Charakteristiky a opis odrody paradajok Catherine Great F1

Mnoho paradajok v Rusku bolo vysadených a pestovaných zakladateľom agronomie Bolotov. Spoločnosť „SeDeK“ chovala niekoľko odrôd paradajok, ktoré boli pomenované „veľké“ alebo „cár“. Všetky paradajky majú vynikajúcu ovocnú chuť dezertov, ich použitie prináša zdravotné výhody, pri pestovaní sa ľahko ošetruje a poskytuje veľmi vysoké výnosy.

Odroda Catherine Great F1

Tomato Catherine Great F1 - hybrid určený na pestovanie v skleníkoch. Zelenina je univerzálna, môže sa jesť čerstvá, pripravuje sa z nej šaláty a môže sa pripravovať paradajková šťava.

F1 - to znamená, že dve odrody boli krížené kvôli množeniu a dostali hybrid. Odroda je v polovici sezóny, od výsadby po zber úrody prechádza 110 - 115 dní. Táto odroda dokonale kombinuje odolnosť proti chorobám a vysoké výnosy.

Ako vyzerajú kríky

Kríky sú neurčité, to znamená, že neprestávajú rásť po objavení sa kefiek. Výška 2 - 2,5 m, priemerný počet listov. Recenzie paradajky Catherine Great F1 hovoria, že v jednej kefke môže byť 5 - 6 plodov.

Ako vyzerajú plody

Samotné paradajky sú okrúhle, ich pokožka je hustá, keď sú ešte nezrelé, majú belavý odtieň a keď sú zrelé, sú šarlatové. Hmotnosť - 250 - 350 g. Paradajková dužina je šťavnatá, mäsitá. V zime vyhrievané skleníky od 1 m2 je možné zbierať v množstve 26 - 30 kg.

Výhody a nevýhody

Medzi výhody tejto odrody paradajok patrí:

  • odolnosť proti mozaikovému ochoreniu, verticilóza, hnedá (olivová) škvrna, nematódy;
  • vysoká produktivita;
  • ak sa bude venovať náležitá starostlivosť, potom sa plody po dozretí prvých kefiek nezmrštia, ako je to v prípade Býčie srdce;
  • puzdrá sú odolné voči stresu, to znamená, že sa neboja zmien teploty;
  • ovocie vynikajúcej chuti a dobrej prezentácie, nepraskajúce;
  • veľké množstvo vitamínov a minerálov prospešných pre zdravie;
  • ovocie je prenosné, skladované veľmi dlho.

paradajka ekaterina skvelý vzhľad

Medzi mínusy stojí za zmienku:

  • hybridy, a preto nie je možné z nich odoberať semená a rastliny, inak budú rásť rastliny, ktoré nebudú mať vlastnosti materského kríka;
  • paradajky sa môžu pestovať iba vo vyhrievaných skleníkoch;
  • keďže kríky sú vysoké a neurčité, je potrebné ich zviazať a pripnúť.

Ako zasiať semená a ďalej rásť

Na pestovanie sadeníc sa semená vysádzajú do pôdy začiatkom marca alebo koncom februára. Semená, ktoré sú v predaji, už boli spracované, nemusia sa dezinfikovať, nemôžete ich umiestniť do roztoku manganistanu draselného. Je pravda, že sa odporúča držať ich v rastovom stimulátore, aby sa lepšie klíčilo.

Najlepšie je nepotápať sa, ale okamžite ich zasadiť do rašelinových šálok, do úrodného substrátu vyrobeného zo zeme, humusu a malého množstva popola.

Keď sa objavia prvé výhonky, umiestnite sadenice na jasné svetlo a vodu s miernym pôsobením teplej usadenej vody. Keď je viditeľný prvý pár pravých listov, naklíčte klíčky komplexným hnojivom v tekutej forme.

Pripravte pôdu v skleníku na výsadbu, uvoľnite ju a zmiešajte s kompostom. A ako pieseň hovorí: „Sadil som záhradu sám, zalejem ju sám,“ zasadil sadenice do skleníkov od 1. mája alebo od polovice mája. Je lepšie to urobiť po pestovaní zelenej zeleniny v skleníku: uhorky, kapusta. Vykopajte diery na výsadbu, od seba vzdialené 40 cm, pretože stonky sú vysoké, kríky samotné sa šíria a potrebujú veľa miesta. Krmte dvakrát ročne mulleínom alebo fosforom a draslíkom.

Uistite sa, že kríky sú pripevnené k mrežiam mäkkou handričkou. Nechajte 1 - 2 stonky na kríku, a keď dorastú dosť, potom ich pritlačte.

Ostatné neurčené hybridy firmy

Okrem „Kataríny Veľkej“ má spoločnosť v názve aj neurčité hybridy so slovom „Veľká“, ktoré majú podobné charakteristiky: paradajka Alexander Veľký F1, Vladimír Veľký F1, Ríša F1, cisárovná F1, Ruská ríša F1, Peter Prvý F1. Pozrime sa na ich popis nižšie.

catherine the great vladimir great

výhody

Vo svojich vlastnostiach sú podobné Bull Heart, ale majú tie najlepšie vlastnosti. Vyznačujú sa veľkým ovocím. Hmotnosť ovocia nie je menšia ako 250 - 300 g. Alexander Veľký F1 môže pestovať ovocie s hmotnosťou do pol kilogramu.

Odroda Alexander Veľký F1 a paradajka Vladimír Veľký F1, keď sú úplne zrelé, majú na stopke tmavo zelené plody s tmavou škvrnou a keď sú zrelé, červenkasto-hnedé. Všeobecne sa predpokladá, že čím tmavšia je farba ovocia, tým viac antioxidantov obsahuje.

Odolné proti verticilóze, mozaikovým chorobám, hnedým škvrnám. Kvôli odolnosti voči chorobám sa kríky nemusia postrekovať pesticídmi. Opatrenia na zvýšenie výnosu v skleníku: kríky sú napojené, napájané, zviazané a odrezané nevlastnými synmi.

paradajka ekaterina veľká v skleníku

Odrody sú navyše odolné voči stresu, to znamená, že plody sa objavujú aj pri nedostatočnom osvetlení a náhlych zmenách teploty. Majú vysoký výnos: môžete zbierať v obyčajnom skleníku z filmu od 1 m2 Každý po 25 - 28 kg. Ovocie je možné zbierať od júla, jesť čerstvé, pripravovať šaláty.

Mäso nie je obyčajné červené, ale má jasne malinovú farbu, má vysoký obsah cukru a je šťavnaté. Paradajky navyše obsahujú lykopén. Je to antioxidant, ktorý má veľké výhody pre ľudské zdravie. Ak budete jesť túto zeleninu každý deň, uzdravíte svoje telo, očistíte ho a posilníte imunitný systém.

Všetky plody sa ľahko prepravujú, pretože na rozdiel od hovädzieho srdca majú hustú pokožku. Okrem toho tie plody, ktoré sa pozberajú trochu nezrelé, vydržia až 2 mesiace, to znamená, že sa môžu servírovať pri silvestrovskom stole.

Zelenina sa môže konzervovať v sudoch s kôprom a listami hrozna. Nie sú vhodné na solenie v pohári, pretože sú príliš veľké.

Ovocie na konáre nezrátajú okamžite, ale postupne. Na jednom kríku môžete vidieť kefy so zrelými paradajkami a čerstvo nasadené ovocie.

Determinančné hybridy vyvinuté spoločnosťou

Medzi ne patrí princezná F1 a železná dáma F1, ktoré chovala rovnaká spoločnosť. Majú vlastnosti podobné neurčitým odrodám, ale kríky sú kompaktné. Dávajú vysoké výnosy. Môžu byť vysadené nielen pod filmom, ale aj na otvorenom priestranstve.

Všetky tieto rajčiaky majú teda veľa výhod kombinujúcich najlepšie vlastnosti hybridnej a odrodovej zeleniny (veľká veľkosť, sladká chuť).

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica