Opis a charakteristika odrody paradajok Sedem štyridsať

Dnes existuje veľké množstvo druhov a odrôd paradajok. Upozorňujeme na novú odrodu - paradajka Seven štyridsať F1. Toto je nový hybrid vyvinutý ruskými chovateľmi. Paradajky sú najobľúbenejšie rastlinné plodiny. Sú bohaté na draselné, železité, horečnaté, kobaltové a zinočnaté soli.

popis

Je to skorá odroda červených paradajok, ktorá sa pestuje v nevykurovaných skleníkoch a otvorených plochách. Odroda dorastá do výšky 90 cm. Zberané od júla do septembra. Vlastnosti rajčiakov sedem 40 umožňujú, aby sa použili na konzervovanie.


Štyridsať paradajok znižuje hladinu cholesterolu v krvi a je odporúčané pri ochoreniach tráviaceho traktu (ľahko stráviteľné a vstrebateľné).

Odrody tohto typu majú nasledujúce vlastnosti:

 • Vysoký výnos - 15 kg / m2;
 • Odolné voči mnohým chorobám a vírusom;
 • Voňavé a chutné;
 • Pevný záver.

veľkonočná zelenina

Vlastnosti ovocia:

 • Zaoblený podlhovastý tvar;
 • Veľké, s hmotnosťou do 300 g;
 • hustá;
 • hladký;
 • Skladované po dlhú dobu;
 • Odolné voči praskaniu.

greeny udržujú paradajky

Výsev a starostlivosť

Paradajky sú veľmi termofilné, preto sa pestujú iba v sadenice. Semená sa pestujú v marci až apríli, 60 dní pred výsadbou na stále miesto. Pestovanie si vyžaduje dodržiavanie určitých pravidiel. Semená sa klíčia vo vlhkých gázových vreckách pri teplote miestnosti. Semená, ktoré klíčili, musia byť zasadené do zeme a pokryté fóliou.

Potom sú usadené v samostatných pohárach v pomere jeden koreň v jednej nádobe. Polievanie je potrebné často, 2-3 krát týždenne.

Výsadba sa môže uskutočniť až po skončení mrazu a vytvorení stáleho teplého počasia, inak vaše rastliny odumrú. Zvyčajne sa vykonáva v máji až júni rýchlosťou 3 koreňov na 1 m2... Polievanie sa vykonáva každý druhý deň.

Zalievanie paradajok je nevyhnutné pri koreni. Vo zvlášť horúcich dňoch je možné postrekovať celú stonku. Hnojenie sa môže uplatniť dva týždne po výsadbe. Nasledujúce obväzy sa musia vykonávať s bohatým rozkvetom, ovocnými vaječníkmi a dozrievaním. Je nevyhnutné vykonávať pravidelné štiepanie. Ovocie sa objaví za 3-4 týždne, 6 ks na hniezdo. Začnú spievať za 2-3 týždne.

sedem štyridsať

V polovici alebo na konci augusta je potrebné zastaviť rast stonky z dôvodu konca sezóny a nechať dozrieť všetky výsledné vaječníky. Urobte to tak, že odrežete vrcholy hlavy a sledujete tvorbu nevlastných synov, ktoré je tiež potrebné odstrániť. Pred prvým mrazom musíte zozbierať všetky paradajky bez ohľadu na ich zrelosť. V opačnom prípade môže dôjsť k strate úrody.

Čoho sa báť

Paradajky sa môžu dotknúť škodcov a chorôb.Škodcovia len zriedka ovplyvňujú paradajky, ale ich postrek špeciálnymi roztokmi pomôže chrániť vašu rastlinu. Môžete si ich kúpiť v ktoromkoľvek obchodnom dome.

Hlavným nebezpečenstvom pre paradajky je choroba. Najčastejšie z nich: neskorá pleseň, listová škvrna, tabaková mozaika, apikálna hniloba. Ale nebojte sa: nové hybridné paradajky Seven 40 sú odolné voči uvedeným chorobám a nič neohrozí vašu úrodu.

kvitnúce s ovocím

Tipy

 1. Pôda na pestovanie paradajok musí byť pripravená vopred, najlepšie na jar. Paradajky milujú organické hnojivá (kompost, hnoj, rašelina), draslík, fosfor. Ak je pôda kyslá, pridajte vápno.
 2. Pri výsadbe v skleníku sa pre každé paradajky, ako aj pre kapustu, musia urobiť hlboké diery. Je to potrebné, aby voda padala priamo do koreňa a aby nepretekala ako rieka okolo.
 3. Pri výsadbe koreňa sa musí prehĺbiť až po prvý list. Tým sa koreňový systém zväčší a rastlina bude odolnejšia.

Názory zákazníkov

Tu sú recenzie niektorých kupujúcich tejto odrody.

balenie semien

 1. Maxim: Zasadil som to prvýkrát. Veľmi chutné. Vysoká produktivita. Budem zasadiť budúci rok.
 2. Olga: Popis sa zhoduje. Nie je náladový, vysoký výnos. V skleníku som vysadil 5 koreňov na testovanie. Takmer každý deň som si vybral niekoľko zrelých paradajok. Radím všetkým. Budúci rok s touto odrodou zasadím celý skleník. Som veľmi spokojný.
 3. Anton: Zasadil som to na balkón. Nemá to vplyv na úrodu - všetko je také, ako je napísané na obale. Túto odrodu paradajok odporúčam všetkým.
 4. Masha: Rozhodol som sa začať s pestovaním paradajok s touto odrodou. Zasadil som iba 10 koreňov. Obával som sa, že nebudú vyrastať správne. A ukázalo sa, že je to zle. Vyrastali priateľsky. Existuje veľa vaječníkov. Neexistovali žiadni škodcovia. Veľmi ľahko sa udržuje: stačí vodu a priviazať. Budem zasadiť ďalšie budúci rok.
 5. Ekaterina: Som skúsený záhradník. Ale aj táto odroda bola príjemne prekvapená. Paradajky sú rovné, dozrievajú spolu. Takmer každý deň som zozbieral toľko zrelých paradajok, že stačilo jesť a urobiť jednu plechovku na morenie.
 6. Michail: Tento druh paradajok som zasadil do kuchynskej záhrady vo filmovom skleníku. Dobrá známka. Paradajky rástli hladko, chutne. Prišli začiatkom júla.

proti cholesterolu

Seven štyridsať paradajkový hybrid vám poskytne veľkú úrodu paradajok a nebude mať žiadne problémy v boji proti rôznym škodcom. Zalievanie a starostlivosť o neho včas, on vám odpovie s vďačnosťou. A chutné a aromatické ovocie nenechá nikoho ľahostajným. Dokonca aj v zime, keď vyskúšate jar nakládaných alebo konzervovaných paradajok, budú rovnako chutné a aromatické ako v lete.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica