Opis odrody paradajky Padishah a jej vlastnosti

Na trhoch v krajine sa objavil ďalší zaujímavý exemplár - paradajka Padishah, ktorá je zaujímavá svojou farbou, chuťou a veľkosťou. Ďalej sa dozviete charakteristiky a opis odrody paradajok Padishah, metód pestovania v zemepisných šírkach Ruska a susedných krajín.

Najlepšie paradajky

Najprv si prečítajte najlepšie odrody vyšľachtené na pestovanie v skleníkoch a na otvorenom priestranstve, ktoré vysadila väčšina obyvateľstva našej veľkej krajiny. Najlepšie znamená vysokú výnosnosť, odolnosť voči škodcom a počasiu. Je ich veľa, takže vyberieme 10 najlepších paradajok, ktorých recenzie sú pozitívne.

 1. Rampouch ružová (podlhovastá paradajková červená).
 2. Obrie korenie (ovocie korenia).
 3. Königsberg (ovocie v tvare červenej jahody).
 4. Budenovka (hmotnosť od 300 gramov, šťavnatá, mäsitá).
 5. Sibírsky shangi (hmotnosť do 800 gramov, červená, rebrovaná).
 6. Medová kvapka (malá, žltá, hruškovitá).
 7. Monisto čokoláda (slivková čokoláda).
 8. Južné opálenie (žltá, malá, sladká).
 9. Čiapka Monomakh (plody sú malé, karmínové).
 10. Slon ružový (veľké ružové ovocie).

Bez ohľadu na veľkosť, všetky odrody dávajú veľký výnos a líšia sa od bežných paradajok, pokiaľ ide o farbu, tvar, chuť a výživné vlastnosti.

ružový slon

popis

Toto je vysoká odroda vysokej odrody, ktorej plody dozrievajú do 111 - 114 dní - v závislosti od miesta výsadby. Každý, kto zasadil Padišu, vie, že rastie vo všetkých oblastiach Ruska a susedných krajín, ale čím je klíma teplejšia, tým vyššia je úroda. Pestuje sa na otvorenom priestranstve, v skleníkoch a pod filmom. Dobre sa vyvíja v úrodných pôdach. Rastlina je neurčitá, to znamená, že rastie v jednom kmeni.

Plody sú veľké - do 350 gramov, ružové, mierne stúpané pri stopke. Chuť je sladká, bez kyseliny, dužina je pevná, mierne vlhká. Vďaka svojej veľkosti a vysokému množstvu cukru sa používa iba na priamu konzumáciu.

odrody padishah

Kde a ako pestovať

Na pestovanie tejto odrody paradajok musíte prejsť niekoľkými fázami.

 • Marec - začiatok apríla výsev semien.
 • Máj - jún pristátie v zemi.
 • Úroda júl - august.

niekoľko etáp

Semená tohto rajčiaka sa vysievajú doma v úrodnej pôde do hĺbky 1-1,5 centimetra, napojené. Po vytvorení 2 trvalých listov sa tieto rastliny presádzajú do samostatných nádob a pestujú sa až do vytvorenia mladej kríky - asi 50 dní. Kríky sa potom presádzajú na trvalé miesto rastu, v apríli vo vyhrievaných skleníkoch, v máji až júni na otvorenom priestranstve, na netienených miestach.

Starostlivosť o paradajky je jednoduchá. Rastlina vyžaduje počas celého rastu zriedkavé, ale hojné zalievanie, uvoľňovanie a hilling. Vďačne reaguje na kŕmenie. Bush vyžaduje podväzok, je tvorený odlomením spodných listov a nevlastných synov. Nie je odolný proti plesni, preto je potrebné vykonať liečbu proti tomuto ochoreniu... Plody sú zviazané dokopy a dozrievajú.

mladý plod

V júli, keď dozrievajú prvé paradajky, sa starostlivo vyberajú a jedia vo forme šalátov, dresingov pre prvý a druhý chod. Používa sa na výrobu omáčok a paradajkových pást.

Pozitívna spätná väzba od záhradníkov

Pre milovníkov sladkých aromatických paradajok je to vynikajúca rozmanitosť pre experimenty. Mnoho záhradníkov už využilo túto príležitosť na ochutnanie paradajok a bolo spokojných s charakteristikami a popisom rajčiaka Padishah. Dobrá chuť tohto rajčiaka nezanechá ľahostajných milovníkov sladkej zeleniny a pridanie horúcej papriky do šalátu s paradajkami osloví milovníkov korenia.

voňavé paradajky

Vďaka týmto vlastnostiam má zelenina pozitívne recenzie od vďačných záhradkárov, ktorí vysadili tieto paradajky.

recenzie záhradníkov

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica