Opis a výnos odrody rajčiaka Danko

Existuje názor, že najchutnejšie paradajky majú tvar srdca. Kedysi to bola jediná odroda - býčie srdce, ale teraz existuje veľké množstvo odrôd v tvare srdca a jednou z nich je paradajka Danko. Odroda je tak populárna, že jej semená sú balené a predávané rôznymi poľnohospodárskymi spoločnosťami po celom Rusku av blízkom zahraničí. V obchodoch si môžete kúpiť Danko od Aelita, Agros, Sibírska záhrada, Altai Seeds. Pod názvom „Heart-shaped“ (Danko) ju ponúka firma „Elita-Sad“, „Heart of Danko“ vyrába „Golden Weaving of Altaj“.

Názov z legendy

Pre tých, ktorí si stále pamätajú sovietske školské osnovy v literatúre, sú slová „Danko“ a „srdce“ v rovnakom riadku navzájom tesne spájané. Legendárny hrdina Maxima Gorkyho menom Danko prichádza na myseľ s horiacim srdcom v rukách. Na jeho počesť pomenovali sibírski chovatelia svoju odrodu. V roku 2000 získala rajka Danko štátny patent a bola zapísaná do štátneho registra výsledkov chovu.

Paradajky tejto odrody majú skutočne klasický tvar v tvare srdca. Na vrchole sú plody okrúhle, potom zúžené na kužeľ. Povrch môže byť plochý alebo mierne rebrovaný. Podobné paradajky rôznych veľkostí tvoria veľa moderných odrôd, ale paradajka Danko je špeciálna. Odroda vyniká okrem iného kompaktnosťou krovia, schopnosťou prispôsobiť sa rôznym klimatickým podmienkam a každému počasiu. Ročný výnos je v každom regióne krajiny vysoký.

Ovocie - „srdce“

Dankove paradajky nie sú hybridné. Svoje semená si môžete ľahko získať tak, že odložíte typické paradajky z najštedrejších kríkov.

Jasné sfarbenie

Plody v plnej zrelosti získavajú bohatú krvavočervenú farbu. Nezrelé paradajky odrody Danko majú v blízkosti stonky tmavozelenú škvrnu, ktorá po dozretí úplne zmizne.

paradajková farba

V podmienkach centrálnej zóny, na Sibíri, v Urali, na čerstvom vzduchu sa od tretiny do polovice plodiny sfarbí červeno na viniči. Ostatné rajčiaky sú dozrievaním dokonale dozrievané. Skleníkové podmienky umožňujú odstránenie všetkého ovocia ako červenej alebo hnedej.

Šalátová dužina

Najdôležitejšou kvalitou paradajok Danko je vynikajúca chuť mäsového ovocia. Pod tenkou pokožkou je sladká dužina s malým množstvom semien. Konzistencia je mierne šťavnatá, ale nie tekutá. Ochutnávka skóre - 10 bodov z 10 možných.

Plná veľkosť

Opis odrody ako veľkoplodej je plne opodstatnený: hmotnosť jedného rajčiaka v prvom zhluku môže dosiahnuť 0,5 kg. Ani vaječníky v najvyšších rasách nerastú menej ako sto gramov. Paradajky sa v priemere ťahajú za 170 - 300 g. Každé puzdro je schopné niesť 2 3 tucty plných tiel "srdca".

Významný výnos

Minimálny výnos odrody je 4 kg na meter štvorcový. Toto číslo platí iba pre otvorené priestranstvá v severných regiónoch. Potenciál je omnoho vyšší: všetko záleží na podmienkach pestovania. Z puzdra sa dá vybrať 4 - 5 kg, čo tiež nie je limitné. Skleníkové podmienky a príslušná poľnohospodárska technológia umožňujú získať 6 - 7 kg ovocia z jednej rastliny.

v tvare srdca

Odroda paradajok Danko má jednu úžasnú vlastnosť - jasný kontrast medzi zaťažením plodiny a veľkosťou rastliny. Kríky vyzerajú štíhle, až krehké, lístie je dosť slabé a na tomto pozadí je rekordná hmotnosť ovocia.

Funkcie rastu a rozvoja

Z charakteristiky odrody ako determinantu nevyplýva príliš vysoká výška kríkov. V otvorenom teréne rastlina rastie iba pol metra, niekedy o niečo vyššie - 70 - 80 centimetrov.

Potom krík prestane rásť sám a namiesto bodu rastu vytvorí kvetinovú kefu. Týmto sa pestovateľom zeleniny uľahčí práca: v auguste nie je potrebné vykonávať dierovanie.

V skleníkoch sa paradajka Danko chová ako semifinále stanovená rastlina. Kríky môžu dorásť do výšky 150 - 180 cm, a to pomocou špeciálnej techniky. Keď hlavná stonka vytvára namiesto rastového bodu (okraje) kvetinovú kefu, je nahradená horným stepsonom, ktorý naďalej rastie nahor.

Odroda Danko patrí do strednej sezóny. Plody začínajú dozrievať 110 - 120 dní po výskyte hromadných výhonkov. Výnos je dlhodobý, najmä v skleníkoch. Ale aj na uličkách nese paradajka ovocie po dlhú dobu: ovplyvňuje tvrdená „sibírska povaha“. Je pozoruhodné, že táto odroda vykazuje dobrú odolnosť proti hubovým infekciám, najmä na otvorenom poli.

Rastliny sa vyznačujú najvyššou nenáročnosťou. Nie je náhoda, že Danko prináša ovocie úspešne v rôznych regiónoch krajiny, na akomkoľvek type pôdy.

Paradajky tvrdohlavo naďalej usádzajú aj za nepriaznivých poveternostných podmienok. Návratnosť je z roka na rok stabilná. Danko sa považuje za jednu z najspoľahlivejších odrôd.

Jemnosti poľnohospodárskej technológie

Paradajka Danko je jednou z tých odrôd, ktoré bude mať každý záhradník radi. Lenivý alebo príliš zaneprázdnený letný obyvateľ dostane zeleninu s minimálnym úsilím. Skúsený a usilovný pestovateľ odhalí potenciál spojený s odrodou, bude spokojný s maximálnym výnosom.

jemnosti pestovania

Vlastnosti:

  1. Mladé sadenice rastú krehké, náchylné k predlžovaniu. Počas obdobia sadeníc potrebujú zvýšenú starostlivosť a pozornosť: mierne teplo, dobré osvetlenie, odmerané hnojenie.
  2. Optimálny vek sadeníc pri prenose do skleníka alebo do pôdy je 55 dní (plus alebo mínus týždenne). Výsadba zarastených sadeníc alebo podrastov vedie k výraznému nedostatku úrody.
  3. Kríky môžete umiestniť na otvorenom priestranstve pomerne husto, 6 - 8 kusov na meter štvorcový. Rastliny nie sú náchylné na zahusťovanie, listy sú malé. V skleníku stačí vysadiť 4 kusy na meter štvorcový.
  4. Pasynkovanie je najdôležitejšou operáciou pri pestovaní paradajok Danko. Bočné výhonky rastú veľmi rýchlo a aktívne, takže rastliny sa musia často pripnúť. Krídla vedú striktne v jednom alebo dvoch stonkách. Hustota vedie k vážnemu nedostatočnému zberu a nižšej váhe ovocia.
  5. Ďalšou dôležitou technikou pri práci s odrodou Danko je normalizácia vaječníkov. Štetce niekedy rastú príliš dlho a niektoré kvety sú škaredé alebo slabé. V každej kefke sa odporúča nechať štyri elegantné kvety, nemilosrdne vytrhávať froté kvety a tie najmenšie. Práca nebude trvať príliš dlho, ale zlepší sa kvalita ovocia.
  6. Udržiavanie kvality rajčiakov nie je príliš vysoké. Lahodné ovocie je potrebné rýchlo uviesť do činnosti - v prípade čerstvých šalátov a zimných príprav.

Paradajky Danko nie sú veľmi vhodné na morenie celého ovocia - sú veľké, ale podľa starých receptov sú ideálne na morenie v sudoch. Vyrábajú tiež najchutnejšie kečupy a džúsy.

Obľúbená rozmanitosť mnohých záhradníkov

Recenzie amatérskych pestovateľov zeleniny o odrode Danko pochádzajú z rôznych regiónov krajiny. Všade sibírska odroda prišla pred súd.

Irina Merzlyakova, Omsk: „Sadím paradajky Danko Heart už viac ako desať rokov, uvoľňujem semená z najlepších paradajok. Táto odroda ma nikdy nezklamala. Nemám skleník. Položil som oblúky a najprv zakryl sadenice. Potom odstránim krycí materiál a celé leto kríky stoja na čerstvom vzduchu. Svoje miesto mením každý rok a nikdy som nevidel fytofóru. ““

Alekseenko Vera, Ryazan: „Tento rok som prvýkrát zasadil paradajky Danko. Prial by som si, aby som o tejto odrode vedel skôr. Nikdy som takúto úrodu nemal. Ale najdôležitejšia vec je chuť. Celá rodina jedla každý deň čerstvé šaláty. ““

Paradajky Danko sa pestujú nielen v Rusku - oceňujú sa v Bielorusku, na Ukrajine, v Moldavsku a v severnom Kazachstane. Takéto „srdcia“ sú srdcom všetkých milovníkov tejto nádhernej zeleniny.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica