Charakteristika a opis odrody paradajok Kráľ trhu, jej výnos

Paradajkový kráľ trhu je kríženec patriaci do kategórie skorých odrôd. Jeho hlavným účelom je pestovanie vonku. Názov kultúry je veľmi významný. Výsledkom pestovania je krásne červené ovocie, ktorého hmotnosť môže dosiahnuť 300 gramov. Tvar rajčiaka je okrúhly, hladký. V nezrelom stave je svetlozelená, v konečnom stave je jasne červená.

História vzhľadu

Túto hybridnú odrodu chovali domáci chovatelia na území Ruskej federácie. Kráľ trhu prešiel v roku 2009 štátnou registráciou. Od tej doby je všeobecne známe a uznávané mnohými záhradníkmi, ktorí sa zaoberajú pestovaním paradajok f1 Kráľ trhu ii pre seba, a farmármi, ktorí zvládli pestovanie tejto plodiny v priemyselnom meradle.

všeobecné informácie

Charakteristiku tohto hybridu majú radi mnohí letní obyvatelia a poľnohospodári. Kráľ trhu patrí k odrodám s priemernou dobou zrenia. Od okamihu, keď sa sadenice vysadia do zeme, prebehne približne 95 - 105 dní, kým sa neobjavia prvé plody. Charakter - determinant, štandard.

Najlepšie zo všetkého je, že sa paradajka správa na otvorenom poli, pretože sa chovala špeciálne pre tieto podmienky. Výnos odrody neporušuje rekordy, ale môže sa pochváliť stabilitou a kvalitou. Ak sa postaráte o úrodu a zasiate semená správne, potom môžete počas sezóny z jedného štvorcového metra ľahko zozbierať až 12 kilogramov krásneho ovocia.

Kráľ trhu sa líši od ostatných odrôd vo vynikajúcej kvalite ovocia. Paradajky sú veľmi rovné, hladké a odolné proti praskaniu. Vďaka týmto výhodám sú tieto paradajky vynikajúcou voľbou na trhu.

Chuťové vlastnosti podľa opisu odrody na obale osiva sú vynikajúce. Antioxidačné vlastnosti paradajok, vysoký obsah vitamínov, minerálov a kyselín sú dôvodmi, prečo sa tieto plody dajú ľahko použiť vo výžive. Ich výhody pre telo sú veľké.

kráľ trhu

Hlavné vlastnosti ovocia sú tieto:

 • hmotnosť - do 300 gramov;
 • krásna farba;
 • pretiahnutý tvar;
 • množstvo sušiny je menšie ako 5%.

Paradajky sú chutné. Vďaka veľkému množstvu minerálov vytvárajú vynikajúcu šťavu. Odroda nie je vhodná na konzervovanie kvôli dostatočne veľkej hmotnosti ovocia. Pre tých, ktorí stále chcú vyskúšať paradajky kráľa trhu v solenej forme, odporúčame solenie v sudoch, vaniach. Kráľ trhu je vhodný na výrobu sušených paradajok.

Klady a zápory

Tento hybrid má oproti iným odrodám množstvo výhod:

 • odolné voči suchým klimatickým podmienkam;
 • vykazuje rezistenciu na vývoj chorôb;
 • dáva nádhernú úrodu;
 • vykazuje vynikajúcu chuť.

Opis odrody obsahuje aj nevýhody:

 1. Kráľ trhu je zónová odroda, takže jej pestovanie je možné iba v južných oblastiach krajiny.
 2. Nemožnosť konzervovania ako celku.

odroda paradajok

Napriek niektorým nevýhodám, veľmi relatívnym, má odroda veľké množstvo fanúšikov, ktorí už niekoľko rokov nemenia svoj obľúbený hybrid a zanechávajú iba dobré recenzie.

Rastúce vlastnosti

Paradajka je určená na pestovanie vonku. To je možné dosiahnuť dvoma spôsobmi:

 • priame siatie: semená sa vysádzajú priamo do zeme;
 • pre sadenice.

Ak sa paradajka použije na ďalšie spracovanie, praktizuje sa priame siatie. Podmienky zberu sú znížené, ale to výrazne znižuje náklady na pestovanie plodiny, čo znamená, že zvyšuje úroveň možného zárobku.

Ak sa rajčiaky predávajú na trhu v čerstvom stave, musí sa pestovanie začať siatím sadeníc. Ak región nie je príliš teplý, môžete skúsiť prechod na skleník.

Kráľ trhu je určený na pestovanie na otvorenom poli a vďaka svojej láske k množstvu tepla a schopnosti tolerovať nedostatok vlhkosti sa stáva ideálnou voľbou pre záhradkárov.

Ako teplé južné oblasti, ktoré sú ideálne pre pestovanie tejto odrody, môžete pomenovať:

 • Astrachánska oblasť;
 • Krasnodarský kraj;
 • Krymu.

Ak sa kultivuje v strednom pruhu, môžete získať úrodu, ale nebude taká kvalitná a bohatá ako na juhu. Odroda sa stáva menej rezistentnou na vývoj chorôb a škodcov. Tieto paradajky dokonale tolerujú zvýšené teploty.

Tomato Kráľ trhu je veľmi citlivá kultúra. Pri pravidelnom kŕmení reaguje dobre tvarovanou kríkom a chutným ovocím. Hnojivo používané pre kráľa trhu musí byť zložité.

kradnutie

Počas rastu kríkov by sa malo očakávať vytvorenie dvoch stoniek. Prerezávanie vám pomôže získať správny tvar vašej rastliny.

starostlivosť o paradajky

Po vytvorení kvetov na prvej vytvorenej kefke sa označí začiatok vzhľadu 2 nevlastných synov. Najsilnejší z nich rastie priamo pod touto kefou. S frekvenciou asi raz za 11 dní by sa mali nevlastní syn odstrániť.

Počasie v deň odstránenia nevlastných synov by malo byť slnečné a teplé. Odporúča sa vykonať manipuláciu ráno alebo pred obedom, v takom prípade bude mať rana čas na uzdravenie, čím sa zníži riziko infekcie, ktorá sa dostane na miesto poruchy. Aby sa uzdravenie stalo čo najrýchlejšie, posypte prúžok dreveným uhlím alebo popolom. Stepsonovci by mali byť odstránení rukami a odlomení.

Rastliny by sa nemali pásť večer. Niektorí letní obyvatelia dokonca pestujú neurčité odrody na dvoch stonkách. Deje sa to však iba s malým počtom kríkov. Potom by mal byť nevlastný syn ponechaný nad prvou kefou a následne zviazaný osobitne a ďalej rozvíjaný.

Ovocie zozbierané z trhu King môže byť skladované po dlhú dobu, teplota by mala byť izbová teplota. Ak existuje potreba prepravy, môžete si byť istí, že to paradajky dobre tolerujú, a preto je kráľ trhu jednou z najobľúbenejších hybridných odrôd poľnohospodárov v južnom Rusku.

Choroby a škodcovia

Kráľovnou trhu sú druhy paradajok odolné voči chorobám, ale môžu tiež trpieť infekciami. V drvivej väčšine prípadov Bush trpí chorobami, ako je Alternaria.

paradajkový výhonok

Na boj môžete použiť drogy ako:

 • Anthracol;
 • tetovanie;
 • Consent.

Ďalším problémom, ktorý predbieha paradajky opísanej odrody, je bakteriálne špinenie.Ak sa nájdu kríky trpiace chorobou, mali by sa okamžite zničiť, zvyšné rastliny sa bezodkladne ošetria zmesou Bordeaux. Nezabudnite na pôdu, ktorej dezinfekcia je zárukou zastavenia šírenia choroby.

Kráľom trhu je kultivar, ktorý rastie predovšetkým vonku. To má jednu nevýhodu: je ťažké kontrolovať výskyt škodcov, ktorí môžu zničiť rastlinu. Napríklad medzi najčastejšie sa vyskytujúce „susedia“ medveďa a slimáka paradajky.

Môžete bojovať proti slimákom pomocou ľudových liekov. Je ľahké pripraviť riešenie, pretože potrebujete ingrediencie, ktoré sú v každej domácnosti:

 • korenené korenie;
 • suchá horčica;
 • voda.

Po zmiešaní všetkých zložiek v rovnakom pomere voda na území obsadenom slimákmi rýchlosťou 1 polievková lyžica roztoku na meter štvorcový.

Môžete sa tiež vysporiadať s medveďom. Starostlivé odstraňovanie burín z rajčiakov, ošetrenie pomocou prípravku s názvom „Thunder“ pomôže vyriešiť tento problém.

Je možné, že Bush infikuje chrobáky Colorado. Boj proti nim je obvyklou vecou pre všetkých záhradníkov. Úlohu môžete zjednodušiť pomocou moderného lieku „Prestige“.

Kŕmenie rastlín by malo byť pravidelné. Najlepšie zo všetkého je, že odroda prijíma prípravky obsahujúce meď a dusík. Nasledujúce jednoduché odporúčania pre starostlivosť o paradajky vám umožnia získať svetlé chutné paradajky.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica