Charakteristika a opis odrody paradajok Balkonový zázrak, jeho výnos

Je ťažké preceňovať prítomnosť zeleniny v potrave každého človeka, preto sú paradajky Balcony Miracle tou najlepšou voľbou kompetentného záhradníka. V obvyklých aj na sviatkoch sa rajčiaky nachádzajú v zložení jedál. Je obzvlášť príjemné pripraviť zeleninový šalát, keď sa cherry paradajky pestujú vlastnými rukami. Svetlé a šťavnaté, ale niekedy veľmi rozmarné paradajky sú u záhradníkov obľúbené dokonca aj v zime. Napriek požadovanej pozornosti ich obyvatelia leta naďalej rozvíjajú.

V niektorých prípadoch je pestovanie paradajok v krajine nemožné alebo sa pestuje v nedostatočných množstvách. V takýchto situáciách chovatelia vyvinuli špeciálne odrody, ktoré možno v zime ľahko pestovať na balkóne. Ovocie v týchto odrodách je bohaté, chuť ovocia je jemná, takže ak nie ste šťastným majiteľom letnej chaty, zvážte možnosť starostlivosti o paradajky doma

Opis odrody

Jednou z najpopulárnejších odrôd paradajok určených na pestovanie na balkóne je paradajka Balkonnoe Miracle, ktorej úroda je pomerne vysoká. Odroda sa klasifikuje ako determinant, čo znamená, že je malá. Rastlina môže v najlepšom prípade dosiahnuť výšku 50 - 60 cm, čo je celkom prijateľné v uzavretej miestnosti. Taký ker nemusí byť zviazaný, pripnutý.

Z hľadiska obdobia dozrievania ovocia je táto odroda paradajok pomerne skorá. Prvé paradajky sa môžu odstrániť do 85 - 100 dní po výsadbe semien pre sadenice. Je dôležité, aby paradajky Balkonnoe Miracle boli schopné produkovať vynikajúcu úrodu aj za zlých svetelných podmienok. Recenzia tohto rajčiaka je iba pozitívna a opis odrody je úplne v súlade s výsledkami. Každý, kto zasadil zázrak balkóna, bol spokojný.

Produktivita a plodnosť

Pestovanie paradajok Zázrak balkóna je zaujímavý. Krík trpaslíkov paradajok môže vyprodukovať až 2 kg z jedného kríka na balkóne, dokonca aj v zime. Taký dobrý výkon z neho robí najobľúbenejší druh paradajok, ktoré sa môžu pestovať doma. Plody sú jasne červenej a malej veľkosti. Účel je univerzálny.

Paradajky sa môžu s rovnakým úspechom používať v konzervách, na prípravu šalátov a ako prísada do druhého a prvého chodenia.

Hmotnosť jedného rajčiaka je malá - v úspešných prípadoch môže dosiahnuť 60 gramov. Úroda sa môže vykonávať nepretržite po celý rok. Kmeň Balkonovho zázraku zostáva silný a výška, ktorú môže krík dosiahnuť, nie je väčšia ako 0,5 - 0,6 m.

paradajkové ovocie

Ďalšou charakteristikou tejto odrody je rezistencia na choroby, ako je pleseň.Rastlina nepotrebuje výsadbu, ani špeciálne podväzky. Ak chcete dosiahnuť vyššiu produktivitu opelenia, môžete sa uchýliť k malému triku: stonka paradajky sa v období, keď dôjde k rozkvetu, dobre pretrepe. To je dôležitou vlastnosťou pestovania paradajok Balkon zázrak.

Čas dozrievania

Paradajky odrody Balkonnoe Miracle dozrievajú veľmi rýchlo, takže majiteľ balkóna sa bude môcť tešiť z úspechu šľachtenia a prvých malých paradajok do troch mesiacov po výsadbe semien. Otázka, kedy zasadiť paradajky na balkón, bola vždy dôležitá. Odpoveď je veľmi jednoduchá: výsadba je možná počas celého kalendárneho roka, a to aj v zime.

Vzhľadom k tomu, že paradajka z balkóna s cukrom je malá, môžete vysádzať klíčky do kvetináčov a umiestniť ich na vyhrievanú lodžiu alebo do miestnosti, ak je vonku chladno. Nádoba so sadenicami sa môže uchovávať na parapete a následne sa tam tiež ukladajú nádoby s dospelými kríkmi.

Pristátie

Pri pestovaní paradajok má balkónový zázrak svoje vlastné vlastnosti, takže pestovanie paradajok doma sa stáva mimoriadne zábavným koníčkom.

výsadba paradajok

Na tieto účely môžete použiť balkón aj parapet. O tom, kedy zasadiť balkónové paradajky, ďalej.

Pestovanie pôdy a výsadba materiálu

Na pestovanie malých odrôd paradajok z balkónov sa musia sadenice pestovať zo semien. Pred výsevom by sa semená mali ošetriť roztokom manganistanu draselného v najnižšej možnej koncentrácii. Je to potrebné na prevenciu možných chorôb. S paradajkami by sa malo zaobchádzať správne.

Pôda pripravená na siatie musí byť mierne kyslá. Nie je na mieste obohatiť ho o vitamínové a minerálne kompozície. V niektorých prípadoch sa zdá byť racionálnejším riešením získanie špeciálnej pôdy na pestovanie paradajok.

Pred pestovaním sadeníc, niekoľko dní pred začiatkom práce, sa musí pôda preliať vodou pri izbovej teplote alebo mierne vyššej. Nie je potrebné namáčanie semien, takže môžete výsev priamo z vaku. Ak je pestovateľský zážitok úspešný, môžete zasadiť zázrakové paradajky vo väčšom meradle, napríklad v letnej chate alebo na otvorenom poli.

siatie

Pôda, pripravená vopred, sa naleje do malých šálok (môžete použiť rašelinové) a potom sa do nich umiestnia dve semená. Nádoba musí byť pokrytá fóliou, aby sa obnovil skleníkový efekt. Pre včasný výskyt sadeníc je potrebné, aby teplota v miestnosti v zime nebola nižšia ako 22 ° C.

Keď sa na povrchu filmu objavia prvé výhonky, film sa odstráni. Potom sa nádoby s klíčkami prenesú na miesto, kde je chladnejšie, vzduch sa nezahreje nad 15 ° C. Ak začiatok pestovania spadne do zimného obdobia, je potrebné zariadiť dodatočný zdroj svetla pre sadenice umiestnené na okne. Malo by sa zapnúť pred úsvitom a večer po zotmení.

Faktom je, že na úspešné pestovanie akejkoľvek plodiny je potrebné minimálne množstvo svetelných hodín.

Keď sa klíčky natiahnu do 10-15 cm, mali by sa ponoriť. V priemere sa tento čas vyskytuje tri týždne po vysiatí. Pomocou tohto postupu je možné ovplyvniť vývoj koreňového systému, preto je nevyhnutné vykonávať manipuláciu. Po zbere by sa rastlina mala umiestniť do nádoby, ktorá umožňuje odvodnenie. Najlepšie je keramické hrnce alebo rašelinové šálky. Podobné rastliny môžete pestovať aj v kvetináčoch umiestnením na okno.

pestovanie paradajok

Ak nie všetky sadenice sa používajú na domáce pestovanie, zvyšné kríky môžu byť vysadené v skleníku alebo pestované na otvorenom poli. Ak sa tak stane, prvé plody sa môžu zozbierať za mesiac.

Starostlivosť o rastliny

Balkónový zázrak je veľmi nenáročný variant červenej balkónovej červene, ale stále kladie určité požiadavky na to, ako rásť. Kultúra je dekoratívna, čo znamená, že existuje možnosť jej formovania. Bush bude mať krásny dekoratívny vzhľad.

V procese kvitnutia sa kríky odporúča mierne pretrepávať, pretože včely nelietajú nad vypestovanými klíčkami. Táto akcia umožní peľu lepšie sa šíriť na opelenie, čo následne povedie k bohatej úrode.

Teplotný režim

Najlepšie je pestovať balkónový zázrak v lete. Teplota vzduchu by nemala klesnúť pod 16 ° C. Ak sa táto minimálna prahová hodnota prekročí, rastlina spomalí svoj rast a ohrozí sa plodenie. Za optimálnu teplotu sa považuje teplota až 26 stupňov.

zalievanie

Pestovaná odroda má špeciálne požiadavky na zalievanie. Polievanie by malo byť nielen pravidelné, ale aj dostatočne hojné. Pri pestovaní v interiéri pôdu navlhčite najviac raz týždenne. Ak je sezóna teplá a rastlina je na balkóne, potom by sa mala zvýšiť frekvencia zavlažovania a voda by sa mala zalievať, keď substrát vyschne.

paradajky na balkóne

Je dôležité, aby ste pri zalievaní paradajok príliš horlivo nevenovali pozornosť. Ak sa ukáže, že pôda, v ktorej bola pestovaná paradajka, je príliš vlhká, rastlina môže ochorieť a pôda po vysušení sa zmení na hlinenú hrudku.

Pri zalievaní musíte byť opatrní a ubezpečiť sa, že sa vlhkosť dostane priamo na zem - listy rajčiaka by nemali navlhnúť. Ak sa kultivácia uskutočňuje v skleníku, mali by ste sa zoznámiť s prvkami zalievania vopred.

Vrchný dresing

Podľa zákonov poľnohospodárskej technológie je hnojenie jednoducho nevyhnutné. To ovplyvní tak vývoj kríkov, ako aj kvalitu získaných plodov. Môžete použiť hotové kŕmne komplexy alebo môžete začať pripravovať roztok sami.

Vytvorenie zmesi na kŕmenie paradajok je jednoduchá záležitosť. V jednej nádobe je potrebné zamiešať 5 g superfosfátu, 1 g močoviny a 1 g síranu draselného. To bude mať pozitívny vplyv na kvitnutie, kvalitu paradajok a rýchlosť zrenia. Vynikajúcou alternatívou k tomuto produktu sú kuracie alebo kravské trus.

Ak je ťažké si predstaviť použitie trusu v byte, obyčajné pekárske droždie je na tento účel ideálne. 10 g sušiny sa rozpustí v vedre s vodou a po jednom dni sa sadenice zavlažia týmto roztokom.

choroby

Vnútorné paradajky nie sú zvyčajne náchylné na choroby. Podľa všeobecných štandardov sú podmienky na ich pestovanie takmer sterilné. Ale v niektorých prípadoch môžu choroby zasiahnuť Balkonov zázrak:

  • zdrojom infekcie je pôda, v ktorej sa pestujú rajčiaky;
  • pestovanie prebieha v zimnom období, keď rastliny potrebujú výživné látky;
  • semená neboli pred výsadbou dezinfikované;
  • nedostatok svetla, ktorý sa dá ľahko kompenzovať pomocou žiarivky.

Balkonové paradajky budú s bohatou úrodou reagovať na citlivého pestovateľa, ktorý bude venovať pozornosť určitým pestovateľským podmienkam a podnikne všetky potrebné opatrenia na vylúčenie chorôb. V tomto prípade môžete počítať s 2 kg ovocia zozbieraného z jedného kríka. Súčasne krík nezaberie veľa miesta a jeho tvar bude slúžiť ako vynikajúci dekoratívny prvok pre každý balkón. Pestovanie paradajok Zázrak balkóna domu je zaujímavý a zábavný.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica