Opis a charakteristika odrody paradajok Ružový gél

Holandské semená paradajok, ako napríklad paradajky Pink Gel, sú uprednostňované mnohými. Dôvod popularity spočíva v tom, že sa chovajú s použitím najlepších odrôd a sú prispôsobené klimatickým podmienkam mnohých krajín sveta.

Hybridné výhody

Recenzie a fotografie krovia vám podrobne a detailne rozprávajú o rajčiaku Pink Gel F1. Charakteristickým rysom rastliny je to, že hybrid je klasifikovaný ako vysoký druh paradajok, preto je preň potrebný podväzok a štiepanie. Silné stonky sú pokryté svetlozeleným listom s jednoduchým kvetenstvom.

paradajkový ružový gél

Rastlinné rastliny sa pestujú na výrobu šťavnatých paradajok. Preto je potrebné venovať pozornosť opisu ovocia ružového gélu. Majú nasledujúce vlastnosti:

 1. Paradajky majú plochý tvar s jemným rebrovaním.
 2. Farba nezrelých paradajok je svetlozelená a zrelé sú karmínové.
 3. Počet semenných hniezd je niečo vyše šesť.
 4. Hmotnosť ovocia dosahuje dvesto gramov alebo viac.
 5. Zrelé paradajky sa zberajú v druhej polovici júla, začiatkom augusta.
 6. Hustá pokožka zeleniny nepraskne, sú skladované po dlhú dobu, dobre znášajú transport.

Výťažok paradajok z ružového gélu závisí od pestovateľských podmienok a za priaznivých podmienok je dvanásť kilogramov na meter štvorcový.

paradajkovo ružový gélový vzhľad

Holandská technológia pestovania indeterminantov

Chutné paradajky môžete získať tým, že ich pestujete podľa technológie, ktorá sa vynára v rodine paradajok - v Holandsku. Jeho podstata spočíva v účinnosti metódy. Táto technológia sa líši od tradičného spôsobu pestovania paradajok mnohými spôsobmi:

 1. Na pestovanie sadeníc paradajok sa používa zmes pôdy a minerálna vlna sa potom namočí do špeciálneho roztoku živín.
 2. Každá kefa paradajky potrebuje samostatný kontajner.
 3. V skleníkoch sa koncentrácia oxidu uhličitého umelo zvyšuje, čo urýchľuje proces fotosyntézy.
 4. Opelenie rastlinných rastlín sa uskutočňuje pomocou hmyzu - čmeliakov, osí, sršňov.

Tí, ktorí použili najmodernejšiu technológiu na pestovanie zeleniny, zaznamenávajú jej vysokú produktivitu.

paradajkový ružový gél

Príprava skleníka

Stav miestnosti, v ktorej sa budú pestovať paradajky Pink Gel, je dôležitý pre vývoj neurčitej odrody. Pred výsadbou pestovaných sadeníc v skleníku sa zahreje tak, aby teplota vzduchu dosiahla 25 stupňov a teplota pôdy 16 stupňov. Na tento účel sa používa čerstvý hnoj. Po naplnení zeme vrstvou pätnástich až sedemnásť centimetrov sa vyrovná a pokryje plastovým obalom.

Skleníková miestnosť sa považuje za pripravenú na prijatie sadeníc, ak sa líši:

 • dokonalá čistota;
 • dezinfikovaná pôda;
 • pripravené pristávacie otvory;
 • plná pripravenosť na zalievanie rastlín, kúrenie, vetranie.

Ak je miestnosť neustále vetraná a vlhkosť vzduchu v nej dosahuje 65 až 70 percent, zrelé paradajky budú mať šťavnatú dužinu a jemnú pokožku. A teplota vzduchu v skleníku počas dňa by mala byť v rámci dvadsiatich stupňov av noci - osemnásť.

paradajkovo ružový gél v skleníku

Prípravok na sadenie

Šesťdesiat dní pred výsadbou zeleniny v skleníku začnú siatie sadeníc. Do pripravených nádob sa naleje drenážna vrstva a potom pôdna zmes pre paradajky. Semená sú zakopané do zeme do hĺbky jeden až dva centimetre.

Po zasiatí je pôda hojne napojená, potom sú nádoby zakryté fóliou a umiestnené na teplé miesto s dobrým osvetlením.

Paradajky sa zbierajú o desať dní neskôr priamo do pôdy v skleníku spolu s kvetináčmi alebo šálkami. Vzdialenosť medzi sadenicami je asi šesťdesiat centimetrov, medzi radmi - deväťdesiat. Zvyčajne existujú až dve alebo tri rastliny na meter štvorcový.

Ak sa paradajky vyvíjajú správne podľa holandskej technológie, potom, ako sa objaví desať listov, vyvinú sa po prvom liste. Okrem toho bude stonka paradajok stredne hrubá a stopka je krátka.

paradajkové kríky ružový gél

Ako sa starať o paradajky v skleníku

Starostlivosť o paradajky sa zvyčajne skladá z:

 • odstránenie zasiahnutých listov;
 • orezávanie hojne rozkvetlých kefiek zanechávajúce päť až šesť kvetenstvo;
 • vypustenie čmeliakov do skleníka na opelenie;
 • ošetrenie stimulátorom rastu;
 • zavlažovanie kvapkami teplou dažďovou vodou;
 • kŕmenie listami.

Ziskajte ružové gélové paradajky, keď plody zhnednú. Paradajky sa vkladajú do škatúľ obložených penou. Zabráni sa tým znehodnoteniu paradajkového ovocia. A paradajky, ktoré zostanú na kríkoch, dozrievajú rýchlejšie.

ružové gélové paradajky na otvorenom poli

Recenzie hybridu Pink Gel

Iba tí, ktorí vyrástli Holandský výber paradajok Ružový gél im môže dať skutočné vlastnosti. A mnohí hovoria, že je to najlepšia odroda pre pestovanie v skleníku. Pre skúsených záhradníkov je dôležitá univerzálnosť malinových paradajok. Najčastejšie sa používajú na prípravu šalátov, ale stredné plody paradajok sú vynikajúce aj v konzervách.

Vyrábajú vynikajúce obrobky v slanom náleve, marináde. Paradajkové džúsy a cestoviny sa menej často pripravujú z rajčiakov. Pestovatelia zeleniny tiež oceňujú odolnosť paradajkového hybridu voči mnohým hubovým a vírusovým chorobám. Nie je to nič, čo by chovatelia odporúčali venovať pozornosť odrode Pink Gel ako jednej z najlepších hybridných rastlín prvej generácie.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica