Charakteristiky a opis odrody rajčiaka kráľa veľkého

Neexistuje jediný pestovateľ zeleniny, ktorý nemiluje ani nepestuje veľkoplodé paradajky. Chovatelia často venujú pozornosť chovu takýchto paradajok. Medzi nimi je kráľ veľkých, skutočný gigant, ktorý sa objavil celkom nedávno v roku 2010.

Charakteristické znaky odrody

Kráľovské paradajky sú pomenované. Výška kríka v dobrých podmienkach pestovania dosahuje dva metre, v otvorenom poli - 180 centimetrov. Gigant patrí medzi druhy sezóny, pretože dozrieva 110 až 115 dní po vyklíčení.

semená paradajok veľké

Milovníci zeleniny sa obzvlášť zaujímajú o vzhľad paradajok. Plody majú množstvo výhod:

 • jasne červená farba;
 • okrúhlosť s miernym sploštením;
 • hmotnosť od päťsto gramov do kilogramu;
 • hustá, lesklá pokožka, nepraskajúca;
 • mäsitá šťavnatá dužina;
 • dezertná chuť;
 • dlhá konzervácia, vhodnosť na prepravu.

Odroda je oceňovaná vysokým výnosom - z jedného až desiatich metrov štvorcových sa zozbiera osem až desať kilogramov paradajok.

vzhľad veľkého kráľa paradajok

Vonkajšie pestovanie

Neurčité odrody paradajok sa pestujú najlepšie v skleníkoch, ale vonku v teplom podnebí.

Prípravok na sadenie

Koncom marca je potrebné zasadiť kráľa veľkého druhu pre sadenice. Tento spôsob pestovania umožňuje získať vysoko kvalitné plodiny a rastliny sú odolnejšie voči chorobám a škodcom.

Výsadba semien paradajok sa riadi osobitným plánom:

 1. Začnite prípravou semien. Vyberajú sa, odmietajú nekvalitné. Vkladanie do tenkého plátna ponoreného do roztoku manganistanu draselného na pätnásť až dvadsať minút. Namočenie v rastovom stimulátore na deň alebo dva zvýši klíčivosť materiálu.
 2. Pôda je pripravená pre kráľa veľkých výživných paradajok. Musí dobre prechádzať vlhkosť, dýchať a musí sa skladať z užitočných prvkov. Najlepšou možnosťou by bola špeciálna zemiaková zmes na zeminy zakúpená v obchode.
 3. Pôda by sa mala dezinfikovať. Na to nalejte vriacu vodu na nádoby s pôdou. Niektorí záhradníci vkladajú do rúry živnú pôdu a pomaly ju zohrievajú.
 4. Paradajky sa vysádzajú desať dní po dezinfekcii zeme. Počas tejto doby je pôda nasýtená prospešnými mikroorganizmami.
 5. Hĺbka sejby až jeden centimeter, už nie.
 6. Paradajky sú umiestnené na dobre osvetlených parapetoch. Starostlivosť o sadenice zahŕňa včasné zalievanie.
 7. Keď sa objavia prvé dve pravé listy, je potrebné sadenice ponoriť.

Sadenice sú zvyčajne pripravené na opätovnú výsadbu, keď sú staré 60 až 65 dní.Malo by to byť so silným kmeňom a na ňom už bude pripevnená kvetinová kefa.

vzhľad veľkého kráľa paradajok

Výsadba na otvorenom priestranstve, starostlivosť

Hneď ako hrozba nočného mrazu pominie, paradajky sa pripravujú na výsadbu. Najlepšími susedmi kráľa veľkých odrôd paradajok budú postele so špenátom, petržlenom, uhorkami, kapustou.

Vysádzajú sa na otvorenom priestranstve začiatkom mája. Robia to v zamračenom dni, aby slnko nepálilo listy paradajok. Stonky sadeníc dôkladne prehlbujte. Vedľa paradajkových kríkov je vrazený kráľ veľkých kolíkov, aby ich okamžite priviazali. Môžete tiež pripraviť mrežu s drôtom natiahnutým vodorovne.

Opis starostlivosti zahŕňa postupy:

 • glazúra;
 • kŕmenie v intervaloch dvoch týždňov;
 • zovretie na vytvorenie puzdra v jednom alebo dvoch stonkách;
 • uvoľnenie pôdy.

Akonáhle sú plody jasne zafarbené, zberajú sa.

zalievanie sadeníc paradajok

Funkcie pestovania v polykarbonátovom skleníku

Moderné typy polykarbonátových skleníkov si získali priazeň pestovateľov zeleniny. Vyzerajú nielen esteticky, ale paradajky v nich rýchlo dozrievajú a dosahujú veľkú váhu. Pravidlá vykládky zahŕňajú tieto body:

 1. Sadenice sa vysádzajú vo večerných hodinách, aby sa znížilo zaťaženie rastlinných rastlín.
 2. Sadenice sa od začiatku apríla prenášajú do vyhrievaného skleníka do nevyhrievaného skleníka - začiatkom mája. Teplota vzduchu v skleníku by mala dosiahnuť 25 stupňov nad nulou.
 3. Hĺbka výsadby je pätnásť centimetrov.
 4. Použite dvojradové alebo striedavé poradie pristátia. Pre vysokých ľudí je dôležité udržiavať vzdialenosť šesťdesiat centimetrov.
 5. Každá kefa rajčiaka sa postrieka oxychloridom meďnatým, aby sa predišlo chorobám.
 6. Po výsadbe sa paradajky hojne zalievajú. Potom je vlhkosť po dobu dvoch týždňov minimálna. Potom sa hojne prepínajú do zavlažovacieho režimu v množstve trikrát až štyrikrát týždenne, ráno.

Polykarbonát, z ktorého je skleník vyrobený, je materiál, ktorý dokonale chráni paradajky pred škodlivým slnečným žiarením. Moderný dizajn pomôže dosiahnuť dobrú úrodu v oblastiach, kde teplo zriedka vyzerá.

Práve v skleníkoch môžete z rajčiakov získať väčšie ovocie ako na otvorenom priestranstve.

paradajky kráľ veľké v skleníku

Čo hovoria záhradníci o kráľovi obra

Charakteristika zeleninovej rastliny z pery záhradníkov je iba najvyššia. Tu a pohodlie pestovania paradajok v skleníku a vynikajúca chuť veľké paradajkya zdravotné prínosy rastliny. A to všetko je skutočne pravda. Vynikajúci opis kráľa veľkej odrody paradajok v recenziách a na fotografii vám umožňuje venovať pozornosť tejto nerozhodnosti. Ak máme pestovať paradajky, potom tie, ktoré vás potešia úrodou, veľkosťou ovocia a vynikajúcou chuťou. Koniec koncov, je pre mňa potešením sláviť na veľkých dezertných druhoch paradajok.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica