Charakteristiky a popis semien paradajky autora od šľachtiteľa Myaziny

Semená paradajok sú pravdepodobne najviac požadované na poľnohospodárskom trhu. Bez tejto populárnej zeleniny sa v skutočnosti nemôže žiadna kuchyňa v domácnosti postarať. Takýto dopyt po rajčiakoch prispieva k zvýšenému dopytu po nich a tým k zvýšeným požiadavkám na odrody rajčiakov samotných. Autorove odrody paradajok sa v modernom svete stali veľmi populárne.

Lyubov Myazina je tak slávny chovateľ a autor rôznych odrôd paradajok. Vo svojej osobnej zbierke podľa vlastného výberu už existuje 25 odrôd paradajok: 11 odrôd nedosahujúcich minimálnu veľkosť pre otvorenú pôdu (rôznych tvarov a doby zrenia), 11 veľkoplodých odrôd paradajok a 3 odrôd čerešní.

Okrem odrôd paradajok autorova amatérska zbierka doplnila 39 hybridov, z ktorých 15 sú poddimenzované odrody, ktoré sú vynikajúce pre otvorenú pôdu aj skleníky. Tieto odrody sú čoskoro dozrievajúce. Ich hlavným účelom je priemyselná výroba štiav, kečupov, omáčok.

V súkromnej zbierke autora sú okrem paradajok papriky a uhorky, ovocie chýba.

Trocha histórie

Aby ste sa rozhodli kúpiť semená od tohto autora, musíte sa s ňou lepšie spoznať.

Láska úspešne pracovala mnoho rokov v Moldavskom výskumnom ústave rastlinného a zavlažovaného poľnohospodárstva. Práve tu získala potrebné skúsenosti a stala sa špičkovým špecialistom. Jej učiteľkou bola profesorka, doktorka poľnohospodárskych vied, Guseva Lyudmila Ivanovna, známa v celom Sovietskom zväze.

Výhody paradajok Myazina

Paradajky Myaziny majú množstvo výhod. Hlavnou výhodou takýchto hybridov sú prírodné metódy opeľovania, chovateľ opeľuje rastliny ručne.

Pri výrobe odrôd autor využíva výlučne metódu prirodzeného výberu, keď sa po mnoho rokov vyberajú a vyvíjajú iba tie najlepšie odrody tejto zeleniny.

V zbierke chovateľov teda nie sú geneticky modifikované plody.

Všetky uvedené odrody a hybridy sú uvedené v štátnom registri Ruskej federácie.

Vysokú kvalitu zeleniny potvrdzujú autorské osvedčenia a patenty.

Účel zeleniny

Autor odporúča používať všetky odrody paradajok na:

  1. Príprava čerstvých šalátov.
  2. Použitie paradajok rôznych farieb na plnené jedlá.
  3. Mrazenie na zimu.
  4. Príprava štiav.
  5. Varenie kečupov, omáčok, lecho.
  6. Konzervované rajčiaky vo forme morenia alebo morenia.
  7. Varenie paradajkovej pasty a rôznych dresingov pre boršč.
  8. Na sušenie paradajok.

paradajky z myaziny

Mnohé ďalšie možnosti varenia závisia od vašej fantázie a preferencií. Hosteska, ktorá vysadila niektorú z odrôd paradajok, určite príde na to, ako ich úspešne uplatniť.

Odroda odrôd paradajok od spoločnosti Myazina vám umožňuje vybrať si požadovanú odrodu alebo hybrid pre každú chuť a rovnomernú farbu. Farebná schéma paradajok tohto autora je rôzna: vo svojej zbierke sú červené, žlté, oranžové, ružové a dokonca hnedé paradajky.

Pokiaľ ide o dozrievanie, existujú aj odrody dozrievajúce a neskoré odrody a hybridy.

Stručná charakteristika rajčiakov z hľadiska zrelosti

Aby sme vám pomohli správne sa rozhodnúť, nechajte sa krátko zaoberať odrodami paradajok podľa času ich dozrievania.

Veľmi skoré odrody

Väčšina z týchto paradajok je v zbierke našich chovateľov: 36 odrôd, sú to: Športovec, Zlatá svokra, Skorá snehobiela, Moskva, Škôlka, Katrina, Dieťa, Severná kráľovná, Kúzlo, Snehuliak, Moja láska, Cherripalchik, Cerrinano, Snehová kráľovná, Super cena, Gladiátor, Chanson a mnoho ďalších.

Takéto rajčiaky sa považujú za veľmi skoré, pretože úroda sa začína zbierať už 85 až 90 dní po výsadbe semien. Takmer všetky tieto odrody paradajky vyžadujú štípanie, tvoria zoskupenia, majú vynikajúcu prezentáciu a dobrý vkus. Všetky deklarované skoré odrody sú vysoko výnosné a vhodné ako na čerstvú spotrebu, tak na spracovanie.

Pokiaľ ide o veľkosť ovocia, sú veľmi rozmanité: ovocie je veľké a malé paradajky - čerešňa... Farebná škála tejto zeleniny je tiež veľmi rôznorodá: existujú obvyklé šarlátové paradajky aj veľmi nezvyčajné paradajky zafarbené na slnku.

Stredne skoré odrody

Tieto rajčiaky sú tiež vysoko produktívne. Zralá zelenina sa začne zbierať 90 - 105 dní po výsadbe semien. V súkromnej zbierke Lyubov je 27 druhov takýchto odrôd: fregata, sneženie, Kudesnik, Zastolny, šarlatové plachty, vévoda, extrémna a ďalšie. Sú tiež veľmi vhodné na konzerváciu, čerstvú spotrebu. Zelenina je odolná voči praskaniu, má vynikajúci vzhľad a vynikajúcu chuť. Tieto rajčiaky majú rôzny tvar aj farbu. Existujú plody pravidelného guľatého tvaru, dlhé a tenké, v tvare papriky, jasne červené plody a bohatú žltú farbu.

krása z myaziny

Pestovateľské metódy

Tieto odrody paradajok od autora sa pestujú rovnako ako ostatní príbuzní.

Ale sú tu nejaké nuansy.

Dôležité mať na pamäti! Ultra skoré odrody sú vhodné na pestovanie v skleníkoch. Inak v našom pásiku na otvorenom priestranstve môžu zomrieť počas nočných mrazov.

Ultra-skoré a stredne skoré odrody sa pestujú zo sadeníc. Semená sa preto najprv zasadia do nádob, v ktorých sa pôda hnojí a zvlhčí a umiestnia sa na teplé miesto. Na urýchlenie procesu rastu môžete nádoby prikryť sklom, pravidelne sklo nadvihovať a odstraňovať kondenzáciu. Keď sa na sadenice objavia skutočné 2 - 3 listy, ponoria sa do samostatných kvetináčov.

Potom čakajú, až sadenice dorastú a stanú sa silnejšími, pravidelne navlhčujú a stvrdnú. Na vytvrdenie je potrebné postupne vysádzať sadenice na čerstvý vzduch. Spočiatku 1-2 hodiny, postupne prinášame čas celý deň. Rastliny sa môžu vysádzať na otvorenej pôde, keď sadenice stoja aspoň deň vonku.

koloseum z myaziny

Pred výsadbou na otvorenom teréne sa najskôr pripravia diery. Sú umiestnené hlavne v šachovnicovom vzore. Otvory musia byť napojené a oplodnené prírodným humusom.

Počas procesu rastu musia byť sadenice pravidelne polievané. Na tieto účely sa používa zavlažovací systém.Paradajky sú rastliny odolné voči suchu a nepáči sa im nadmerná vlhkosť, takže hlavnou vecou nie je preháňať ich polievaním, všetko by malo byť umiernené.

Je tiež potrebné pravidelne odstraňovať burinu, uvoľňovať pôdu. Vrchný obväz sa môže vykonávať nie viac ako raz za tri týždne.

Recenzie letných obyvateľov a záhradníkov naznačujú vysokú odolnosť týchto paradajok voči rôznym chorobám a škodcom. Tí, ktorí vysadili takéto paradajky, tvrdia, že autorovi sa podarilo priblížiť chuť hybridov čo najbližšie k odrodovým plodom.

V súlade s jednoduchými odporúčaniami pre pestovanie a starostlivosť môže každé letné obyvateľstvo pestovať na svojom mieste chutné a krásne ovocie.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica