Opis odrody paradajok Matias, vlastnosti pestovania a starostlivosti

Medzi holandskými hybridy je jeden zaujímavý a plodný: paradajka Matthias f1. Pestuje sa v skleníku, má vynikajúcu chuť a vysoký výnos.

Vlastnosti rajčiakov a odrôd

Je to neurčitá, vysoká paradajková krovina určená na pestovanie v skleníkoch. Puzdro je formované do jedného kmeňa s odstránením všetkých nevlastných synov. Listnosť je priemerná. Rast v interiéri až do 2 metrov. Na otvorených plochách pod - do 1,5 metra. Trvá približne 115 dní od klíčenia do začiatku plodenia - patrí medzi stredne skoré odrody. Odroda je prakticky na prvom mieste, pokiaľ ide o úrodu: z jedného štvorcového metra sa odstráni až 15 kilogramov ovocia.

paradajkové mathias

Opis plodu - plochý, zaoblený, mierne rebrovaný, červený, zrelý paradajok váži 180 gramov, jednotlivé exempláre do 300 gramov. Chuť je vynikajúca sladká, bez kyslosti. Po rozrezaní má plod až 5 buniek so semenami. Buničina je šťavnatá a hustá, pri zrení nie je v blízkosti stonku žiadna zelená škvrna. Odroda sa používa univerzálne - paradajky sa spracovávajú na šťavu a cestoviny, pripravujú sa z nich letné šaláty, marinované ako celok.

Hybrid je odolný voči fusáriu, cladosporiu, verticiliu, koreňovej hnilobe, TMV a apikálnej hnilobe. Chovateľ: Monsanto (Holandsko).

Hybridné vlastnosti

Hybrid kríženia dvoch odrôd paradajok má tieto vlastnosti:

Holandský hybrid

 1. Vynikajúca chuť.
 2. Odolnosť voči chorobám.
 3. Vynikajúce obchodné vlastnosti.
 4. Udržiavanie kvality.
 5. Přepravitelnost.
 6. Skvelý vzhľad.
 7. Ľahko sa udržuje.

Hybrid sa pre svoje vysoké obchodné vlastnosti často používa na pestovanie v poľnohospodárskych podnikoch a rastlinných závodoch. Je tiež žiadaný medzi záhradníkmi.

chuťové vlastnosti

Poľnohospodárska technológia pestovania hybridu

Podobne ako iné odrody a hybridy paradajok, aj Matthias sa pestuje v sadeníc. Na skorú úrodu sa semená vysádzajú na sadenice v polovici alebo začiatkom marca (v závislosti od poveternostných podmienok v regióne). Po výsadbe do úrodnej voľnej pôdy sa nádoby so sadenicami zakryjú filmom, kým semená klíčia. Hneď ako sa semená vyliahnu, film sa odstráni a rastliny naďalej rastú na otvorenom, teplom a slnečnom mieste, pričom sa teplota miestnosti udržuje na 24-26 stupňov.

Kým sa na výhonkoch neobjavia dva trvalé listy, pôda sa nastrieka postrekom.

Po objavení listov sa sadenice ponoria do samostatných nádob a pestujú sa pred začiatkom teplých vonkajších podmienok. Rastliny sa presádzajú do skleníka v máji až júni, záleží to aj od teploty v miestnosti. Optimálne ukazovatele sú 22-25 stupňov počas dňa a 16-20 v noci.

ľahká starostlivosť

Sadenice sa vysádzajú šachovnicovým vzorom so vzdialenosťou medzi rastlinami 50 až 40 centimetrov. Jeden meter štvorcový produkuje 3-4 rastliny.

Starostlivosť o rastliny

Po výsadbe sa sadenice neustále starajú o kvalitný a skorý zber.

sadenice rastlín

 1. Podväzkový závod. Vyrába sa okamžite po vylodení a podľa rastu.
 2. Vystúpil. Kultivar sa zvyčajne pestuje na jednom kmeni, takže všetky nevlastné deti sú odstránené. Ak sa rozhodnete pestovať 2-3 kmene, nechajte pár nevlastných synov.
 3. Uvoľnenie a zalievanie. Ihneď po zalievaní sa musí pôda pod kríkmi uvoľniť, aby kôra zeme nad koreňmi nezachovala prístup vlhkosti a vzduchu.
 4. Hnojivo. Pri pestovaní paradajok sa pôda a zelenina rastlín kŕmia najmenej trikrát v sezóne.
 5. Žatvu. Na získanie veľkého počtu zrelých plodov sa plodina zozbiera okamžite po dozretí. Zrelé ovocie spomaľujú rast mladých paradajok. Charakteristika obväzov: minerálne a organické.

podväzková rastlina

Prehľad kontroly

Medzi záhradníkmi a profesionálmi bolo veľa milovníkov paradajok Matias, ktorí zanechali pozitívnu spätnú väzbu na pestovanie a chuť paradajok.

Nikolay: „Minulý rok som sa rozhodol pestovať Matthiasa v dvoch kmeňoch a získal som úrodu ďalších 5 kilogramov, plody sú krásne, dužina je šťavnatá, nie sú tam žiadne zelené škvrny. Semená sú vynikajúce na priemyselné pestovanie, pretože dozrievajú spolu a poskytujú vynikajúci výnos plodov takmer rovnakej veľkosti a kvality. ““

pozitívne recenzie

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica