Opis odrody paradajok Talisman, vlastnosti pestovania a starostlivosti

Tomato Talisman priťahuje pozornosť tým, že umožňuje získať úrodu, aj keď nemáte vlastný záhradný pozemok. Recenzie, ktoré mu ostali, nám umožňujú usúdiť, že v podmienkach miestnosti alebo na balkóne môžete pestovať paradajky horšie ako v záhrade. Je to dar z nebies pre milovníkov domácej zeleniny, ktorá žije v mestskom prostredí.

Opis odrody

Táto odroda paradajok sa chovala dlho, pretože jej popularita je spôsobená nielen množstvom výhod oproti konkurentom, ale aj skúškou času. Je vhodný na pestovanie na otvorenom poli aj v byte alebo balkóne. Rastlina sa nebojí sucha alebo poklesu teploty. V horúcich letných podmienkach dochádza k skorému dozrievaniu plodiny, ktorej úroda trvá až do začiatku stabilného chladného počasia.

Znak odrody naznačuje, že rastlina nepestuje viac ako 50 centimetrov, jej výhonky sa nerozširujú. Plody sa vyznačujú hladkým vejcovitým tvarom, ktorého priemerná hmotnosť dosahuje 20 gramov, avšak v otvorenom teréne sa nachádzajú aj exempláre s hmotnosťou 40 - 80 gramov. Pri zrelosti je farba paradajok jasne červená.

Chuť je vynikajúca, dužina je šťavnatá a sladká. medzi odrody paradajok toto sa nestáva často.

Nepriaznivé klimatické podmienky žiadnym spôsobom neovplyvňujú kvalitu a obchodné vlastnosti plodov. Amulet (ako ho ľudia nazývajú touto odrodou) patrí k poddruhu cherry paradajok, ktorý sa ďalej označuje ako Solanaceae. Toto vysvetľuje vlastnosti, ktoré sú vlastné tejto odrode.

vzhľad maskota paradajok

Paradajka má veľmi podobné vlastnosti ako odroda Amulet. Ak sú plody preexponované na kríkoch, nepraskajú a nezachovávajú si svoje obchodné vlastnosti. Prvé úrody si môžete vychutnať v druhej polovici júla. Môžete ich zbierať pred začiatkom chladného počasia, bez ohľadu na to, kde sa rastlina pestuje.

Výhody a nevýhody

Ampel paradajka odrody Talisman má v porovnaní s inými odrodami určité výhody:

 • rastlina sa nerozťahuje;
 • pri pestovaní nie sú koncepty hrozné;
 • teplo a sucho neovplyvňujú množstvo a kvalitu plodiny;

paradajkové kríky Mascot

 • nevyžaduje sa žiadna osobitná starostlivosť;
 • na získanie skoršej úrody je prijateľné veľmi skoré pestovanie plodiny;
 • odroda je vhodná na pestovanie na parapete v ktoromkoľvek ročnom období;
 • vynikajúca odolnosť proti hlavným druhom chorôb;
 • kompaktnosť puzdra, vďaka ktorej je možné vykonávať výsadbu silnejšie.

paradajkové semená Mascot

Ako vyplýva z recenzií skúsených záhradníkov, v tejto odrode nie sú prakticky žiadne nedostatky. Mnohé z nich sú zmätené malou veľkosťou paradajok, tento faktor je však určený výlučne pre amatérske účely.Takéto ovocie je ideálne na konzerváciu, ako aj na zdobenie jedál.

Rastúce vlastnosti

Neokázalosť tejto odrody paradajok, schopnosť pestovať ju priamo na parapete dáva mnohým milovníkom biopotravín príležitosť získať ovocie aj v bytoch. Hlavná starostlivosť sa týka vegetačného obdobia. Výťažok výsledných sadeníc závisí od toho.

Puzdro je formované v jednom a dvoch stonkách. Pri prvej možnosti musíte vykonať pravidelné štiepanie. Ak sa pestuje v interiéri, je potrebné pravidelne pretrepávať kvitnúce krík, aby sa zlepšilo opeľovanie. Odporúča sa periodické kŕmenie komplexnými minerálnymi hnojivami. Zároveň by sa nemalo odobrať viac ako 5 gramov hnojiva na 1 kg pôdy.

paradajkové kríky Mascot

Za horúceho a suchého počasia je potrebné dbať na to, aby pôda nevyschla. Je potrebné vziať do úvahy, že sušenie v miestnosti je rýchlejšie ako na otvorenom teréne. Zmrazovanie je rovnako škodlivé ako nedostatok vlhkosti.

Mnohí sa už podľa vlastnej skúsenosti pokúsili pestovať paradajkový talisman. Opis tejto odrody ukazuje jej výhody oproti konkurentom, ktoré sa podľa prehľadov v praxi potvrdzujú. Rastlina je s minimálnou starostlivosťou schopná uspokojiť ekologicky čisté a chutné ovocie. Môžete ich zbierať na záhradnej posteli aj v mestskom byte.

paradajky Talisman na záhrade

recenzia
 1. olga
  3.03.2018 09:22

  Na konzervovanie rastie veľmi vhodné ovocie. Pestujem túto odrodu v otvorenom poli, aby som urýchlil rast a zvýšil výnosy, ktoré používam BioGrow... Soľ s takými rozmanitými paradajkami s uhorkami, a ja to tiež robím osobitne.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica