Charakteristika a opis odrody paradajok Pink Katya f1, jej výnos

S nástupom jari začnú letní obyvatelia „horúcu“ sezónu. Tomato Pink Katya F1 je relatívne nová odroda, ktorá sa už zamilovala do mnohých domácich záhradníkov a poľnohospodárov. Vysadením tohto konkrétneho hybridu na svoje stránky získate bohatú a stabilnú úrodu počas celej plodnej sezóny. V porovnaní s inými odrodami rajčiaka má nesporné výhody. Pestovanie tejto odrody zvládne aj začínajúci záhradník.

Opis odrody paradajok Pink Katya

Odroda paradajok Pink Katya F1 bola chovaná chovateľmi z Ruska v roku 2000. Patrí k hybridom prvej generácie. Agrofirm, ktorý produkuje semená - Semko.

paradajkové semená ružové Katya f1

Rastliny sú určujúce, rast hlavnej stonky je obmedzený a nepresahuje výšku 60 cm. Kríky nie sú štandardné. Úplne prvé kvetenstvo rajčiaka sa tvorí nad piatym listom. Každý ker môže tvoriť 6 až 9 vaječníkov. Rajčiaka je charakteristická tvorbou prevažne jednoduchých kvetenstiev, ako aj artikulácie na stopkách.

Odroda s skorým dozrievaním ovocia. Od okamihu výsevu semien po zber je to 65 až 75 dní.Kríky sú stredne listnaté, vrcholy bohatého smaragdového odtieňa.

Ružová odroda paradajok Katya je ideálna na pestovanie na záhrade v posteliach, v skleníkoch a skleníkoch. Táto odroda paradajok tiež toleruje suché a daždivé letá, náhle zmeny teploty.

Hlavnou výhodou paradajok je jej vysoká odolnosť voči rôznym chorobám nočných plodín. V prvom rade je to pleseň, tabaková mozaika, hniloba a tiež Alternaria.

Najvýhodnejšou metódou pestovania sú sadenice. Je žiaduce pestovať to sami.

paradajkové kríky ružové Katya f1

Opis paradajkového ovocia

Predovšetkým pri výbere odrody paradajok musíte venovať pozornosť opisu ovocia. V súčasnosti sa chovalo veľké množstvo paradajok a všetky majú odlišné vlastnosti, ako aj používanie zrelých paradajok.

Najprv je dôležité spomenúť výnos. Rajčiaky dávajú počas celého plodného obdobia bohatú úrodu. Z jedného dospelého kríka môžete zbierať 7 kg zrelej zeleniny. V skleníku sa výťažok zvýši na 14 kg.

Paradajky sú zaoblené, zo strany stonky mierne sploštené. Pomerne veľká hmotnosť plodu môže dosiahnuť až 150 gramov. Tieň ovocia je bohatý šarlátový. Buničina je šťavnatá, nežná, ale zároveň dosť hustá. Zelená škvrna pri stopke sa netvorí. Vo vnútri zeleniny sú 3-4 semenné komory. Obsah sušiny od 4,6%.

vzhľad paradajkovo ružovej Katya f1

Univerzálne použitie odrody pri varení. Paradajky majú spoločnú chuť.V zásade je však táto odroda určená na čerstvú spotrebu a na prípravu čerstvých letných šalátov. Túto odrodu môžete použiť aj na ochranu, najmä ako celok. Vzhľadom na to, že pokožka je hustá, paradajky počas solenia nepraskajú.

Záhradníci milujú toto paradajky, pretože plody dozrievajú vo veľkom množstve, a nie postupne. To umožňuje, aby sa celá plodina pozbierala takmer okamžite potom, ako plody začnú zčervenať.

Výhody a nevýhody paradajkového hybridu Pink Katya F1

Recenzie od tých, ktorí na svojich stránkach pestovali túto odrodu, sú väčšinou pozitívni. Paradajka má oproti mnohým odrodám mnoho výhod. Napriek skutočnosti, že odroda bola chovaná relatívne nedávno, mnohí poľnohospodári sa do nej už zamilovali.

výhody:

 • Dobrá chuť zrelých paradajok;
 • Úroda po celé leto;
 • Paradajky sa hromadne dozrievajú;
 • Rané paradajky;
 • Univerzálne použitie pri varení;
 • Ideálne na celé solenie;
 • Odolné voči tabakovej mozaike, fusáriu a apikálnej hnilobe;
 • Ovary sa môžu vytvárať dokonca aj v nepriaznivých poveternostných podmienkach;
 • Zozbierané paradajky sa môžu skladovať dlhý čas bez prasklín;
 • Dokonale tolerujú dlhodobú prepravu a sú vhodné na predaj;
 • Kultivácia je možná vnútri aj vonku.

paradajková ružová Katya f1 na stole

nevýhody:

 • Kríky môžu byť infikované fomózou;
 • Vetvy sa môžu zlomiť pod váhou paradajok;
 • Vyžaduje sa podväzok.

Funkcie pestovania a starostlivosti v otvorenom poli

Paradajky odrody Pink Katya F1 sú nenáročné na kultiváciu a starostlivosť, ale na to, aby bol výnos oveľa vyšší, je potrebné dodržiavať niektoré pravidlá poľnohospodárskej technológie.

Odporúča sa výsadbu sadivového materiálu 60 - 65 dní pred výsadbou sadeníc na stálom mieste. Môžete si vziať akúkoľvek pôdu. Môže to byť špeciálna zmes pre zeleninové plodiny alebo obyčajná pôda z letnej chaty. Ak sa používa pôda zo záhrady, mala by sa pred výsadbou zahriať na +17 stupňov. Drenáž sa môže naliať do spodnej časti nádoby. Na tento účel môžete použiť buď jemné štrky alebo drvené vaječné škrupiny.

Potom, čo sa objavia prvé plnohodnotné listy, je možné sadenice ponoriť. Sadenice môžete vysádzať do rašelinových šálok, v ktorých môžete tiež sadenice vysádzať na stálom mieste. Neodporúča sa prehlbovať sadenice.

Keď hrozba nočných mrazy pominula, je potrebné vysadiť kríky na otvorenom priestranstve. Spravidla je to koniec mája - začiatok júna. Ak sa kríky príliš natiahli, keď boli doma, môžu byť pochované.

Aby bola úroda dostatočná, je nevyhnutné zhlukovať paradajky, burinu v pôde a odstraňovať burinu. Polievanie by malo byť riedke, 2-krát týždenne stačí aj v horúcom počasí. Polievanie sa odporúča popoludní, keď slnečné lúče nie sú také jasné, inak sa kríky môžu spáliť. Ak zalejete pôdu, paradajky budú vodnaté a bez chuti.

Postele je potrebné plávať každé dva týždne. Prvé sadenie sa vykonáva 10 dní po výsadbe sadeníc na lôžkach. Pred vysádzaním rastlín sa odporúča hojne zalievať. Tým sa výrazne urýchli rast nových koreňov. Druhé hájenie sa môže uskutočniť 20 dní po prvom.

zalievanie záhrady

Ďalším dôležitým aspektom starostlivosti je včasné používanie minerálnych a organických hnojív. 15 dní po výsadbe môžu byť kríky napojené roztokom mulleínu a superfosfátu (na 10 litrov je potrebné vziať 2 kg mulleínu a 25 g superfosfátu).

Dva týždne po prvom kŕmení sa musí do kríkov odrody pridať roztok dusičnanu amónneho, superfosfátu a draselnej soli (v pomere 10:20:15 v gramoch).

recenzia
 1. olga
  10.10.2017 06:43

  Veľmi dobrá rozmanitosť, nenáročná, mrazuvzdorná a odolná voči suchu, plodná. Jediná vec, ktorú musíte neustále oplodniť, inak nezískate veľkú úrodu. Mimochodom, práve preto sa pokúsili použiť Biogrow. Nie je celkom jasné, že všetky tieto baktérie musia niečo spracovať, to znamená, že musia tiež aplikovať hnojivá do pôdy. Aký má potom zmysel tento biogrov. Kúpil som to tento obchod.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica