Opis odrody paradajok Sadik f1, znaky pestovania a úrody

Tomato Sadik f1 sa objavil na ruskom trhu relatívne nedávno a jeho vznik bol výsledkom práce holandských chovateľov. Detská hybridná odroda je súčasťou štátneho registra ako rastlina určená na pestovanie na otvorenom priestranstve alebo v chránených štruktúrach. Prítomnosť značky na papierovom obale so semenami „f1“ znamená, že patrí medzi hybridné odrody.

V súčasnosti sa táto odroda aktívne pestuje v Rusku, na Ukrajine av Moldavsku, a to nielen farmami, ale aj jednotlivcami na osobných pozemkoch. Odrodu si môžete kúpiť v špecializovaných predajniach alebo si môžete objednať prostredníctvom internetu.

paradajková záhrada

Charakteristiky záhradníckej kultúry klasifikujú odrodu ako typických predstaviteľov determinantných druhov s oneskorenou zrelosťou. Obdobie pred prvým zberom je 65 - 70 dní po vysadení sadeníc odrody v mieste trvalého pestovania.

Výška štandardných kríkov v priemere dosahuje 60 - 70 cm Listy sú veľké a majú tmavozelenú farbu. Kvetenstvo je medziprodukt, stonka sa vyznačuje prítomnosťou kĺbu.

Výhodou odrody Sadik F1 je jej odolnosť voči rôznym chorobám paradajok, vrátane verticilózy, vädnutia fusária a vírusu žltej kučery.

výška štandardu

Aké ovocie rastlina produkuje?

Plody majú zaoblený plochý tvar s hladkým povrchom. Niektoré plody sa môžu dozrieť v štádiu dozrievania. Pokožka je tenká, nelíši sa vo zvýšenej hustote a hrúbke, ale umožňuje zelenine odolávať vonkajším vplyvom a udržiavať ich tvar v ťažkých prepravných podmienkach.

Opis a vlastnosti plodu:

 • nezrelé plody sú svetlozelené;
 • v čase dozrievania sa farba zmení na bohatú červenú farbu, naleje sa niektorá zelenina a získa sa tmavá čerešňová farba;
 • v jednej kefke sa vytvorí v priemere 3 až 5 kusov rajčiaka;
 • priemerná hmotnosť jedného rajčiaka sa pohybuje od 150 do 170 gramov.

 dáva rastlinu

Pri dobrej starostlivosti a včasnom kŕmení je možné dosiahnuť ukazovatele hmotnosti paradajok od 200 do 250 gramov. Výťažnosť ovocia, ktoré sa dá obchodovať, podľa pravidiel poľnohospodárskej technológie je 8,5 kg z 1 m2... Z jedného kríka rastliny je priemerný výnos 4,5 kg.

Recenzie záhradníkov potvrdzujú vynikajúcu chuť paradajok. Plody sa vďaka svojej vynikajúcej chuti používajú v šalátoch a ako zložka pri príprave rôznych pokrmov. Vzhľadom na pomerne veľkú veľkosť celého ovocia je ich použitie na konzervovanie celého ovocia obmedzené. Zelenina je ideálna na výrobu paradajkovej šťavy, pyré a cestovín.

nezrelé ovocie

Ošetrovacie funkcie

Kultivácia sa uskutočňuje pomocou sadenice.Výsadbový čas sa určuje v závislosti od klimatických podmienok konkrétnej oblasti a od požadovaného obdobia zberu. Odporúčané obdobie výsevu pre sadivový materiál je začiatok apríla.

Pôda v mieste trvalého pestovania musí byť úrodná a dobre uvoľnená. Pred výsadbou sa odporúča ošetriť pôdu slabým roztokom manganistanu draselného, ​​čo v budúcnosti zníži riziko napadnutia rastlín. Dobrými predchodcami sú mrkva, cuketa, karfiolové plodiny, kôpr alebo petržlen.

kŕmenie

Sadenice sa vysádzajú v súlade so schémou výsadby 50 x 40 cm. V 1 m2 malo by tam byť 7 až 9 paradajkových kríkov. Starostlivosť spočíva vo včasnom zalievaní, uvoľnení pôdy a odstránení buriny. Počas vegetačného obdobia je potrebné kríky paradajok kŕmiť niekoľkokrát minerálnymi komplexmi.

funkcie starostlivosti

recenzia
 1. Olya
  4.04.2018 00:00

  Z jedného kríka som zozbieral pomerne veľkú úrodu, táto odroda ma príjemne prekvapila. Teraz to zasadím. Hnojené sadenice s produktom BioGrow, nevyužili žiadne ďalšie prostriedky.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica