Charakteristiky a opis odrody paradajky Indigo Rose

Paradajky Indigo Rose sa právom považujú za skutočný zázrak výberu. Toto je inovatívna odroda, ktorá si získala svoju značku v roku 2015. Za svoj vynález vďačíme chovateľom z University of Oregon v USA. Charakteristickým znakom tejto odrody je modrá farba rajčiaka. Je to jedinečná odroda, stále jediná na svete. Napriek svojmu nedávnemu vzhľadu si táto odroda paradajok získala na trhu obrovskú popularitu, a to nielen kvôli jej neporovnateľnej farbe, ale aj vďaka svojmu jedinečnému zloženiu. Aké je tajomstvo? Poďme na to.

Ide o to, že farba tejto odrody v bohatom modrofialovom odtieni je možná v dôsledku prítomnosti určitej látky nazývanej antokyanín v ovocí. Práve vďaka vysokému obsahu antokyanov v ovocí sa takéto odrody paradajok nazývajú „super strava“. Prečo bola táto odroda objavená v Spojených štátoch a získala tam obrovskú popularitu? Trik je v tom, že problém s nadváhou je pre Američanov skutočnou pohromou. A látka antokyanín efektívne spaľuje tuky, čím bojuje proti problému obezity.

Je tiež veľmi dôležité jesť také paradajky, dokonca aj pri cukrovke. Pred vynálezom tohto druhu paradajok sa našli antokyány v takom hojnom množstve vo všetkých modrých bobúľach: čučoriedkach, čučoriedkach, brusniciach, čiernych rybízoch. Teraz dokonca aj paradajky dokážu veľmi efektívne bojovať s týmito kíl.

Čo je táto odroda

Pretože táto jedinečná odroda je zaujímavá práve pre zvláštne sfarbenie plodov, začneme popisom odrody s vlastnosťami samotnej zeleniny. Zeleninová „zámorská“, rovnako ako jej názov. Budeme mu len hovoriť Rose.

Ovocie samo o sebe je okrúhlou zeleninou, na začiatku formovania je zelenej farby (ako bežné paradajky), keď dozrieva, získava bohatú modrofialovú farbu, ktorá sa blíži k čiernej. Vo vnútri má ovocie jasnú šarlátovú farbu, ktorá je súčasťou všetkých ostatných príbuzných. Hmotnosť plodu dosahuje 40 - 50 gramov, všetka zelenina na kríkoch je jednotná, približne rovnaká, farba sa môže meniť od rovnomerne modrej po modro-červenú (špička ovocia je červená).

Zelenina chutí sladko, skôr hustá konzistencia, dobre znáša prepravu vďaka svojej elegantnej a jednotnej veľkosti ovocia, má veľmi obchodovateľný a slušný vzhľad.

paradajka indigo ruže

Je dôležité to vedieť! Výhodou tejto odrody je zvýšená odolnosť proti takému bežnému ochoreniu, ako je šedá hniloba. Táto odroda patrí k určujúcim rastlinám, ktorých rast je obmedzený.Rastie dobre v miestnostiach a na balkónoch, preto sa používajú špeciálne kontajnery a kontajnery. Tento spôsob pestovania má vynikajúcu dekoratívnosť a vždy budete mať po ruke nielen zdravú a chutnú zeleninu, ale aj skvelú a jedinečnú dekoráciu pre váš domov alebo byt.

Pri vytváraní tejto odrody chovatelia použili gén čučoriedky a gén snapdragon. Vďaka tejto kombinácii génov je inovatívna odroda veľmi odolná voči plesni.

Recenzie naznačujú, že toto paradajka nebola nakazená ani plesňou chorého príbuzného inej odrody. Toto je veľmi zriedkavá kvalita pre všetky v súčasnosti existujúce odrody paradajok.

výrez z paradajok

Charakteristiky tohto rajčiaka by neboli úplné bez opisu všetkých jeho výhod. Tie obsahujú:

 1. Vysoká produktivita.
 2. Dekoratívne a exotické.
 3. Odolné voči všetkým chorobám.
 4. Vynikajúca prepraviteľnosť.
 5. Výhody pre telo v boji proti kilogramom navyše.
 6. Hypoalergénny.
 7. Skvelá chuť.
 8. Nenáročnosť v pestovaní a starostlivosti.
 9. Je zvláštne, že ruža vydrží teplotné extrémy pevne.
 10. Dobrá odolnosť proti mrazu. Odoláva mrazom až do mínus 5 stupňov.

Medzi nedostatky tejto odrody je možné zaznamenať relatívne oneskorené zrenie, krátku trvanlivosť plodov a potrebu správneho formovania kríka.

Tieto rajčiaky môžete zbierať po 80 - 100 dňoch po výsadbe.

Priaznivé vlastnosti

Okrem vyššie uvedených schopností tohto rajčiaka spaľovať nadbytočný tuk, má pre ľudský organizmus oveľa pozitívnejšiu vlastnosť:

 1. Pravidelná konzumácia rajčiakov tejto odrody výrazne znižuje riziko cievnych ochorení.
 2. Výskum ukázal, že konzumácia paradajok môže inhibovať tvorbu rakovinových buniek.
 3. Pravidelná konzumácia paradajok posilňuje steny krvných ciev.
 4. Podľa najnovšieho výskumu obsahujú rajčiaky látku, ktorá posilňuje videnie.

Pestovateľské pravidlá a pravidlá starostlivosti

Starostlivosť o túto odrodu je veľmi nenáročná a ak chcete pestovať paradajky vynikajúcej kvality, mali by ste dodržiavať tieto odporúčania:

pravidlá starostlivosti

 1. Semená sa musia pred výsadbou namočiť a čakať na opuch, potom by sa mali ošetriť slabým roztokom manganistanu draselného.
 2. Výsev semien je potrebný v mäkkej a voľnej pôde.
 3. Po výsadbe semien sa musí pôda postriekať postrekovačom, odporúča sa denné zalievanie, kým semená klíčia.
 4. Ako sadenice rastú, je potrebné rastliny pravidelne kontrolovať a odstraňovať slabé a neživotaschopné rastliny.
 5. Sadenice sa musia kŕmiť iba vtedy, ak nie sú dostatočne silné pred obdobím výsadby na otvorenom priestranstve.
 6. Po výsadbe na otvorenom priestranstve sa musí pôda orezať trieskami alebo ihlami.

Dodržiavaním týchto jednoduchých odporúčaní môžete nezávisle pestovať vynikajúce paradajky Indigo Rose. A vynikajúce a krásne paradajky budú vždy prítomné na vašom stole a v dome alebo na pozemku bude vynikajúca a jedinečná dekorácia. Tento druh rajčiaka je vhodný na čerstvú spotrebu a na spracovanie.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica