Charakteristika a opis odrody rajčiaka Chukhloma, jeho výnos

Dacha sa predtým používala výlučne na rekreáciu. Dnes však v prímestských oblastiach čoraz častejšie vidíte postele, v ktorých sa pestuje rôzna zelenina. Paradajky sú tu obzvlášť populárne. To nie je prekvapujúce. Koniec koncov, môžu sa použiť na prípravu rôznych pokrmov vrátane konzerv. Dnes na trhu nájdete semená rôznych odrôd paradajok. Jedným z nich je paradajka Chukhmama.

Opis rajčiakov Chukhloma

Chuklomské paradajky sú odrody strednej sezóny. Starnú o 110 až 115 dní. Výška rastliny dosahuje viac ako 2 m. Paradajky tejto odrody sú určené na výsadbu na otvorenom teréne alebo v skleníkoch. V poslednom prípade bude samozrejme potrebné postaviť dosť ťažkopádnu štruktúru. Ak je skleník malý, narušuje to normálny rast rastliny. V dôsledku toho je možné znížiť výnos.

Dôležité: Paradajky Chukhloma sa na balkónoch ťažko pestujú. To sa oplatí zvážiť pre tých, ktorí chcú pestovať takúto zeleninu vo svojom byte.

Odroda Chukhloma má pomerne vysoký výnos. Na puzdrách sú vytvorené kefy. Každý z nich dozrieva 10 až 12 plodov. Z jednej kríky je možné s náležitou starostlivosťou zbierať až 5,5 kg paradajok. Pri výsadbe rastlín na mieste sa oplatí postupovať podľa schémy, podľa ktorej jeden krík predstavuje 0,2 m2... Preto som na jednom štvorci nenasadil viac ako 5 rastlín.

Odborníci odporúčajú dodržiavať túto schému. Ak bude viac kríkov, povedie to k ich abnormálnemu vývoju. V dôsledku toho sa výťažok výrazne zníži.

Výhody a nevýhody odrody

Chuklomské paradajky majú veľa výhod. Medzi hlavné patria:

  • vysoká produktivita;
  • odolnosť voči mnohým chorobám, najmä fusáriu, cladosporiu, mozaike;
  • schopnosť rásť v rôznych regiónoch;
  • praktickosť.

chuklomské paradajky

Pokiaľ ide o posledný bod, treba poznamenať, že plody tejto odrody sa môžu skladovať po dlhú dobu. Majú tiež obchodovateľný vzhľad a sú prispôsobené na prepravu.

Ak hovoríme o nevýhodách, potom tu stojí za zmienku niektoré ťažkosti s pestovaním rastlín v pôde. Pretože krík rastie pomerne vysoký, musí byť bezpečne zviazaný... Za zmienku tiež stojí, že takéto rastliny nie sú kvôli svojmu rastu vhodné na pestovanie v regiónoch s pomerne silným vetrom, ktoré ich môžu zlomiť.

podnos s paradajkami

ovocný

Chuklomské paradajky majú jasne oranžový odtieň. Hmotnosť jedného ovocia môže dosiahnuť 120 gramov. Aby ste dosiahli tento výsledok, musíte samozrejme dodržiavať všetky pravidlá pestovania rastlín. Je celkom jednoduché odlíšiť Chuklom od iných odrôd.Plody sú v tvare banánov, majú pevnú pokožku a mäsité mäso. Z tohto dôvodu sa široko používajú na konzervovanie ovocia a na predaj, čo potvrdzujú početné recenzie.

Dôležité: Na zabezpečenie vysokých výnosov je potrebné vziať do úvahy, že najlepšími predchodcami rajčiakov Chukhloma sú kôpr, petržlen, cuketa, karfiol a mrkva.

Ako vyplýva z opisu odrody, rajčiaky Chukhmama sa vyznačujú vysokou prepravovateľnosťou a dlhodobým skladovaním. Preto sú medzi poľnohospodármi veľmi populárne. Ovocie sa pestuje nielen na predaj, ale aj na konzervovanie. Môžu sa tiež použiť na prípravu rôznych pokrmov a na čistú spotrebu.

paradajky v tieni

Ako pestovať paradajky správne

Ako už bolo uvedené, paradajky Chukhloma sa často pestujú na predaj. To znamená, že hlavnou úlohou je pozbierať veľkú úrodu. To je možné zabezpečiť riadnou starostlivosťou o zariadenie. Paradajky sa pestujú pomocou tejto technológie:

  1. Pripravte semená na siatie. Tu stačí sledovať klasickú schému. Semená sa na pár dní namočia do stimulátora rastu. Potom naneste na tanierik alebo podložku. Potom ich prikryte vlhkou handričkou. To poskytne optimálne podmienky pre rýchle klíčenie semien.
  2. Keď sa semená zakorenia, zasadia sa do pripravených kvetináčov. Je potrebné poznamenať, že dozrievanie sadeníc, ktoré sa môžu vysádzať v nechránenej pôde, bude trvať 1,5 mesiaca. Tieto informácie budú potrebné pre tých, ktorí chcú presne naplánovať priebeh pestovania paradajok na predaj.
  3. Potom, čo sadenice dozreli a stali sa silnejšími, zasadil som ich do postelí alebo do skleníka. V tomto prípade sa oplatí dodržať schému výsadby, podľa ktorej bude pre normálny rast rastlín potrebné miesto 50 x 40 cm.

Bush zrelých paradajok

V procese pestovania paradajok by ste mali dodržiavať niektoré pravidlá. Pôda okolo kríkov by sa mala pravidelne buriť a uvoľňovať. Špecialisti odporúčajú venovať osobitnú pozornosť kŕmeniu. Na tento účel sa často používajú dusíkaté hnojivá. Pokiaľ ide o zalievanie, je najlepšie použiť teplú vodu.

Pravidelne sa do nej pridáva špeciálne činidlo, ktoré poskytuje rastline všetky potrebné látky.

Choroby a škodcovia

Ako ukazujú vlastnosti, paradajky Chukhloma sú vysoko odolné voči chorobám, ako je cladosporium, fusárium a tabaková mozaika. Otvorená pôda je nebezpečná pre paradajky. Existujú vírusy, ktoré môžu rastlín významne poškodiť:

ovocie v kríkoch

  1. Neskorá pleseň. Bežné ochorenie, ktoré sa prejavuje v belavej plakete umiestnenej na spodnej strane listu. Postihnuté paradajky sú pokryté oválnymi škvrnami, ktoré majú tmavošedý odtieň. Postupom času sa vyvíjajú a prenikajú hlbšie a stále viac ovplyvňujú plod.
  2. Alternaria. Rovnako bežné ochorenie, ktoré môže postihovať rastliny, a to na otvorenom poli, ako aj v skleníkoch.
  3. Cladosporium. Najčastejšie ovplyvňuje listy rastlín, ktoré rastú v skleníkoch.

V prípade výskytu takýchto chorôb je potrebné ich okamžite začať liečiť. Tým sa zachová výnos.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica