Opis odrody paradajok Pomisolka, jej vlastnosti a výnos

Krík vysoký kapor Cherry paradajka aj najnáročnejším záhradníkom sa to bude páčiť. Paradajka Pomisolka je práve to. Keď sú zrelé, malé paradajky sú plnené jasne červenou farbou a zdobia plochu, na ktorej rastú. Zistili sme opis odrody, spôsob jej pestovania a reakcie záhradníkov na toto paradajky.

Opis odrody

Krík je neurčitý, vysoký, dosahuje výšku 2 metre. Predčasné zrenie - 100 dní prechádza od klíčenia semena po prvý zber. Pri pestovaní je potrebné priviazať ho k opore a stlačeniu, odstránia sa aj spodné listy. Poskytuje pozitívne výsledky, keď sa pestuje v jednom alebo dvoch stonkách. Stepchild sa robí nasledujúcim spôsobom: po vytvorení 10 kefiek sa nevlastné dcéry odstránia, zatiaľ čo nad hornou kefou zostanú 2 listy. Na jednej kefke sa vytvorí až 20 malých okrúhlych paradajok. Ovocie rastie v zhlukoch ako hrozno. Kríky Pomisolki sú určené na pestovanie v skleníkoch.

paradajky

Nezrelé paradajky sú žlto-zelenej farby, zrelé sú červené. Tvar je guľatý, váha jedného ovocia dosahuje 25 gramov. Produktivita - z jedného kríka sa odstráni až 1,5 kilogramu zrelého ovocia. Po naplnení sú plody odolné voči praskaniu a dozrievajú spolu.

Chuť ovocia je sladká, bez kyslosti. Buničina je pevná a šťavnatá. Po rozrezaní má ovocie tri semenné vaky. Odroda je určená na čerstvú spotrebu a na konzervovanie. Z týchto plodov sa vyrábajú krásne čerstvé šaláty. Odroda Pomisolka má predĺžené obdobie plodenia.

typ vysoký

Pozitívne vlastnosti odrody

Záhradníci pri pestovaní týchto rajčiakov berú na vedomie tieto pozitívne vlastnosti:

 • skorá zrelosť;
 • dlhé plodové obdobie;
 • chutné a krásne ovocie;
 • vysoký výnos;
 • dobré prepravné vlastnosti;
 • udržanie kvality.

stupeň kvality

Poľnohospodárska technológia pestovania

Keďže Pomisolka je určená na pestovanie v skleníkoch, kríky sa pestujú sadenicami. Výsev semien sa začína v polovici marca, presádzanie do pôdy sa uskutočňuje koncom mája. Výber sa uskutoční, keď sa objavia 2 trvalé listy.

Po presadení rastlín na trvalé miesto rastu sa tieto rastliny priviažu k opore alebo priečke. Ako kríky rastú, nevlastnia a odrežú prebytočné listy. Paradajky tejto odrody sa môžu pestovať na jednej alebo dvoch stonkách - preukázalo sa, že pri tomto spôsobe pestovania odroda poskytuje vyšší výnos. 3-4 rastliny sa umiestnia na jeden meter štvorcový, výsadba sa uskutočňuje v šachovnicovom vzore. Po vysadení rastlín na hlavnom mieste rastu sa postará o kríky, ktoré pozostávajú z:

dlhé obdobie

 1. zalievanie;
 2. pleťou;
 3. uvoľnenie pôdy;
 4. hnojenie minerálnymi a organickými obväzmi.

Najobľúbenejšie hnojivá sú organické: kravský hnoj, kuracie hnoj, humus, kompost a minerálne látky: superfosfátové, močovinové, dusíkaté a draselné hnojivá. Kŕmenie sa vykonáva počas kultivačného obdobia najmenej trikrát:

 1. dva týždne po výsadbe sadeníc do zeme;
 2. keď kvitnú rastliny;
 3. keď sa plody začnú tvoriť.

organické hnojenie

Prehľad kontroly

Záhradníci, ktorí už túto odrodu pestovali, zanechajú kladné hodnotenie odrody Pomisolka.

Vyacheslav: „Túto odrodu pestujem už tretiu sezónu v skleníku. Kríky sú nenáročné na starostlivosť, stačí ich len utvoriť a zviazať. Rastlina nesie ovocie zaujímavo: v zhlukoch. Plody sú malé a krásne, dozrievajú spolu. Robia vynikajúcu paradajkovú šťavu, nakládané uhorky a čerstvé paradajky. V skleníku môže byť krík pestovaný na dvoch alebo troch stonkách. Zároveň sa zvyšuje výnos. Čerešňové paradajky Pomisolka sú veľmi obľúbené, takže odporúčam kúpiť semená tejto odrody všetkým svojim priateľom. ““

Pestujem rozmanitosť

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica