Opis odrody paradajok Gunin, výnos, pestovateľské znaky

Tomato Gunin f1 rastie v skleníkoch pod sklom a filmom. Pestovanie určitej odrody zeleninových plodín sa tiež uskutočňuje na otvorených lôžkach. 100 dní po vegetačnom období môžete hodovať prvé ovocie, ktoré obsahuje množstvo rôznych mikroelementov a vitamínov. Paradajková šťava a dužina:

 1. Urýchľuje metabolizmus.
 2. Znižuje množstvo usadenín lipidov.
 3. Zvyšuje hladinu hemoglobínu.

Paradajky slúžia ako antioxidanty. Zložky prítomné v ovocí inhibujú rast rakovinových buniek.

paradajkový gunin

Opis kultúry

Hybrid Gunin f1 je prvou determinantnou odrodou, ktorá sa vyšľachtila v Rusku, ktorá sa nebojí mnohých chorôb, zakorenila sa v rôznych klimatických podmienkach a tolerovala náhle zmeny teploty vzduchu. Na kríkoch strednej výšky sa vytvára až 10 kvetov, z ktorých prvý je tvorený 9 listami. Plody sa vyznačujú:

 • hustá buničina;
 • jasne červený odtieň;
 • jemný povrch;
 • skvelá chuť;
 • zaoblený tvar.

vlastnosti pestovania

Prvé paradajky dozrievajú 101 až 111 dní a vážia 100 - 120 gramov. Úroda sa začína v júli. Posledné plody sa odstránia v septembri. Listy a stonky hybridu nie sú ovplyvnené:

 • Fusarium;
 • tabaková mozaika;
 • nematódy žlčníka.

Rastlina nie je pokrytá hnedými škvrnami, vaječníky sa tvoria nielen za slnečného, ​​ale aj za oblačného počasia. Hybrid je prispôsobený vysokej vlhkosti.

červený odtieň

Výsev a presádzanie

Vďaka charakteristikám a opisu odrody sa paradajka Gunin začala vysádzať nielen v južných oblastiach, ale aj v strednom pruhu. Letným obyvateľom a poľnohospodárom sa páči chuť paradajok a skutočnosť, že dozrievajú skôr ako mnoho iných hybridov a na kvetenstvo sa viaže najmenej 5 druhov ovocia.

Semená sadeníc sa umiestňujú do pôdy nie hlbšie ako 20 mm. Práce sa vykonávajú od 1. do 20. marca. Na štvorcový meter skleníka môžete umiestniť 3 kríky kultúry, na otvorenú pôdu - stačí 2 paradajky. Sadenice sa posielajú na trvalé lôžko v máji, keď sa už neočakávajú mrazy. Pred takýmto postupom je kŕmená humátom sodným. Hnojivo pomáha urýchľovať rast, zabraňuje rozvoju chorôb.

nematódy koreňového uzla

Do otvorov, do ktorých sa presúvajú sadenice paradajok, sa naleje 3 gramy superfosfátu. Ak sa už kvety objavili, musia sa odrezať.

Ako tvoriť kríky?

Aby sa kultúra potešila úrodou, musíte sa zbaviť ďalších stoniek, po objavení sa hlavnej stonky nechajte ďalšiu vytvorenú pod prvou kefou. Bočné výhonky sa musia odstrániť. Vďaka zovretiu, viac svetla dopadá na rastlinu, plody sú väčšie, dozrievajú rýchlejšie.

Ak paradajkové listy padajú na zem, sú odrezané, inak je kultúra ovplyvnená neskorou plesňou. Stepsonovci sa ráno rozbíjajú každých 10 dní.Na obidvoch výhonkoch zostanú až 4 kefy a deformovaný vaječník sa odstráni.

sadenice paradajok

Polievanie a kŕmenie

Zavádzanie hnojív pomáha výrazne zvyšovať výnos. Keď paradajka začne kvitnúť, potrebuje fosfor. Ak tento mikroelement nestačí, listy získajú fialovú farbu, s nadbytkom, ktoré žltnú, vaječník odpadne. Rast plodiny sa spomaľuje, keď je nedostatok dusíka, keď je príliš veľa, krík zahusťuje, je tu len niekoľko škaredých paradajok.

Paradajky dobre reagujú na kŕmenie kuracím trusom, hnojom alebo rašelinou. Pokiaľ je to možné, je lepšie do každého puzdra pridať hnojivo, v ktorom je prítomný síran draselný, dusičnan amónny a horčík v pomere 3: 2: 1. Hybridy sa polievajú raz za týždeň pri koreni, ale hojne.

napájanie a kŕmenie

Gunin paradajky sa používajú čerstvé, používané na solenie, na šťavu. Recenzie sú iba pozitívne.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica