Charakteristika a opis odrody paradajok Raspberry Honey

Paradajky s malinovým medom sú ideálne pre tých letných obyvateľov, ktorí uprednostňujú pestovanie veľkoplodých ružových odrôd na svojich stránkach. Paradajka nemá žiadne významné nevýhody, s výnimkou toho, že má zlú imunitu voči chorobám plodov nočnej múčky.

Opis odrody paradajok Raspberry Honey

Podrobný opis a opis odrody paradajok Raspberry Honey je uvedený nižšie.

Agrofirm, ktorý produkuje tieto semená, je Sibirskiy Sad. Prvýkrát na trhu sa paradajka objavila v roku 2006 a okamžite si získala lásku domácich letných obyvateľov. Kultúra patrí k hybridom prvej generácie (Fl).

paradajka nad zemou

Paradajka patrí medzi vysoké odrody, Bush je interdeterminate. Môže dosiahnuť výšku až 1,5 metra. Štandardná rastlina. Odroda s skorým dozrievaním ovocia. Obdobie od siatia výsadbového materiálu do okamihu, keď sa ovocie zmení na červené, je spravidla 95 dní.

Paradajky sa vyznačujú slabými vetvami, ktoré sa veľmi často ohýbajú a lámajú pod váhou ovocia. Samotná rastlina nie je listová, vrcholy sú svetlozelené.

Hlavnou nevýhodou malínového medu je to, že odroda nie je imunná voči chorobám plodov nočnej mušky. Veľmi často trpí fusáriom a šedou hnilobou. Dobre znáša suché leto, nemá negatívny vplyv na úrodu. Kultúru môžete pestovať na záhrade v posteliach a v skleníkoch alebo skleníkoch.

Charakteristiky hybridného ovocia Raspberry Honey F1

Hybridný paradajkový malinový med sa vyznačuje vynikajúcou chuťou zrelého ovocia. Sú veľmi sladké a majú medovú príchuť. Vďaka tejto kvalite sa hybrid stal obľúbeným hneď po uvedení semien na trh.

Ovocie samotné je dosť veľké, na horných koncoch môže hmotnosť paradajok dosiahnuť až 800 gramov. Na spodných je maximálna hmotnosť 1,5 kg. Viac ako 10 kg zeleniny sa dá zozbierať z kríka.

Paradajky majú krásny malinový odtieň. V tvare srdca. V blízkosti stopky môže byť zelená škvrna a silné rebrovanie. Vo vnútri ovocia je málo semien a semien. Neexistuje ani mäkké jadro. Pokožka je tenká, hladká.

malinový med

Ideálne pre čerstvú spotrebu. Paradajky môžete použiť aj na ľahké šaláty.

Paradajky sa často používajú na výrobu paradajkových štiav a omáčok. Vďaka svojej príliš veľkej veľkosti a tenkej pokožke nie sú vhodné na morenie ako celok.

Malinový med netrvá dlho po zbere.

Výhody a nevýhody medu z čerstvých paradajok

Recenzie tých záhradkárov a záhradníkov, ktorí pestovali plodiny na svojich stránkach, sú vo väčšine prípadov pozitívni.Opis odrody však bude neúplný bez analýzy výhod a nevýhod. Každá, aj tá najlepšia odroda, má svoje nevýhody.

Opis výhod:

  • Veľkoplodá, maximálna hmotnosť jednej zeleniny môže dosiahnuť až 1,5 kg;
  • Malé množstvo semien vo vnútri ovocia;
  • Predčasné zrenie;
  • Sladká mäsitá zelenina
  • Nie vyberavý na starostlivosť;
  • Tolerantný k suchu;
  • Môže sa pestovať na otvorenom a uzavretom teréne.

paradajky v rose

Hlavnou nevýhodou paradajkového hybridu Raspberry Honey je jeho nízka odolnosť voči chorobám a škodcom v porovnaní s inými podobnými odrodami.... Preventívne postupy a kontrola puzdier sa bude musieť vykonávať pravidelne. Okrem toho sú konáre veľmi slabé a vďaka ovocia sa ľahko zlomia.

Napriek týmto nedostatkom je však táto odroda veľmi obľúbená a obľúbená medzi mnohými letnými obyvateľmi.

Funkcie pestovania hybridného malinového medu

V prípade sadeníc sa sadivový materiál vysieva začiatkom marca. Paradajky sa vysádzajú na otvorenom priestranstve v druhej polovici mája.

Na výsadbu sadeníc sú vhodné väčšinou otvorené slnečné plochy. Kríky neznášajú stojatú dažďovú vodu a silné prievan. Stabilná úroda sa dá získať, ak sa sadenice vysadia na ľahko úrodnom substráte.

Optimálna denná teplota pre kvitnutie a tvorbu vaječníkov je od +24 stupňov. Ak teplota prekročí +30 stupňov, potom nedochádza k tvorbe vaječníkov, pretože peľ z paradajok sa stáva sterilným.

zviazané paradajky

Vďaka zamokrenej pôde môžu rastliny ochorieť neskorou plesňou. Pri nesprávnej kombinácii vlhkosti a tepla budú kríky trpieť hnedou hnilobou (cladosporium).

Počas obdobia aktívnej tvorby vaječníkov a ovocia si paradajky vyžadujú veľké množstvo tekutiny. Kríky je potrebné zalievať teplou vodou už od samotného koreňa. Vlhkosť by sa nemala dostať na vrcholy. Najlepší čas na vodu je skoro ráno.

Na zvýšenie výnosu sa nemožno obísť bez zavedenia minerálnych a organických hnojív. Na začiatku plodenia sa môžu použiť doplnky fosforu a draslíka. Sú vhodné aj na aktívne dozrievanie ovocia. Počas tohto obdobia sa neodporúča unášať dusíkatým hnojením. Môžu sa použiť iba vtedy, ak sú kríky príliš krehké a rastú pomaly.

Dobre sa hodí ako hnojivá a organické látky. Pred výsadbou sadeníc na trvalom mieste je možné substrát zmiešať s hnojom, drevným popolom, mulleínom alebo vtáčím trusom.

Mesiac po vysadení sadeníc sa musí vysadiť. Odporúča sa postup zopakovať po dvoch týždňoch. Vďaka tomu sa bude koreňový systém vyvíjať aktívnejšie a kríky rastú lepšie.

Na zvýšenie hladiny cukru v zelenine sa kríky postriekajú roztokom kyseliny boritej. Postrek sa vykonáva počas obdobia kvitnutia 2 a 3 kvetinových kefiek. Stimuluje tvorbu nových rastových bodov, spôsobuje klíčenie peľu a rast paradajok.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica