Opis odrody paradajok Tourmaline, jej vlastnosti a výnos

Paradajkový turmalín ružový s malinovým odtieňom. Chuťové vlastnosti s výraznou sladkosťou. Má blahodárne vlastnosti pre telo. Tieto plody zhromažďujú veľa cukrov, makro a mikroelementov, najmä selén, ktorý zabraňuje starnutiu.

Opis rajčiaka

Táto odroda má stredne skoré obdobie plodenia. Má vynikajúcu chuť. Rastlina je poddimenzovaná, nie vyššia ako 70 cm a je vhodná na pestovanie vo fóliových skleníkoch a otvorených posteliach.

Turmalínové paradajky

V polovici marca, začiatkom apríla, sa semená vysádzajú na sadenice. Zber sa robí po vytvorení prvého páru pravých listov. Sadenice sa pestujú asi 35 dní.

Od druhej dekády mája do začiatku júna sa v závislosti od klimatických podmienok vysádzajú sadenice na otvorenej pôde. Na posteliach sa pestujú paradajky odrody Tourmaline bez tvarovania (štiepanie) a v skleníkoch sa formovanie uskutočňuje v jednej stonke s položením prvého kvetenstva po 6 listoch. Ďalšie kvetenstvo sa tvorí cez 2 listy.

Vlastnosti ovocia

Plody tejto odrody sú ružovej (karmínovej) farby. Tvar ovocia je guľatý. Povrch pokožky je hladký. Hmotnosť je asi 170 g, ale niektoré exempláre môžu dorásť až do 220 g.

Paradajkový džús

Vzhľadom na svoju vynikajúcu chuť sú vhodné pre čerstvo pripravené šaláty, ako aj pre výrobky z rajčiakov (džúsy, ovocné nápoje, šťouchané zemiaky atď.).

Odroda vyniká zvýšeným plodom. Podľa poľnohospodárskej technológie je výťažok jedného kríka až 5 kg paradajok. Je celkom odolný proti popraskaniu ovocia a nie je náchylný na hlavné typy chorôb plodín nočného moru.

Paradajky sú veľmi citlivé na teplo. Priaznivé teplotné podmienky pre sadenice semien, vývoj rastlín a pestovanie ovocia 20-25 ° C. Keď teplota klesne pod 15 ° C, kvitnutie a tvorba vaječníkov sa zastaví a ak teplota klesne pod 10 ° C, ich vegetácia sa zastaví. Rastliny odumierajú pri 1-3 ° C a ak je teplota nad 35 ° C, opeľovanie sa zastaví.

Pestovanie paradajok

Poznámka! Na poľnohospodársku technológiu týchto rajčiakov sú vhodné dostatočne vyhrievané piesčito-hlinité pôdy s kyslosťou pH 6 - 6,5.

Je prísne zakázané pestovať paradajky po zemiakoch a iných nočných tónoch vrátane rajčiakov, aby sa predišlo výskytu chorôb.

recenzia

Záhradníci hovoria pozitívne o odrode Tourmaline.

Vasily, Nižný Novgorod: „Na jeseň som pripravil pôdu pre paradajky Tourmaline. Do pôdy som pridal kompost, mleté ​​vaječné škrupiny a trochu drevného popola. Posledné májové dni som zasadil sadenice do teplej pôdy. Mám zdravé rastliny a dobrú úrodu. ““

Ružové paradajky

Anna, región Belgorod: „Na základe rady suseda v krajine som kúpil semená paradajky Tourmaline.Výsadba v polovici marca, uskutočnila výber v troch etapách a získala vynikajúce sadenice. Začiatkom mája ho zasadila do filmového skleníka a rastliny pochovala na prvých listoch. Včasné odstránenie nepotrebných výhonkov, vytvorenie dvoch stoniek. Krmil som ich kombinovanými hnojivami. Výťažok bol 4–4,5 kg ovocia s hmotnosťou do 180 g “.

Varvara, oblasť Kursk: „Minulý rok som si kúpil malinové paradajky (predajca vysvetlil, že ide o odrodu Tourmaline). Niektorí z mojej domácnosti sme jedli čerstvé a zvyšok sa zachoval na zimu. S týmito paradajkami sme boli spokojní. Budúci rok určite na mieste vysadím paradajky tejto odrody. ““

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica