Opis a vlastnosti rajčiaka Morning Rosa

Tomato Morning Rosa je jednou z najlepších univerzálnych odrôd paradajok, ktoré sa dozrievajú skoro. Už 3,5 mesiaca po klíčení je možné zozbierať bohatú úrodu. Pestovatelia zeleniny, ktorí vysadili veľa skorých odrôd, tvrdia, že Morning Dew je jedným z najlepších medzi nimi. Pozitívne vlastnosti tohto rajčiaka, ako ho pestovať a pestovať - ​​toto a ešte oveľa viac sa budeme venovať nižšie.

Hlavné vlastnosti a vlastnosti tohto rajčiaka

Táto odroda patrí k neurčitým, takže pestovatelia musia štiepať vrcholy výhonkov, aby vytvorili kríky týchto rajčiakov. Tento postup je potrebný napríklad pri pestovaní odrody paradajok Morning Rosa v skleníkových podmienkach, kde je dôležitá výška rastlín. Pretože dozrievajúce plody sú dosť objemné a ťažké, kríky by sa mali zviazať tak, aby stonky neprepadli pod hmotnosťou úrody. Najlepšie je používať trellises ako podporu pre túto odrodu.

ranná rosa

Podľa recenzií pestovateľov zeleniny, ktorí tieto rajčiaky pestovali nie prvú sezónu, je lepšie vytvoriť rastlinu v jednom výhonku, aby sa dosiahol vyšší výnos. Opis tejto odrody by sa mal začať jej univerzálnosťou - paradajky sú vhodné na pestovanie v záhradných záhonoch, ako aj v skleníkových podmienkach. Tieto rajčiaky sú však určené na pestovanie na malých farmách.

Najlepšie je používať zrelé ovocie čerstvé - v šalátoch, pridávať pri varení v hlavných chodoch.

Výhonky môžu dorásť až do výšky 2-2,5 m, listy sú menšie ako priemerné, zelené s šedým odtieňom. Plody dozrievania sú veľké, v tvare srdca. Farba zrelého ovocia je červená, svetlá. Drobné zrelé paradajky tohto druhu môžu vážiť až 0,25 až 0,3 kg. Chuť ovocia je vynikajúca, s miernou kyslosťou, mierne nasládlou. Kvôli veľkej veľkosti ovocia sa nezvaľujú do pohárov, ale môžu sa použiť na zakrytie šalátov, tekvica a baklažánu a iných druhov konzerv.

rosný rez

Výťažok paradajkovej rannej rosy je pomerne vysoký - až 3,3 kg sa zozbiera z jedného kríka na sezónu. Na 1 m² sa zvyčajne vysádzajú 3 rastliny, z ktorých sa zozbiera až 14 kg zrelého ovocia. Vlastnosti zrelého ovocia by boli neúplné bez príbehu o ich prenosnosti a zachovaní kvality. Prenosnosť vyzretých paradajok je vysoká, plody sa môžu prepravovať na pomerne veľkú vzdialenosť. Po zbere môžu zrelé plody ležať dlhšie ako mesiac na chladnom mieste.

Výhody a nevýhody odrody

Hlavné pozitívne vlastnosti odrody sú:

  • vynikajúca chuť zrelého ovocia;
  • vynikajúce obchodné vlastnosti;
  • odroda je vysoko rezistentná na hlavné choroby a „škodlivé“ chyby;
  • Pestovanie kríkov Morning Dew nespôsobuje pestovateľom zeleniny veľa problémov, pretože rastliny sú veľmi nenáročné na pestovanie a ďalšiu starostlivosť;
  • kríky sú odolné voči jarným chladným zaskočením, môžu bezpečne vydržať obdobie tepla a sucha;
  • veľkoplodých;
  • dozrievanie paradajok nie je náchylné na praskanie;
  • plody dozrievajú takmer súčasne.

paradajka so zápalkami

Takýto druh paradajok nemá prakticky žiadne nevýhody. Možno len poznamenať, že jej zrelé plody nie sú vhodné na konzervovanie, ale používajú sa hlavne čerstvé alebo solené v sudoch.

Odtiene pestovania

Zvyčajne sa táto odroda pestuje ako semená pre sadenice doma a až potom sa sadenice pestujú na lôžkach v záhrade alebo v skleníku. Výsadbový materiál by mal byť vysadený v posledných desiatich dňoch marca v nádobách naplnených živnou pôdou. Hĺbka výsevu nie je väčšia ako 1,5 cm. Za 10 - 14 dní sa objavia sadenice (objavujú sa takmer súčasne).

kvalitné paradajka

Ak majú sadenice 2 - 3 pravých listov, rastliny by sa mali ponoriť do samostatných rašelinových šálok. Sadenice by sa mali pred výsadbou na posteľ niekoľkokrát kŕmiť minerálnymi hnojivami. Týždeň pred výsadbou rastlín na otvorenom priestranstve by sa tieto rastliny mali vytiahnuť na balkón alebo lodžiu, aby vytvrdili.

Sadenice môžu byť vysadené na stálom mieste 1,5 mesiaca po objavení prvých výhonkov. Ak sú skleníky vykurované, potom je v nich možné sadenice vysádzať už v druhej dekáde apríla a pod filmom - v polovici mája.

Ďalšia starostlivosť o paradajky spočíva v pravidelnom zalievaní, uvoľňovaní pôdy, odstraňovaní buriny a kŕmení. Zalievanie kríkov paradajok by mali byť večer, zohriaty na slnku vodou.

priniesť skleník

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica