Opis odrody paradajok Maryushka, vlastnosti pestovania a starostlivosti

Medzi amatérskymi záhradníkmi sú obľúbené odrody paradajok s malými plodmi. Je vhodné ich valiť do bánk, majú krásny vzhľad. Medzi odrodami takýchto odrôd je paradajka Maryushka, ktorá je rovnako krásna a plodná ako iné malé paradajky.

Bushova charakteristika

Puzdro je určujúceho typu, nerastie vo výške nad 80 centimetrov. Navyše je silný, rozvetvený. Pri pestovaní nevyžaduje štiepanie, pretože je obmedzený v raste. Po niekoľkých kefách s ovocím sa rast zastaví. Nad siedmym listom je prvá kefa vytvorená s nádherne tvarovanou partiou. Na jednej vetve môže dozrieť až 9 plodov súčasne.

Stredne dozrievajúce paradajky - 110 až 112 dní prechádzajú od klíčenia semena do prvého zrelého rajčiaka. Chované na pestovanie vonku. Ak je to potrebné, môžete získať vynikajúcu úrodu v uzavretých oblastiach.

Aby ste to dosiahli, v lete musíte otvoriť dvere skleníka, aby do nich vnikol hmyz. Opelujú kvety rastlín a začne sa zber.

Opis ovocia

Plody sú stredne veľké, s hmotnosťou 60–70 gramov na jednu, slivkovité, červené, mäsité. Majú jasnú arómu paradajok a vôňu. V tomto ohľade sa používajú univerzálne. Z týchto plodov sa získajú krásne a chutné nakladané paradajky, vynikajúce omáčky a paradajkové šťavy, ktoré sa používajú čerstvé, v šalátoch a na dekoráciu.

opis ovocia

Pretože paradajky sú odolné voči praskaniu, vďaka pevným kožám a mäsitému obsahu sa ľahko prepravujú na veľké vzdialenosti. Sú dobre skladované, preto sa paradajka Maryushka s jej vlastnosťami a popisom odrody často vyskytuje na trhu.

Kríky sú odolné voči populárnym chorobám paradajok.

Poľnohospodárska technológia pestovania

Maryushka sa pestuje hlavne na otvorených plochách, kvôli kvalite ovocia a kríka sa semená používajú na veľkých plantážach na veľkovýrobu.

Cherry paradajky

Rastliny sa pestujú v sadeníc na skoršiu úrodu. Výsev semien sa začína začiatkom marca a transplantácia do zeme sa uskutoční, keď sa na ulici vyskytne stabilná nad nulová teplota.

Počas pestovania kríkov s paradajkami záhradníci vykonávajú množstvo manipulácií s cieľom dobrého plodenia a rozvoja kríkov.

  1. Polievanie postele.
  2. Plevelujte pôdu pod kríkmi.
  3. Uvoľnenie pôdy po zalievaní.
  4. Podväzkové rastliny.
  5. Hnojenie pôdy a zelenej hmoty.
  6. Kontrola rastlín na choroby.
  7. Ak sa zistí infekcia, dezinfekcia kríkov s odstránením postihnutých oblastí.

paradajky na konáre

Keďže rajčiaky nie sú na zalievanie nenáročné, tento postup sa vykonáva v suchom počasí raz za dva dni. A ak často prší, mali by ste úplne opustiť zavlažovanie.

Vyžaduje sa odburinenie. Platí to pre kríky rajčiakov a iných rastlín na súši.Inak budú všetky postupy kŕmenia zbytočne. Tráva vezme všetky minerály.

Po zalievaní je dôležité uvoľniť pôdu okolo rastlín. Tento postup udržuje vlhkosť v pôde dlhšie a zbavuje sa huby. Ak pôda stagnuje, na koreňoch sa vytvorí huba, ktorá zožiera korene a potom stonky. V tomto prípade nebude úroda.

Zviažu ich tak, aby listy a plody neklesli na zem. Pri pestovaní paradajok je to prísne zakázané. Paradajka s plesňou nakaziť sa vo vlhkom a vlhkom počasí a absorbovať chorobu zo zeme.

paradajka neskorej plesne

Hnojenie sa vykonáva najmenej trikrát za sezónu. Prvýkrát sa oplodní dva týždne po transplantácii. Druhým je, keď kvitnú rastliny, a tretím je, keď dozrievajú plody. V tomto prípade sa používajú organické a minerálne obväzy.

Úroda sa tak nestratí v dôsledku sucha, živiny sa nedostanú na burinu a paradajky dozrievajú spolu.

Vďaka svojim pozitívnym vlastnostiam dostáva toto odrodové paradajky pozitívne hodnotenie nielen v Rusku, ale aj od susedných krajín.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica