Opis odrody paradajok Solaris, vlastnosti pestovania

Tomato Solaris je stredne skorá paleta moldavských výberov. Opis na obale osiva od mnohých výrobcov zaručuje vysokú obchodovateľnosť a mäsitosť ovocia. Tieto informácie potvrdzujú recenzie tých, ktorí už túto odrodu testovali.

Podnesterské paradajky

Solaris v mnohých ohľadoch prekročil slávny moldavský Perseus. Jasne červené paradajky Solarisu nemajú okolo ovocnej stonky typickú zelenú škvrnu Perseus, výrazne ju prevyšujú. Vďaka ukazovateľom kvality sú však obidve odrody rajčiaka vhodné na dlhodobé skladovanie a prepravu.

Podľa registra Ruskej federácie je systém Solaris schválený na pestovanie bez prístreškov v okresoch Severný Kaukaz a Východný Sibír. Vhodný na priemyselné pestovanie a mechanizovaný zber. Hlavné vlastnosti ovocia:

 • veľké (do 170 g);
 • skladovanie (skladované až štyri mesiace);
 • chuť je sladká s mierne kyslosťou;
 • 3 - 4 komory u plodu;
 • paradajky sa používajú na výrobu čerstvých šalátov a na konzervovanie paradajkovej šťavy.

Solaris Tomato

Podľa obsahu látky:

 • cukor 3,3%;
 • sušina 4,9%.

Paradajky Solaris sú plocho zaoblené, jemne rebrované a hladké. Na ruky sa viaže 5 až 7 kusov. Produktivita od 1 sq. m 6 kg, z 1 hektára zhromažďujú až 539 centov.

Biologické vlastnosti rastliny

Kríky sú determinované, nerastú vyššie ako 80 - 90 cm, lístie je stredné, kvetenstvo je jednoduché, prvý je tvorený nad 6-7 listami, ďalší po 1-2. Stopka je kĺbovo spojená.

Klíčenie paradajok

Kríky sú korunované bez rušenia po 4-6 zhlukoch kvetov. Mierna náchylnosť na choroby sa zaznamenala:

 • neskorá pleseň;
 • deformácia vegetatívnych orgánov;
 • Fusarium;
 • Alternaria.

Podľa recenzií a popisov je odolný proti TMV a antracóze paradajok. Po vyklíčení uplynie 110 dní pred zberom. Výťažok ovocia je dobrý. V regiónoch s chladnými letami sa pestuje v skleníkoch a pod filmovými prístreškami. Znáša vysoké teploty vzduchu a pôdy bez vážneho poškodenia štátu, nenáročné na všeobecnú starostlivosť.

Základné poľnohospodárske technológie

Pokiaľ ide o sadenice, osivo odrody sa zasieva v druhej dekáde marca. Do prvej polovice mája budú sadenice pripravené na vonkajšie použitie. Výsadba sa vykonáva podľa schémy: 50 x 40 cm. m opustiť 7-8 rastlín. Filmový prístrešok je potrebný na obdobie jarných mrazov a nízkych teplôt, keď hrozby pominú - film sa odstráni z rajčiaka.

Opis rajčiaka

1 hodinu pred výsadbou sa sadenice napojia - to prispieva k ľahšej extrakcii z kontajnerov. Paradajky sa umiestnia do pripravených dier, ktoré prehĺbia hlavnú stonku o 4–5 cm, čo je potrebné na vytvorenie silného a rozvetveného koreňového systému odrody.

Prvá aplikácia tekutého hnojiva je naplánovaná na 10-14 dní.Súčasne sa horná pôdna vrstva rozdrobí slamou, pilinami alebo pokryje netkanými agromateriálmi.

Podľa charakteristík určujúce paradajky Odrody Solaris nevyžadujú viazanie, ale preto, aby stonky neboli ohnuté pod veľkým ovocím, boli nainštalované podpery. Môžete vytvoriť kríky do jedného alebo dvoch kmeňov. Znakom determinantných paradajok je vytvorenie zhluku kvetov na konci stonky. Ďalej, nevlastný syn bude ďalej rásť, musí byť správne identifikovaný a ponechaný.

Odroda Solaris nemá problémy s pestovaním. Dobrú úrodu zrelých paradajok nezískavajú iba skúsení záhradníci, ale aj začínajúci letní obyvatelia.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica