich pred nepriaznivými podmienkami. Rajčiaky skoré a stredne veľké sú vhodné na pestovanie v miernych zemepisných šírkach:

 • Červená šípka;
 • gina;
 • Slnko;
 • Biela výplň.

V otvorenom poli kultivovaný hybrid Keg F1. Najlepšie je pestovať štandardné rastliny s predčasným dozrievaním ovocia v posteliach - Buyan, Lakomka, Raketa.

Červená šípka

Hodnotenie najlepších odrôd roku 2020

Niektorí letní obyvatelia sa už po prečítaní recenzií a prečítaní zoznamu, ktorý obsahuje najlepšie odrody a hybridy paradajok, rozhodli, ktoré semeno kúpiť pre nasledujúcu sezónu.

Paradajková terasa na pestovanie v interiéri

Môžete pestovať zeleninu pre vlastnú potrebu bez letnej chaty alebo zeleninovej záhrady. V lodžii, na balkóne alebo len na parapete sa semená paradajok vysievajú. Na malom strome, ktorý sa zmestí do kvetináča dozrie ovocie bohaté na cukry a vitamíny.

domáce chov

Novosibirsk červená

Odroda skorého dozrievania sa pestuje na otvorenom poli. Kríky majú neobvyklý kockový tvar. Paradajka je prispôsobená podmienkam strednej zóny, nie je ovplyvnená chorobami, na jednu rastlinu je priviazaných veľa červených plodov s hmotnosťou menšou ako 100 gramov.

Novosibirsk červená

Kira F1

Na pestovanie v skleníku chovatelia chovali hybrid, ktorého výška výhonkov je takmer 2 metre. Podlhovasté miniatúrne paradajky dozrievajú na kríku. Plody kira sú iba 30 g, majú vynikajúcu chuť.

žltá malá

Malý brat

Odroda sa môže pestovať na záhrade, v skleníku a na okne. Koncom júna dozrievajú malé červené paradajky na kríkoch vysokých 30 až 35 cm. Semená sa vysievajú priamo do zeme, v strednom pruhu - pod film.

rastú na záhrade

Kinder F1

Kruhové plody stredne veľkého hybridu dozrievajú skôr ako 3 mesiace po výsadbe. Na každú kefu je priviazaných až 20 paradajok, hmotnosť jednej sotva dosahuje 30 g. Rastlina je zriedka ovplyvnená hubovými a bakteriálnymi chorobami.

Druhy vajec

Ladnenky

Rôznorodosť ruského výberu je vhodná na pestovanie v oblastiach, kde je leto dlhé, pretože dozrievanie plodov trvá najmenej 100 dní. Šťavnaté paradajky v tvare hrušky dozrievajú na kríkoch viac ako meter vysoký.

šťavnaté paradajky

Slivka čučoriedková F1

Výhonky hybridu pestovaného iba v sadenice vyžadujú podväzok na mrežu. Na výrobu paradajok nezvyčajnej farby používali chovatelia 2 rôzne odrody. Fialové okrúhle ovocie má pevnú, lesklú pokožku a sladká dužina je bohatá na antokyány.

Čučoriedková slivka

Kvapka slivky F1

Exotický hybrid prekvapí množstvom miniatúrnych paradajok dozrievajúcich na krásnej rastline do výšky jeden a pol metra. Na jednom kríku je zviazaných viac ako 300 kusov malých žlto-fialových plodov.

slivka

Gigantissimo F1

Už podľa názvu môžete pochopiť, čo je tento hybrid. Na silných vetvách po 85 dňoch dozrievajú paradajky mäsitá a šťavnatá dužina. Kríky odrody sú vysoké a plody sú obrovské, niektoré exempláre vážia takmer 1,5 kg.

niektoré prípady

Terek F1

Miniatúrne paradajky s hmotnosťou do 20 gramov sa pestujú nie na otvorenom priestranstve, ale v skleníkoch vyzerajú úžasne v pohári. Plody dozrievajú spolu, dozrievajú do 3 mesiacov, 2 desiatky z nich sú zviazané na jednej kefke.

miniatúrna zelenina

líška

Vysoké kríky odrody pestovanej v skleníkoch potešia pretiahnuté oranžové paradajky s hmotnosťou viac ako 250 g.Ak chcete získať slušnú úrodu, sú výhonky spojené s podporou, nevlastní syn je odrezaný.

podlhovastá oranžová

Pruhovaný let

Asi 20 malých plodov sa drží každého zhluku stredne veľkej rastliny, dozrieva, získa čokoládovú farbu, pokožka je natretá zelenkavými prúžkami.

Najproduktívnejšie a najlepšie nové odrody paradajok do roku 2020 pre skleníky a otvorené priestranstvá

Creme brulee

Toto paradajka prekvapí sférickými paradajkami svetlo žltej, takmer bielej farby. Jednotlivé exempláre vážia 200 gramov, plody sa oceňujú pre svoju kyslú chuť, schopnosť kvasiť v sudoch.

Creme brulee

Čierna perla

Na dekoratívne účely sa používajú rozľahlé kríky strednej odrody dozrievania. Paradajky sa podobajú tmavo ružovým guličkám, sú zviazané vo zväzkoch na konáre, dužina má jemnú chuť.

čierna perla

Marina Grove

Odroda, ktorú chovali ruskí chovatelia, je prispôsobená kolísaniu teploty, nie je ovplyvnená vírusmi a poskytuje vysoký výnos v záhrade aj v skleníku. Plody vážia asi 150 g, majú klasický tvar a farbu.

Marina Grove

Odolný voči fytofóre

Na otvorenom poli paradajky často umierajú, nakazené hnedou hnilobou. Hybridy a odrody, ktorých paradajky dozrievajú v skorých štádiách, trpia týmto ochorením menej:

 • Cardinal;
 • Betta;
 • Japonské plazenie;
 • Anyuta.

Ak chcete chrániť paradajky pred plesňou, musíte sa ubezpečiť, že kríky nerastú, včas odstráňte burinu z lôžok. Nadmerná vlhkosť prispieva k vzniku hnedej hniloby.

odolný proti plesni

Phytous

Aj keď bola táto odroda vyšľachtená v deväťdesiatych rokoch, obyvatelia leta radi pestujú krátke paradajky so silnými výhonkami a oválnym ovocím s viacerými komorami. Paradajky majú hustú pokožku, počas prepravy sa nedráždia a dlho zostávajú čerstvé.

Fytous na záhrade

Demidov

Rastlina sa zakorenila v severných oblastiach Ruska, na Sibíri sa cíti dobre. S kultiváciou nízkych kríkov pokrytých širokými listami sa začiatočníci záhradníci vyrovnajú. Hmotnosť ružových paradajok dosahuje 200 gramov. Poľnohospodári zbierajú až 300 centov ovocia na hektár aj v regióne Volga-Vyatka.

rastlina sa zakorenila

Sanka

Raná odroda je populárna medzi letnými obyvateľmi pre jej odolnosť proti kolísaniu teploty a suchu. Na nízkych kríkoch dozrieva červené ovocie s hmotnosťou asi 100 g.

kríky dozrievajú

Olya

Hybrid je prispôsobený podmienkam prostredného pruhu. Vo vnútorných listoch listov sa vytvoria 3 kefy a na každom sa priviaza až 7 paradajok. Paradajky dozrievajú 3 mesiace po vysiatí, majú okrúhly tvar, klasickú farbu, hmotnosť približne 160 - 180 gramov.

listové internody

recenzia
 1. Oleg
  10.10.2018 05:59

  Nestačí nájsť tú najlepšiu odrodu paradajok, musíte tiež vedieť, ako ju pestovať a správne implementovať, potom pomôže, len ten istý bioaktivátor rastu a rastlín. BioGrow, výsledok nie je pochválený.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica