Pravidlá spracovania a výsevu paradajok vo vriacej vode

Koncom zimy začnú záhradníci aktívne obdobie výsevu paradajok pre sadenice. Pred výsadbou sa vykonáva povinné spracovanie semien paradajok, čo zvyšuje ochranu pred vírusmi a zaisťuje priaznivejšie klíčenie.

V poslednom čase sa spôsob pestovania rajčiakov vo vriacej vode stal medzi pestovateľmi paradajok čoraz obľúbenejší. Napriek určitým sporom sa táto metóda okamžite ujala a ukázala sa ako vynikajúca. Po ošetrení vriacou vodou skutočne klíčia semená rýchlo a priateľsky aj veľmi pevne klíčiace semená.

Ako je to možné a prečo semená nezomrú? Ide o to, že tepelné ošetrenie pomáha zničiť éterový obal semien, ktorý narúša klíčenie. Naviac vriaca voda dezinfikuje semená aj pôdu, takže sadenice sú zdravšie bez ďalších ošetrení.

Podrobné pokyny

Táto metóda siatia je veľmi jednoduchá a netrvá dlho.

pripravené kontajnery

  1. Vopred pripravené nádoby musia byť naplnené zeminou približne o tri štvrtiny.
  2. Pôda musí byť nasýtená vlhkosťou.
  3. Varnú kanvicu prevarte a zeminu vylejte vriacou vodou.
  4. Potom musíte semená zasiať rovnomerne na zem a pritlačiť ich prstami alebo nožom. Pre lepší kontakt s pôdou môžete ľahko zalisovať každé semeno zhodou.
  5. Nádoby okamžite dôkladne prikryte plastovým obalom alebo plastovým vreckom.
  6. Zabaľte ho do hustej látky a vložte na horúcu batériu.
  7. Po jednej hodine by sa nádoby mali premiestniť na akékoľvek teplé miesto.

teplé miesto

Proces spracovania môžete trochu zmeniť a zmeniť ho na siatie paradajok pod vriacou vodou. Pri tejto možnosti musíte najskôr zasiať semená na zvlhčenú pôdu a potom ich preliať vriacou vodou. A dokonca ani v tomto prípade nebudú trpieť a dajú stopercentnú klíčivosť.

Starostlivosť o "varené" sadenice

Zostáva už len vzduch vzduchu v skleníkoch a sledovanie kondenzácie. Neprítomnosť kondenzácie naznačuje, že je čas zalievať sadenice. Keď sa prvý poklop „kolien“ vyliahne, je čas premiestniť nádoby so sadenicami za ďalšieho osvetlenia bez odstránenia filmu. Po výskyte listov kotyledónu vo väčšine sadeníc sa musí fólia z nádob odstrániť.

sadenice klíčiť

Vzhľadom k tomu, že semená, keď sú zasadené, prakticky ležia na povrchu, keď klíčia, rýchlo sa natiahnu. Aby mohli tvoriť silný koreňový systém, musia byť pochované. Okamžite môžete zasadiť klíčky do samostatných šálok alebo opatrne naliať zem do nádoby a po niekoľkých týždňoch, keď sa sadenice stanú silnejšími, ponoriť.

Paradajky zasiate do vriacej vody zažívajú šok, ktorý ich stimuluje k rýchlejšej reprodukcii. Výsev semien vo vriacej vode teda nielen ovplyvňuje klíčenie paradajok, ale tiež urýchľuje proces plodenia a má priaznivý vplyv na výnosy.

rýchly rast

Týmto spôsobom môžete spracovávať nielen semená paradajok, ale aj ďalšie rastliny: papriky, baklažány, zeler, uhorky. Mnoho semien kvetín reaguje veľmi dobre na vriacu vodu. Obyvatelia leta radi experimentujú, keďže sa objavujú nové metódy, ktoré môžu z únavného boja o úrodu urobiť príjemné dobrodružstvo.

recenzia

julia:

Túto metódu používam pri pestovaní papriky a paradajok. Klíčia podstatne lepšie ako štandardné siatie. Obávam sa, že obarím semená bez tvrdej škrupiny.

šoková metóda

Leonid:

Pomocou metódy s vriacou vodou sa snažíme pestovať nielen paradajky, ale aj uhorky. Pripravenú posteľ vylievame vriacou vodou a uhorky prasnice bez predbežného namáčania. Zakryte fóliou a ste hotoví.

Larisa:

Po prvom prečítaní spôsobu siatia vriacou vodou som pochyboval, ale chcel som to skúsiť. Časť semien som zasial obvyklým spôsobom a druhú časť ošetril vriacou vodou. Prvý, kto sa vyliahne, je ten, ktorý sa nachádza pod vriacou vodou, sú priateľské a silné výhony. Bežná metóda očkovania však takéto výsledky nepriniesla.

prichádza vlhkosť

natasha:

Nerád experimentujem. Ak sú semená vysokej kvality, klíčia a vyvíjajú sa dobre bez ďalších manipulácií.

olga:

Doposiaľ som sa obaril. Pred výsevom obyčajne pôdu jednoducho prelejem horúcim roztokom manganistanu draselného a všetko dokonale klíčí.

 

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica