Opis odrody paradajok Ohňostroj, jeho vlastnosti a vlastnosti pestovania

Odroda paradajok Ohňostroj vyniká okrem iného svojim šťavnatým, mäsitým, veľkým a chutným ovocím. Je potešením pestovať takéto paradajky na vašej záhrade. Konečný výsledok sa oplatí vynaložiť úsilie a čas.

popis

Odroda Fireworks má krstné meno - Kaleidoskop. Pestuje sa vonku aj v nevykurovaných skleníkoch. Opis odrody je nasledujúci:

  • neurčitý;
  • môže dosiahnuť výšku až 200 cm;
  • stred sezóny;
  • kvetenstvo je jednoduché;
  • listy sú veľké, zelené;
  • stopka má kĺbové spojenie.

Odporúča sa pestovať rastlinu v dvoch stonkách s pripínaním a priviazaným na podložku.

paradajkový ohňostroj

Vlastnosti ovocia

Paradajková odroda Ohňostroj priťahuje svojou pôvodnou farbou: plody sú červené s rozptýlením žltých, oranžových alebo strieborných prúžkov. Vlastnosti plodov sú tieto:

  • môžu vážiť až 400 gramov;
  • mať zaoblený plochý rebrovaný tvar s vypuklým stredom;
  • dozrieť 105. deň po úplnom klíčení;
  • nezrelé ovocie je zelené s tmavo zelenou škvrnou na stopke a tmavými pruhmi v celom ovoci.

listy sú veľké

Paradajky odrody Fireworks sa oceňujú pre svoje veľké plody a vysokú produktivitu (od 6 do 6,6 kg na meter štvorcový). Majú príjemnú a šťavnatú chuť. Tieto paradajky sa používajú na výrobu čerstvých šalátov, konzervovaných štiav, omáčok.

Odporúčania pre pestovanie odrôd paradajok Ohňostroj

Semená sadeníc sa vysádzajú 60 dní pred výsadbou do zeme. Na 1 štvorcový meter pôdy sa vysadia asi tri rastliny na trvalom mieste. Sila rastu paradajkových kríkov je ovplyvnená svetlom, teplom, vlhkosťou, výživou.

rebrovaný tvar

Pri pestovaní paradajok v skleníku alebo na otvorenom poli je nevyhnutné dávať oporu, pretože bez nich nie je možné pestovať odrodu Fireworks. Druhá stonka puzdra je vytvorená z nevlastného syna a zbavuje sa všetkých ostatných. To vám umožní zrýchliť a zvýšiť výnos.

Keď sezóna skončí, horná časť výhonku sa odreže a cez poslednú kefu zostane niekoľko listov. To sa robí preto, aby sa zabezpečilo, že Bush spotrebuje všetky mikroživiny na dozrievanie posledných plodov. Ak má dostatok voľného priestoru, musia byť zakorenené maloleté deti. Na to musíte vykopať „holý“ kmeň do vlhkej pôdy.

pestovanie odrôd

Pri pestovaní kríkov odrody Fireworks sa musíte neustále zbavovať menej chorých starých listov. Takéto kríky sú lepšie vetrané, dobre osvetlené a menej náchylné na útoky na choroby.

recenzia

Väčšina pestovateľov paradajok je voči odrode Fireworks neutrálna.Ich recenzie naznačujú, že na pestovanie tohto druhu sú potrebné skúsenosti, pretože nie je to prvýkrát, čo môžete získať veľkú úrodu. Malo by sa pamätať na to, že paradajkové kríky si vyžadujú náležitú starostlivosť. Zahŕňa zalievanie, hnojenie minerálnymi a organickými hnojivami, včasnú likvidáciu starých listov, štípanie.

kvetenstvo je jednoduché

Existujú ľudia, ktorí radi pestujú odrodu paradajok Fireworks. Podľa ich recenzií rastú mäsité a chutné paradajky. Sú vhodné na čerstvú spotrebu. Pokožka plodu je hustá, čo umožňuje dlhšie skladovanie.

Ak odroda Fireworks z nejakého dôvodu nespĺňa očakávania, môžete skúsiť pestovať odrodu Salute. Na rozdiel od prvého má malé slivkovité červené ovocie s hmotnosťou asi 40 - 60 gramov. Je charakterizovaná ako nízko rastúci, determinantný, vysoko výnosný druh. Nevyžaduje sa pripnutie.

determinant poddimenzovanej veľkosti

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica