Charakteristiky a opis odrody paradajok Fatima

Paradajka Fatima je skutočným nálezom milovníkov pestovania zeleniny. Táto odroda paradajok je nenáročná na údržbu a prináša veľa úrody. Než začnete pestovať paradajky, musíte sa oboznámiť s funkciami tohto procesu.

charakteristický

Opis a vlastnosti odrody paradajok Fatima pomôžu začiatočníkom podrobnejšie študovať jej charakteristické vlastnosti.

Rastlina patrí k skorým dozrievajúcim odrodám paradajok, ktoré dozrievajú len pár mesiacov po výsadbe sadeníc na otvorenom priestranstve. Zrelé kríky dorastajú do 45-70 centimetrov. Keď sa pestujú v skleníkoch, ich výška môže byť viac ako 80 cm a postupom času sa na kríkoch tvoria pomerne veľké plody s hmotnosťou asi 500 gramov. Vonku sú pokryté červenkastou hladkou pokožkou, pod ktorou je mäsitá konzistencia. Ovocie chutí sladko a veľmi príjemne.

Hlavnou výhodou tejto odrody je odolnosť voči chorobám. Rastlina takmer nikdy netrpí neskorou plesňou, o čom svedčia početné recenzie ľudí, ktorí sa zaoberajú pestovaním paradajok fatima.

Výsev semien

Sadenice môžete pestovať v ktorejkoľvek oblasti našej krajiny. Výsev semien sa odporúča začiatkom alebo v polovici marca.

Príprava sadivového materiálu

Semená, ktoré ste sami zozbierali, sa musia pred výsadbou spracovať. Na tento účel sa odporúča použiť slabý roztok manganistanu draselného. Ak sú semená staršie ako jeden rok, musia sa pred spracovaním niekoľko hodín namočiť do teplej vody.

semená paradajok fatima

Zakúpené semená sa nemusia spracúvať, pretože namáčanie môže poškodiť iba klíčenie.

Príprava pôdy

Pri príprave zmesi na kvetináče musíte použiť záhradnú pôdu. Môže obsahovať značné množstvo patogénov a iných škodlivých mikroorganizmov. Aby ste sa úplne zbavili možných zdrojov infekcie, odporúča sa dekontaminovať pôdu. To je možné dosiahnuť naparovaním. Aby sa to dosiahlo, pôda sa vloží do cedníka a nechá sa stáť 10 minút na panvici s vriacou vodou.

Výsadba semien

Najskôr je potrebné naplniť nádoby predtým pripravenou zeminou, po ktorej sa v nej vytvorí niekoľko malých drážok, nie viac ako 5 cm a do každej z dier sa umiestni niekoľko semien. Vzdialenosť medzi nimi by mala byť asi dva centimetre, ale je možné viac. Po umiestnení všetkých semien do drážok musia byť posypané zemou a napojené.

Výsadba sadeníc

Sadenice sa vysádzajú začiatkom mája na otvorenom priestranstve.Ak ich plánujete pestovať v skleníku, sadenice je možné vysadiť v polovici apríla.

Prípravok na sadenie

Niekoľko dní pred výsadbou sadeníc do zeme sa musí ošetriť špeciálnymi stimulanciami. Na tento účel môžete použiť lieky ako Immunocytofit alebo Epin. Využitie týchto prostriedkov niekoľkokrát urýchli rast mladých kríkov.

Príprava pôdy

Takmer všetky paradajky sa musia vysádzať do pôdy, ktorá obsahuje veľké množstvo živín. Preto by sa malo miesto pred výsadbou ošetriť minerálnymi hnojivami. Na tento účel môžete použiť kompost, fosfor a humus draselný.

Okrem toho by sa mala pôda vopred uvoľniť do hĺbky asi 10 - 15 cm, čím sa zbaví kôra vytvorená v hornej pôdnej vrstve.

Výsadba sadeníc

Sadenice paradajok sa pestujú v malých dierkach hlbokých asi 15 cm, vzdialenosť medzi nimi by mala byť 40 - 50 cm. Sadenice by sa mali vysádzať v pravom uhle. V blízkosti vysokých kríkov sa odporúča inštalovať špeciálne kolíky alebo podväzkové pásy.

na tanieri je fatima

Starostlivosť

Každá rastlina si vyžaduje starostlivú starostlivosť a paradajky nie sú výnimkou.

zalievanie

Paradajkové kríky nerastú dobre v suchej pôde, preto ich musíte pravidelne zalievať. Ak je vonku počasie často zamračené, stačí ich zalievať raz týždenne. V slnečných a horúcich dňoch by sa to malo robiť každé 2 až 3 dni.

Vrchný dresing

Rastlina sa odporúča kŕmiť niekoľkokrát za sezónu. Prvé kŕmenie sa uskutočňuje jeden a pol týždňa po vysadení kríkov na otvorenom priestranstve. Na tento účel sa používajú špeciálne zmesi vyrobené z superfosfátu, mulleínu a dusičnanu.

záver

Pestovanie paradajky Fatima môže pestovať nielen profesionálny pestovateľ zeleniny, ale aj začiatočník. Stačí to preto, aby ste dôkladne preštudovali vlastnosti výsadby tejto odrody paradajok.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica