Charakteristika a opis odrody paradajok Soyuz 8, jej výnos

Skorý zrelý hybrid Sojuz 8 F1 je ideálny pre pestovanie v skleníku, kde môžete sadenice sadiť na začiatku jari a získať úrodu v čase, keď sa sadenice obyčajných paradajok práve začínajú vysádzať na otvorenom poli. Paradajková únia 8 je obľúbená nielen u pestovateľov paradajok na spotrebu, ale aj u poľnohospodárov, ktorí pestujú paradajky na predaj na trhu.

Opis a hlavné charakteristiky

Odroda paradajok Soyuz 8 je vynikajúcou kombináciou chuti a takmer súčasného dozrievania plodiny aj za nepriaznivého počasia. Zrelé paradajky dokonale tolerujú prepravu aj na veľké vzdialenosti.

Toto paradajka patrí k skorým dozrievajúcim odrodám - od vzniku prvých sadeníc až po zber zrelého ovocia trvá asi 3 mesiace. výnos Vysoká 8. Tento hybrid je determinantom - rast kríkov je obmedzený na kefu, ktorá má na vrchole kvetenstvo kvetov. K ďalšiemu rozvoju paradajok dochádza v dôsledku výskytu listnatých listov v pazuchách.

Hlavný rozdiel medzi týmito odrodami je, že vzdialenosť medzi zhlukami s vaječníkmi je zvyčajne 1 - 2 trvalé listy. Po prvých 5 listoch sa objavia zhluky so kvetenstvom a potom sa striedajú listami na každom výhonku. Zvyčajne na jednom výhonku determinantného hybridu rastie najviac 6 kefiek s kvetenstvom. Paradajka Sojuz sa môže pestovať na posteliach v záhrade, ako aj v skleníkoch alebo tesne pod krytom filmu.

Kríky strednej výšky (nie viac ako meter), veľmi silné, majú veľké množstvo bočných stoniek. Množstvo listov na výhonkoch je priemerné. Počet vaječníkov v jednej kefke sa môže meniť od 5 do 9 kusov.

Zrelé plody sú okrúhle, na dne mierne sploštené, mäsité. Kôra je dosť hustá, jasne červenej farby. Hmotnosť zrelých paradajok môže dosiahnuť 105 - 110 g. Zrelé plody Únie ôsmich sa môžu konzumovať tak čerstvé, ako aj konzervačné. Paradajky tohto hybridu obsahujú až 4,9% sušiny. Každé zrelé ovocie obsahuje až 5 komôr so semenami. Zrelé paradajky tohto hybridu sú veľmi chutné, celkom sladké, ale s kyslosťou v rajčiakoch. Z jedného kríka sa môže zozbierať na otvorenom poli až do 10 - 11 kg av skleníkových podmienkach sa výťažok hybridu zvýši na 14 - 18 kg na m2.2.

pestovanie paradajkových zväzkov

Pestovanie kríkov by sa malo pri pestovaní spájať s mrežami, pretože veľké množstvo dozrievajúcich plodov môže spôsobiť zlomenie stonky. Je potrebné vytvoriť krík, odstránením nepotrebných nevlastných synov, aby sa umožnilo dozretie plodov. Zrelé paradajky obsahujú soli rôznych prvkov: železo, horčík, draslík, zinok, kobalt.

Výhody a nevýhody odrody

Medzi nesporné výhody Únie 8 patria tieto výhody:

 • vynikajúca chuť;
 • zrelé paradajky dobre znášajú prepravu na veľké vzdialenosti;
 • ovocie nie je náchylné na praskanie;
 • priateľské dozrievanie paradajok napriek poveternostným podmienkam;
 • kríky sú dostatočne kompaktné, preto sú vhodné na výsadbu v chránenej pôde;
 • vysoká odolnosť voči tabakovej mozaike.

zalievanie paradajok

Odroda má tiež dosť závažné nevýhody:

 • slabá odolnosť voči plesni, apikálnej hnilobe, makrosporióze;
 • potreba zvieracích puzdier;
 • pri príliš horúcom počasí (pri teplote vzduchu nad 29 - 31 ° C) nie sú plody nastavené;
 • semená zrelých paradajok nie sú vhodné na ďalšiu výsadbu.

Odtiene pestovania hybridu

V charakteristike a popise odrody paradajok Soyuz 8 sa uvádza, že semená sa vysádzajú na sadenice doma v poslednej dekáde marca. Ak sú sadenice určené na pestovanie v skleníkových podmienkach, osivo sa môže vysádzať doma začiatkom marca.

Hĺbka výsevu nie je väčšia ako 2,5 cm Rastúce sadenice by sa mali potápať, keď sa na nich objavia 2 - 3 trvalé listy. 1,5 týždňa pred výsadbou na otvorenom priestranstve by sa pestované sadenice mali vytiahnuť na čerstvý vzduch, aby vytvrdli. Pri pestovaní sadeníc sa zvyčajne kŕmia 2 - 3-krát komplexnými hnojivami obsahujúcimi dusík, fosfor a draslík. Pre aktívnejší rast koreňového systému sa môžu sadenice oplodniť „Kornevinom“ alebo iným podobným prípravkom.

Asi dva mesiace po objavení prvých výhonkov sú sadenice pripravené na presadenie do otvorených postelí. Vzdialenosť medzi kríkmi v rade - 0,4 m, medzi radmi - 0,7 m. Zvyčajne 1 m2 vysadí sa najviac 4 - 5 rastlín. Vzhľadom na nízku odolnosť tohto hybridu voči hlavným hubovým chorobám paradajok sa odporúča pestovať sadenice vo voľnej pôde (bez stagnácie vlhkosti v nich).

Ďalšia starostlivosť sa týka týchto postupov:

 • pravidelné zavlažovanie;
 • pravidelné kŕmenie počas vegetačného obdobia, kvitnutia a dozrievania plodiny;
 • uvoľnenie pôdy so súčasným odstránením burín;
 • včasné podväzkové výhonky na mreže alebo iné druhy podpory.

úroda

Pri dodatočnom hnojení treba pamätať na to, že dusíkaté hnojivá sú pre paradajky nevyhnutné iba v štádiu rastu vegetatívnej hmoty. S výskytom prvých vaječníkov sa do vrchného obväzu nepridáva dusík, inak list a stonky „vykrmujú“ a počet vaječníkov sa zníži.

V období výskytu kvetov a dozrievania ovocia sa do pôdy aplikujú iba minerálne hnojivá s draslíkom a fosforom.

Recenzie pestovateľov zeleniny pestujúcich odrodu Soyuz 8 je možné zredukovať na nasledujúce body:

 • hybrid sa dá pripísať jednému z najlepších paradajok, ktoré dozrievajú dozadu;
 • priateľské dozrievanie ovocia umožňuje zber až 65% celkovej úrody v prvých dňoch zberu paradajok;
 • vyššie výnosy dávajú kríkom Union 8, vytvorené do jedného výstrelu;
 • kvôli skorému dozrievaniu plodiny nie je prakticky ovplyvnená neskorou plesňou.

Táto skorá odroda je ideálna pre pestovanie na malých farmách. Vďaka skorej výsadbe v skleníku môžete úrodu zbierať v polovici až koncom júna.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica